Mám strach o miminko, sype se mi zdraví.

veritanas
17. únor 2020

Ahoj holky, jsem podruhé těhotná a nějak to nezvládám.. hlavně po zdravotní stránce 😭 Zítra začnu 12 týden, mám dojem, že je to všechno špatně... Od miminka trpím atopickým ekzémem, který byl poměrně v klidu
Snad ve vteřině, co jsem otěhotněla se zhoršil tak, jak za ta léta nepamatuju.. obličej a krk jsou v jednom ohni, strupy, fleky... Chtěla jsem vydržet těhotenství bez léků, ale hned od 5. Týdne jsem se musela mazat. Lékaři se shodli, že bezpečnější je mazat, ze koncentrace účinné látky je malá a k miminku se nedostane. Bohužel se probudily a všechny přidružené alergie, takže antihistaminika... Mám Brat 1 denně, ale chci ten první trimestr vydržet na 1/4 léku. To se mi zatím daří. Aby toho nebylo málo, udělala se mi boulicka v podbřišku, praktik, že je to kožní nádor nezhoubný, tukový..no, za pár dní milý tukový nádor praskl a zjistilo se, že tam mám zarostlé stehy po císařském řezu. Takže jsem podstoupila drobný chirurgické zákrok, doktoři mě ujistili, že se nic nemůže stát a že je lépe, že je to pryč, následný ultrazvuk byl v pořádku a miminko vypadalo dobře. Ale včera se mi ekzém rapidně zhoršil a dokonce se mi udělal na krku opar. Neměl by být pásový, ale klasické ( docela na to trpím), tak jsem dostala další mast. Já už jsem vážně psychicky vyčerpaná, chtěla jsem svému dítěti dát dobrý start do života a místo toho, musím pořád něco mazat, někam chodit.. vůbec si to neužívám, jsem smutná a cítím hrozný pocit viny, že to tak je. Chtěla jsem v 1. Trimestru kkd

sangina
17. únor 2020

Dobrý den,věřte mi,že nejste sama,komu se takhle v náději sypalo zdraví...moc dobře si vzpomínám,jak se to sypalo mě...od 6 týdne si mne pohazovala jedna komplikace za druhou..začala mi hnisat ruka..takže rozříznout,vyčistit...a hledání antibiotik...pak chvíly lid a pak bum,,,,zápal plic,zánět mezižeberních svalu..a jaly jsme se s doktorkou hledat další antibiotika...našli..bohužel jsem na ně byla alergická...za dva dny..osypaná..popraskané žilky..kandida v puse..opar na rtech...a týden v nemocnici...a pak jsem byla zdravá až do porodu..a mimčo napříč lékum také.Takže hlavu vzhuru...

lucieevita
17. únor 2020

Tak pro uklidnění.. já jsem teď 32 týden a miminko v bříšku prospívá jak má, je to čilá holčička. Za to já.. od 7 týdne hrozné nevolnosti až do 20 týdne 🙊 v 11 týdnu po výtěru z krku, kvůli chrapotu Streptokok. Antibiotika. V 17 týdnu angína, zvracela jsem krev, horečky 40, pohotovost, znovu antibiotika.. po 4 dnech prudká alergie na ATB, vysazení antibiotik a ošklivá svědivá vyrážka 🙉 ve 20 týdnu se mi udělalo trochu lépe, začala sem přibírat, ale bohužel v 24 týdnu diagnostikována těhotenská cukrovka 😂 miminko ale po celou diskuzi bude roste jak má, hezky kope a už se na ní moc těšíme 😂😂😂😂 pak si to těhotenství máme užívat. Úplně tě chápu, nezoufejte, ten bobik v bříšku za to stojí🥰

lilian2111
17. únor 2020

Tak já se taky přidám 😁
Trpěla jsem na nevolnosti. Od 7 do 20tt. A fakt děsný. Přidal se ekzém na nohou. Vypadám jako bych měla půjčený hnáty od zebry. Jde mi to do pruhů 🤷🏻‍♀️😀
Kvůli onemocnění střev musím brát léky, který nejsou úplně doporučený v těhotenství, každopádně dr povolili a s miminkem vypadá vše v pořádku (díky bohu). A aby toho nebylo málo, skripla jsem si nějaký nerv v trisle a nemůžu ani chodit. 🤣

Děláš maximum neboj, hlavně se nestresuj ono to mimčo z tebe pak cítí 🙂 a jak se tu píše, ono to za to fakt stojí. Drz se ☺️🍀🙏🏻

papousekpaja
17. únor 2020

Taky si vam devcata postezuju. Jsem ve 25 tydnu, nikdy jsem nemela problemy s pleti, od zacatku tehotenstvi vyrazka v obliceji - sucha zarudla mista ktera desne svedi, akne ktere jsem nikdy nemela k tomu se mi ve vlasech objevila seborea. Kozarka mi nic nedala ze nemuze, mam pocit, ze se udrbu. Bolesti hlavy a motani od krcni patere, navsteva u rehabilitacni doktorky pry limec, memuzu, zvracela bych, dusi me ted i mikina zapnuta az ke krku, tak tedy masaze, jasne, cekam mesic na prvni masaz, protoze driv nemeli volno. Na zacatku k tomu vsemu cysta na vajecniku, pak praskly hematom, kdy jsem s masivnim krvacenim skoncila ve spitalu ve 13 tydnu. Ted dalsi komplikace - maly je hlavickou dolu a ta mu temer doleha na cipek, ktery se zacal zkracovat, k tomu se mi pridalo tvrdnuti briska a dostala jsem magnezko. Jen se modlim aby vydrzel aspon do pulky kvetna, aby byl donoseny, termin mam 9.6. Jak slycham ze vsech stran, at si tehotenstvi uzivam, ze je to nejkrasnejsi obdobi, tak nechapu, jak to vubec muze nekdo tvrdit, je to neustaly strach, stres a jine neduhy.

veritanas
autor
17. únor 2020

Díky, damy, za slova pochopení i účasti.. také si říkám, že tohleto určitě není nejkrásnější období mého života...od počátku jenom problém, strach, výčitky a panika..😭😭😭

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru