Kyselina listová se bere jen v I. trimestru, nebo i dál?

haniplanetka
24. črc 2012

nejsem si jistá, tak se raději zeptám zkušenějších...

petrajavor
24. črc 2012

Můžeš ji brát klidně celé těhotenství je to doplněk stravy a nemůže ti nijak ublížit 😉 Je to jen na tobě někdo ji bere celou dobu jiný vůbec...

slundo
25. črc 2012

ničemu nevadí, ale pokud bys brala těhu vitamíny, tak tam taky bývá obsažená.

oktarina
30. črc 2012

může se brát i před otěhu i při kojení, ale pozor na ty těhu vitamíny, pokud ji v nich máš,je zbytečné zdvojovat si tak dávky, tlo si stejně vezme jen to, co spotřebuje...

zdezli
30. črc 2012

Je vhodna uz v dobe snazeni a pak hlavne v tom prvnim trimestru - tam ma sve opodstatneni: miminko se vyviji. Pote uz prakticky "jenom" roste, tak uz neni nutna, ale skodliva jiste take ne!

dasenecka
26. pro 2012

v chytré knížce jsem si přečetla, že lékaři doporučují užívat kyselinu listovou po celou dobu těhotenství.

framboise
26. pro 2012

V prvním trimestru (nebo lépe ještě před otěhotněním). Tady odborný článek: http://www.zdrava-rodina.cz/med/med499/med499_2... .

"...Potřeba kyseliny listové v organizmu závisí na věku. Dospělému člověku v průměru stačí 400 µg/d, u těhotných žen by měl být její příjem zvýšen na 800 µg/d. Protože velká část těhotenství není plánována, suplementaci kyselinou listovou je vhodné doporučovat všem ženám v reprodukčním věku. Za zvláště ohrožené jsou považovány ženy, které již porodily dítě s vrozenou vadou, ženy s inzulindependentním diabetem a užívající antiepileptika. U těch by měla být kyselina listová podávána ve vyšším množství (4-5 mg/d), alespoň tři měsíce před koncepcí a po celou dobu těhotenství. Je také potřeba počítat s tím, že u vegetariánů, kteří pět let nejedli maso, vzniká výrazný deficit vitaminu B 12 a kyseliny listové. ... "

agne
11. kvě 2013

I dál, je doporučena i v období kojení. V některých vitamínech pro těhotné je i obsažena, ale já ji brala i samostatně, ale záleží kolik ti je.

katkalaila
12. kvě 2013

já jí brala celé první těhu a pak jí dostával i malý do mléka ,,