Mám oznámit těhotenství už v 8tt? Špatné prac. podmínky

elenkak85
30. dub 2015
Jsem teprve v 8.týdnu, ale na našem pracovišti (dělám v IT) probíhá velká rekonstrukce a my nemáme možnost pracovat jinde. Na můj stůl padají vlákna skelné vaty a dokonce navrtávají azbestové desky, kterými je budova obložená, ačkoli říkali, že nic takového dělat nebudou. Neustále se kousek ode mě mlátí a vrtá a já se vždy lekám, když nenadále spustí. Stěžovala jsem si na to, ale bylo nám řečeno, že si máme vzít roušku. Asi bych to normálně tolik neřešila, ostatní to berou spíš s úsměvem, ale já mám strach.
Oznámit těhotenství tak brzy a žádat nějaké řešení? Vím, že těch řešení opravdu moc není. Celé to bude trvat ještě dva měsíce.
Díky za rady,
Lenka
celaskon87
30. dub 2015
Ahoj, já jsem měla také ztížené pracovní podmínky, byt trochu jiné - jsem lékařka a pracovala jsem kromě standardní pracovní doby i v noci, takže jsem těhotenství oznamovala v 7. týdnu, protože v noci jsem jako těhotná pracovat nechtěla. Sice je blbé, že to každý hned ví, ale co se dalo dělat...
bledulka84
30. dub 2015
já bych to oznámila, azbestu bych se bála. Nešlo by to vyřešit, že by ti dali home office nebo třeba přesunuli do nějaké zasedačky? A ani pro netěhotnou tohle nejsou zrovna vhodné pracovní podmínky a ty zaměstnavatel zajistit musí.
kata1988
30. dub 2015
Zkus navrhnout přesun jinam, popř. homeoffice, jako IT přece nemusíš nutně sedět v kanclu. Pokud nebudou chtít vyjít vstříc, tak tak buď si vybojovat pobyt doma s překážkami na straně zaměstnavatele a nebo klasická neschopenka, což mi ale příjde jako poslední varianta, zvlášť pokud ti nic není...

Sem začni psát odpověď...

Odešli