Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Málo železa a nízká hladina cukru ve 12 tt

niki_jn
14. srp 2018

Ahoj, byla jsem ve 12 tt na odběrech (krev, moč) u gynekoložky, po pár dnech mi volala sestra, že mám málo železa (na to jsem trpívala už dřív) a že mám nízkou hladinu cukru v krvi. Prý se mám zastavit pro recept na to železo a že mi k tomu cukru doktorka něco řekne. Nechápu to, pokud je to ovlivněno stravou, tak to je divné, celé dny do sebe cpu sladké, buchty, sladké pečivo, ujíždím na zmrzlinách a nanukáčích. Měl to někdo taky tak ? Jak se to řeší?

xkalisto
14. srp 2018

Takhle to s tím cukrem úplně nefunguje. A bacha pokud máš nízkou hladinu tak to neznamená že to máš kompenzovat sladkým. Hypoglykémie většinou způsobuje to že máš víc inzulínu než potřebuješ a proto ti klesne cukr. To že budeš jíst víc cukru podpoří další tvorbu a pak je větší skok v tom poklesu.

Když už máš jíst sladké tak buď věci s nízkým glykemickym indexem (Google poradí) a nebo aspoň komplexní cukry (takže ne moučkovej na buchtach ale jabko).

priefi
14. srp 2018

@niki_jn zvyseny cukr ale neni ze sladkosti, z tech je zvyseny cholesterol. Na cukr apise funguji pry uzeniny... ale k veci, pokud potrebujes zvysit cukr, mela by ses zamerit na jine cukry, takze jez treba hodne brambor (teda mam pocit, ze mi to aspon bylo doporuceno, kdyz jsem ho mela nizsi)