Menstruační stáří stejné jako gestační stáří

inkajohanka
29. bře 2018

Ahojky holky,
Mám dotaz ohledně menstruačního a gestačního stáří.
Včera jsem byla na UTZ kde gestační stáří bylo určeno jako 6+1 (menstruační bylo 6+2, poslední MS byla 12.2.)
Jak je možné, že obě dvě stáří jsou stejné? Může to tedy znamenat, že jsem mohla otěhotnět už na konci ledna?
Moc tomu nerozumím.
Děkuji za každou odpověď.

lucahv
30. bře 2018

Tvoje těhotenství se počítá od poslední MS i když k oplodnění došlo nejspíše o 14 dni později. Pokud mas o jeden den min to znamená ze je plod o jeden den menší než dle tabulek má být v 6+2 ale to je normální 😊

viki999
30. bře 2018

@inkajohanka dle MS píšeš jsi 6+2 a Dr dle měření určil, že to odpovídá 6+1 ale stále se to bere od poslední MS, k te se to stáří vztahuje stále i když se jedná o gestacni stáří, jinak už by to ty holky nepochopily vůbec..

marii90
30. bře 2018

Mam to taky o 1 den rozdil. Myslim, ze podle MS je kolik by mel mit mm/cm a UTZ to jakoby kontroluje, zda mimi odpovida velikostne tabulkam. Tolerance tam musi byt - nekdo ma treba jinak dlouhy cyklus a kazdy se vyvyji jinak rychle (jednou mi hned na zacatku dle UTZ "zaostaval" vic jak o tyden a za 14 dni to vse dohnal a byl zase tabulkovy). Mne pri objednavani na 1.screening pochvalila,ze tam neni rozdil, ze ten den to vsem holkam musela upravovat treba o 14 dni... coz je vzhledem k moznostem, kdy se da casove ten screening delat urcite dulezity... Takze mam vlastne oba terminy taky na stejno skoro 5. a 6.4.

hlasimse
30. bře 2018

Gestační stáří neznamená stáří od oplození, stále se tam počítá s těmi 2 týdny předovulační fáze, ale kalkulace probíhá na základě velikosti plodu dle utz, nikoli na základě "kalendářní" metody dle data menstruace.

inkajohanka
autor
30. bře 2018

@hlasimse
Aha. . . Já právě myslela, že to gestační stáří je stáří toho plodu od oplození, proto jsem z toho byla taková zmatená.
Takže u gestačního stáří se stejně jakoby odečítají ty 2 týdny, tudíž by u mě bylo pravděpodobné, že k oplození došlo cca kolem 25.2. s cyklem 29 dnů je to tak?

Mockrát vám všem děkuji 🙂

hlasimse
30. bře 2018

@inkajohanka ano přesně tak, a odhad dle utz i právě může zohlednit třeba delší předovulační fázi...

martaskaaa
1. dub 2018

Ja mela podle MS 7+3 a gestacni mi naměřili 6+2, ze asi byla posunuta ovulace, ale ted jak mimi roste a jde lip zmerit, tak se mi rozdil posunul jen o 2dny. Je to normalni bud v klidu

arevb
1. dub 2018

@martaskaaa a v kterém jsi teď prosím týdnu? Já když byla na první kontrole, tak přesně jak ty, podle MS 7+3, ale naměřil 6+2. Jsem po potratu, tak mám větší strach. Ale říkám si, že je to tak malinké, tak se to hůře měří.....ve středu mám druhou kontrolu, tak snad poporoste

martaskaaa
1. dub 2018

@arevb ted jsem uz uz 15+0, ono staci milimetr kdyz tu sipku da jinam a uz vyjde neco jinyho, neboj

inkajohanka
autor
8. dub 2018

@martaskaaa
Já jsem v klidu 😊 jen mě zajímalo jak to je a jestli je tedy možné, že jsem otěhotněla už v lednu i přesto že jsem únorovou MS normálně měla 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru