Neprosperující těhotenství?

poduu
14. pro 2017

Ahoj všem, tímto příspěvkem bych Vám chtěla sdělit mé zkušenosti z dnešního dne a zároveň prosím o radu, co si o tom myslíte vy.
v pondělí 11.12. jsem začala docela dost krvácet (dle PM 28.10. to bylo 6+2tt) tak jsem hned letěla k doktorce. Ta mě poslala do nemocnice a tam mi dneska řekl pan doktor, že to vypadá na neprosperující těhu, že vidí dutinku ale v ní cosi o velikosti 2mm, ale nedokáže říct, jestli je to embryo. Podle nich dneska 6+5tt, ale podle ovulace mi to vychází kolem 5 týdne(ovulace byla 10.11.), což je prý normální, že je vidět jen dutinka. Poslal mě ještě dnes (14.12.) .na krev, a na další v pondělí 18.12. s následnou kontrolou a dalším utrazvukem.
Dost mě to vyděsilo, ale pokud bude HCG v krvi vyšší a vyšší, ale na ultrazvuku nebude pořád nic, je pořád čeho se bát? Nebo je jen prcek menší než má být? Je to normální? Je to moje první těhu, tak jsem z toho nervózní.
Děkuji za případné rady a reakce na můj příspěvek.

cervik1111
24. led 2018

Zitra jsem prave poslana do nemocnice,takze necekam,ze by zacalo bit .Je to moje druhe nevydarene teh.behem pul roku,takze s tretim uz se asi rozloucim.Asi to je nejake znameni.

cervik1111
24. led 2018

@vendelinka08 muzem mi prosim napsat,jak probiha ta revize,popr.co si vzit do nemocnice.Dekuji

jezz1e
24. led 2018

@cervik1111 Taky mám za sebou dvě zamlklá těhotenství (resp. spontánní potrat v 7tt a ZT v 9 tt) a neviděla bych to tak černě. Samozřejmě pokud už děti třeba máš, není důvod se nějak stresovat neúspěchy. Ale pokud ne, po dvou potratech tě gynekolog nejspíš pošle do CARu, kde mohou přijít na nějaký celkem banální problém a napotřetí to vyjde!
Když byla mamka těhotná se mnou (na rizikovém po předchozím potratu), ležela na pokoji s holkou, co měla těch potratů za sebou 6. A sedmé dítě donosila. V době, kdy asistovaná reprodukce ještě neexistovala..
Je to teď těžké, ale časem se oklepeš a zase najdeš sílu to zkoušet.

vendelinka08
24. led 2018

@cervik1111 u gynekologa mi dali listecek co si s sebou vzit. Prezuvky..pyzamko..toaletni potreby, vložky. Byla jsem strasne na nervy..ale vsichni byli mili. Na sale jsem byla chvilku...pak me probudili a dobry. Nic me nebolelo. Ani jsem silne nekrvacela. Spis to na me vse dolehlo pozdeji...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru