Nevolnost a práce. Jak to zvládáte?

mantada
9. srp 2021

Zdravím, chci se zeptat jak zvládat těhotenské nevolnosti hlavně v práci? Čekám první, jsem dnes v 9+1 a dělám ve fabrice na nepřetržitý provoz. Stojím celou směnu a běhám od mašiny k mašině, aby se stíhala norma a přestávku máme 10 a 20 minut. Když právě dlouho stojím , tak mě začíná bolet břicho jako při menstruaci a je mi mdlo, a za 20 minut se nestihnu najíst , to se tak akorát stihnu přemluvit, že bych jako měla něco sníst, ale tradá pauza končí.. Každé ráno (když se probudím) se potřebuju tak 2 hodiny rozkoukat než něco pozřu, protože mám neskutečně kyselo v puse a ze všeho co bych mohla sníst mám automaticky dávicí reflex a dokud se nenajim, tak se z toho kysela davim jak blb tak i tak :D celkově mám kyselou chuť v puse už měsíc , ale po ránu je to nejhorší. Den kdy mám noční směnu, tak zvracim nejvíc. Tak jestli máte nějaký typ co vám pomohlo stát celý den na nohou, bez zvracení, mdlob nebo jen dávení se tak sem s tím prosím ☺️

adula000
9. srp 2021

Těhotným ženám noční práci zákoník práce výslovně nezakazuje, avšak požádá-li o zařazení na denní práci, musí jí zaměstnavatel vyhovět. Stejně může postupovat kojící žena nebo matka do konce 9. měsíce po porodu.

marselina
9. srp 2021

@mantada na tehu nevolnosti nezabírá téměř nic, nebo u mě to tak bylo 8-12tt, pak to ustalo.
Když mas tak náročnou práci, proč už nezustanes doma?

anpineapple
9. srp 2021

@mantada Ja zkusila snad všechno a nic nezabralo 😕 jsem v 15.tydnu a porad je to hruza. Mam celou dobu neschopenku a jsem rada. A kdyz jeste píšeš, ze te pak bolí břicho 🙄 Ja bych to tedy neriskovala, aspoň ne takhle v tom zacatku 😐

michaelarousova
9. srp 2021

@mantada pokud boli bricho tak bych to rekla doktorce a myslim,ze nesxhopenku napise hned..aspon na par tydnu nez bude lepe☺️

mantada
autor
9. srp 2021

Zůstat doma mě upřímně nenapadlo. Pan doktor říkal že je vše naprosto v pořádku a o práci jsme ani nemluvili. Byla jsem tam tedy před 3 týdny a jdu zase až za dva týdny na screening,krev a pro kartičku. Jenže u nás v práci čekám na prodloužení smlouvy a kdybych to řekla, třeba aby mě přeřadili na jinou práci kvůli těhotenství, tak jsem od září nezaměstnaná. Taky jsem myslela, že pokud nemám rizikové těhotenství, tak ani doma zůstat nemůžu 🤷‍♀️

marselina
9. srp 2021

@mantada pokud mas opravdu nepřetržitý provoz zvazila bych to. Chapu zase tvoje obavy ohledně práce. V tomto se musíš rozhodnout sama no

nikjean
9. srp 2021

Pakliže ti není dobře, neschopenka je v takovém případě na místě. Až ti bude lépe, ukončíš neschopenku a zase se můžeš vrátit do práce.

Obecně využívání neschopenek - chápej tak, že jsou ženy, které automaticky při prvním pozitivním testu jdou na neschopenku, bez jediného důvodu, fakt nesnáším. Na druhou stranu nechápu i ten opačný extrém, kdy žena i přes velké nevolnosti tu neschopenku nevyužije a v práci se pak akorát trápí.

mimi1004
9. srp 2021

Pokud ti opravdu není dobře, obrať se na dr. hned a nečekej další 2 týdny. Taky nesnáším ženské, co s prvním pozitivním testem jsou na riziko, ale ty jsi ten případ, co by to měl (třeba jen krátkodobě) zvážit. V zaměstnání důvod neschopenky udávat nemusíš. Držím pěsti.

j.a.n.i
9. srp 2021

@nikjean No, jestli to náhodou nebude kvůli tomu, že má smlouvu na dobu určitou, takže ji ji nejspíš s neschopenkou neprodlouží.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru