Nevolnosti až od 11tt. Je normální, že přišly tak pozdě?

monikagurthova
8. říj 2015

Ahojte, dnes jsem 10+5 tt a do této doby jsem skoro nevěděla, o nějakých nevolnostech, občas pálení žáhy, občas žaludek na vodě, ale poslední 3 dny je mi příšerně, nic v sobě neudržím. Je normální, že to přišlo až tak pozdě? Omlouvám se za asi "hloupý" dotaz, ale je to mé první těhu 🙂
Děkuji

usvitka
8. říj 2015

Ano, je to naprosto normální, každá žena to má jinak, jedna zvrací od začátku až do konce těhotenství, jiná vůbec, a jiná prozvrací jen pár týdnů.
Já jsem taky do 8., či 9. týdne ani nevěděla, že jsem těhotná, ale od doby zjištění až do 6. měsíce jsem zvracela velice důsledně každý den. I teď občas zvracím po ránu, když mám prázdný žaludek.. 😒

verunka2292
8. říj 2015

@monikagurthova ahoj, taktéž tě můžu uklidnit že je to normální.Já jsem dnes 11+5 a nevolnosti mě začali trápit taky asi až před 14dny.Ze začátku jsem nezvracela vůbec,špatně mi sice občas bylo ale jen vyjímečně.Tak ti přeji at tě se tě nevolnost dlouho nedrží a je ti zase hej 🙂 !

cocolino
10. říj 2015

Ahoj holky já jsem dnes přesně 10tt a je mi fajně, akorát prsa bolej a jsou teda dost žilnatý, sem tam tlaky v podbříšku.. Párkrát mi bylo šoufl ale v 99% jsem to rozchodila 😉 Ani bych snad neřekla že jsem v tom 😀 jsem za to ráda ale spoustu zkušených mne uklidňuje že to přijde 😅

monikagurthova
autor
12. říj 2015

@cocolino Ahoj, tak já jsem měla "krizi" akorát minulý týden a teď zase jen žaludek na vodě, bolavá, svědivá, žilnatá prsa a jinak nic. 🙂

ladyhacek
12. říj 2015

normální to je každý to má jinak. Známá zvracela celé těhotenství (né slibované 3 měsíce 🙂)

monikagurthova
autor
12. říj 2015

@ladyhacek Tak to jsi mě uklidnila, jak člověk čte vše možné, tak se akorát vyděsí....

cocolino
12. říj 2015

@monikagurthova Tak to jsme na tom podobně, mě je od rána na zvracení ale snad to ustojim ☹ Do toho me teda šíleně bolí v krku takže ležim v posteli.. Zlatý nevolnosti oproti bolesti v krku 😉

monikagurthova
autor
12. říj 2015

@cocolino No já se nachlazení díkybohu pořád vyhýbám. Já jsem měla krizi minulý týden, ale tenhle se to vrátilo do starých kolejí, jen po ránu je mi šoufl, žaludek na vodě, ale pak se najím a je to relativně OK. Vyděsila mě nějaká maminka, která ve staré diskuzi měla názor, že pokud ti není špatně, tak je něco špatně s mimčem a pokud ti je najednou zle, že se mimčo přestalo vyvíjet a hotovo. Tak jsem kapku začala plašit. Na kontrolu jdu až 2.11., tak jsem byla kapku v depresi.

cocolino
12. říj 2015

@monikagurthova Ty jo tak o tom mi ani nemluv, nechápu tyhle komentáře co akorát těhulky vyplaší.. Je strašně moc maminek co nemají skoro žádné příznaky a vše je ok, vč. mě 😉 Právě že prý když se přestane vyvíjet maminka to nepozná, až na UTZ protože příznaky v podsatě pokračují.. Ani nevíš jak mě tyhle diskuze sebrali, byla jsem z toho špatná a říkala si že to je konec, ale člověk se nesmí dát 😉 😎
Mě nakazil přítel, minulý týden tady ležel v horečkách, zaplaťpánbuh že mě bolí jen v krku 😉 No a já mám kontrolu ve štředu v 10h, se těšim jak malá 😀

cocolino
12. říj 2015

@monikagurthova jo co bříško? Je něco vidět? Na mě mám pocit že akorát každý sousto co sním 😀

monikagurthova
autor
13. říj 2015

@cocolino No a já zase dneska po ránu zvracím, mám dojem, že je to vždycky, když večer sním něco těžkého, tak pak se to ozve ráno 🙂 no já byla vyplašená jak blázen, ještě k tomu mám od začátku těhu cystu 8 cm, tak doktor furt plaší, ale tak uvidíme, je to prostě na přírodě. S bříškem je to taky hodně veselé, po ránu jen takové trošku vypouklé a večer jsem jak kdybych byla v pátém měsíci 🙂 Ale tak zase každá to má jinak, některé mají ve 12 tt bříško a jiné prý ani v 5 měsíci 🙂
Držím pěsti na kontrolu, pak dej vědět, já jdu vlastně 29.10. na ten velký UTZ, tak jsem zvědavá jak a co, fakt se těším až mimčo ucítím se hýbat, aspoň je pak člověk klidnější. 🙂

cocolino
13. říj 2015

Taky večer jsem jak už ve 3 trimestru, přítel břicho komentuje že to neni ani možný 😅 Máme stejný termín screeningu, taky jdu 29.10 na velký UTZ do Gennetu, zítra mám těhu poradnu v 10 hod, jsem z toho faakt nervózní 😲 Přesně, taky se těšim až ucítím že tam je a sem tam si kopne.. Už aby tě ty nevolnosti pustili ty jo, máš to asi fakt krutý co? Já zvracela dneska podruhý za celou dobu, brzo ráno.. Sice nebylo co ale pomohlo to i tak 😀 Cista se ti utvořila před nebo po otěhotněním?

monikagurthova
autor
13. říj 2015

@cocolino No prosím tě cystu mám od začátku, dokonce jsem musela být 14 dní doma na sledovačku, protože začala zlobit, ale už se ztrácí. No vidíš, já tam jdu na 18:00.
Heleď jako mě je vcelku dobře jen ráno než se najím žaludek na vodě, ale mám teď období, že jednou v týdnu 2-3 dny po ránu hodně zle, nevím čím to je, ale asi fakt to bude z jídla, protože jednou to byly k večeři špagety, včera zase tousty, jednou jsem cítila rajské (od otěhotnění je nemůžu ani vidět) a šlo to....ale jinak fakt jen žaludek na vodě...
Ale tak, já se snažím uklidňovat, že je vše ok a že čím víc se budu stresovat a sledovat bude to horší, bříško roste, tak to beru jako dobré znamení 🙂 Manžel se mi večer směje, že jsem přeskočila pár měsíců, do rána to docela splaskne (nemám ještě ani zácpu, ale to je brzy), ale pravda, že ráno už pupík nezatáhnu a vykukuje, musela jsem vyměnit kalhoty za o číslo větší 🙂 Jsem si říkala, jak bych ocenila mít doma UTZ :D :D :D

cocolino
13. říj 2015

@monikagurthova To ti fakt nezávidim to zvracení.. Super že se cysta ztrácí, tělo si s tím poradí 😉 Mám od včera migrénu jak prase a s tím asi souvisí že je mi dneska taky blbě, do toho bolest v krku, joo je to super ti povim.. Ty jdeš do Gennetu? Já jdu na 14:00 na Letnou.. No taky mě to napadlo, mít UTZ doma tak si pískam a koukam na dětátko každý den a to neustále 😀 😀

monikagurthova
autor
13. říj 2015

@cocolino jj taky ne Letnou. Já jsem přemýšlela o tom domácím odposlouchávadle, ale některé maminky píší, že to byly vyhozené peníze, některé, že je to uklidnilo, tak nevím.

cocolino
13. říj 2015

Taky o tom přemýšlím, docela by mě to lákalo akorát bych ho chtěla koupit normálně v kamenné prodejně a prohlédnout si to.. CHtěla bych to přesně z toho důvodu abych byla klidnější 😀 Ono to taky podle mě nechce na tom moc šetřit, je mi jasný že levnější varianty asi nebudou nic moc.. Máš nějakej vyhlídlej? 😉

monikagurthova
autor
13. říj 2015

No koukala jsem na Angelsounds je hodnocenej jako jeden z nejlepších, ale prý to chce k tomu koupit i UTZ gel, jinak prý nic neuslyšíš.

shine2015
13. říj 2015

@monikagurthova je to normální...mě bylo špatně od 11 do 19tt....migrény, od žaludku....mazec. Pak to přešlo....čekáme chlapecká......u holek mi takhle blbe nebylo.

cocolino
13. říj 2015

Jasný no, ten koupíš v lékarně prej asi za 60 kč, myslim že tomu řikaj přímo sonogel ... Mrknu na Angelsound teda, kdyby fungoval byla by to paráda ty jo 😉 😀

monikagurthova
autor
13. říj 2015

@cocolino já zatím váhám nevím, říkám si a pak blbě něco uslyším a začnu plašit...znám se 😀

cocolino
13. říj 2015

No přesně 😀 😀 Nebo budeš poslouchat celou dobu sebe s tím že to je malé 😀 😀 Toho se bojim že se budu rozplívat nad tepem srdíčka a budu to jáá 😅 😀 To mě po...

annyska
13. říj 2015

Ahoj no je to normální já už asi týden nemůžu vidět jídlo je mi zle jenom jak si na něj vzpomenu a to jsem včera po prve dvakrát zvracela,dnes mi je ale lip než včera 🤐 jenom se už asi fakt Těšín na pristy tyden na screeting ty nervy jsou fakt hrozné ale to máme asi kazda .. 🙂

monikagurthova
autor
14. říj 2015

@annyska ty jo závist, že jdeš už příští týden, já až za 14 dní půjdu až ve 14 tt ☹ JJ nervy máme každá, kolegyně je teď v 7 měsíci a říká, že když se prtě dlouho nepohne, že má tendenci ho budit jestli je ok 🙂 já se snažím moc nečíst na netu, ale občas mi to nedá a pak plaším.....

annyska
15. říj 2015

@monikagurthova no to čekání je hrozne ,já navíc brala utrogestan už ho mám dobranej jelikož mi našli hematom tak ještě beru ascorutin,tak mám velký strach protože moje první tehu nedopadlo dobře zamlk.tehu ..tak nám moc držím palce at máme vše OK a mužem se už jenom tesit 🙂

monikagurthova
autor
15. říj 2015

@annyska ten Utrogestan beru taky kvůli cyste, a dneska se ještě ke všemu přidalo vytrvale pichani na prave straně a boli to i na dotyk. Tak doufám ze to nic nebude

annyska
15. říj 2015

To jsem nevěděla ze na cystu se také bere,já na cystu Trpín docela často ale ještě mi to lékař nedal.. Tak hlavně at máme vše v poradku .🙂

monikagurthova
autor
16. říj 2015

@annyska no oni mi to kvůli tomu dali, protože je to cysta ze žlutého tělíska nebo co to povídal v Podolí a vyživuje mimčo, a kdyby praskla nebo začala mizet dřív, tak mi dali tohle na vyživení. JJ už se nemůžu dočkat 29. na screening snad bude vše OK

jennas
19. říj 2015

@monikagurthova holky kamaradka ho ma a mazala se normalnim lubrikantem a krasne byla slyset...;)

alsha
4. lis 2015

Ahojky, já to mám dost podobně.... Jsem 12+3 tt a špatně mi začalo být teprve před víc jak týdnem. Nezvracím, ale nemám vůbec chuť k jídlu - nemůžu se donutit a jsem hrozně unavená. Do té doby mi jen narostla prsa :o) Co tak čtu, můžeme být v pohodě, prostě je to jen máme každá jinak :o) Hlavně se nestresuj a buď v pohodě, to je pro miminko nejdůležitejší 😉

marticcelli
4. lis 2015

Ahoj, ja stale cekala, kdy nevolnosti prijdou, a uz jsem 19+6tt a zatim nic 🙂 diky Bohu 🙂 pry uz ani neprijdou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru