O 3 týdny mladší těhotenství. Máte zkušenost?

evunka27
23. kvě 2022

Ahoj holky,
Poslední ms 24.3, čili dnes 8+4tt, ale vím, že jsem ovulaci měla pozdě (cca tak 10dní později.)
5 dní po zpoždění dělán test, negativní.
Pak jsme byli na dovolené, tak jsem to neřešila. Když jsem přijela tak z odpolední moči (17 den zmeškání) jsem měla jasné 2 čárky. Ráno mi to potvrdil test jiné značky (také jasně pozitivní).

Příznaky - no zatím nic extra, občas mi je nevolno, ale nezvracím, prsa mám zvětšené už od pozitivního testu, Teď začínají pobolívat.

Ale proč vlastně píšu.
Dnes jsem byla u paní dr, udělala mi UTZ a tam mi řekla, že to vypadá spíš na 5+5tt. Pozvala mě za 3 týdny na další kontrolu a nic víc mi k tomu moc neřekla.

Nezdá se vám to moc o 3 týdny? Bojím se, aby bylo vše v pořádku. 😥

elesse
23. kvě 2022

Je to dost, ale jestli nemáš ovulaci potvrzenou z utz, tak vlastně těžko říct. Nejvíc ukáže čas, jestli je vše ok

zrzinda
23. kvě 2022

Nee, vůbec bych se toho nebála 😊 Já měla u obou těhotenství menší plod o 2-3 týdny. Proste mám ovulaci asi později.

limali
23. kvě 2022

U aktuálneho som mala plod mladší o 14 dní (podľa MS kontra utz) , pozval si ma teda o 2 týždne a všetko ok 🙂 Tiež som mala ovuláciu úplne inak než si vypočítal on (podľa MS). Nemala som žiadne príznaky, a podľa toho by som sa fakt neorientovala, každý to má inak 🙂 Vydržte, držím palce 🙂

jako_mala_holka
23. kvě 2022

Já měla v prvním tehotenstvi mimčo mladší o týden, teď o cca 15 dní... V obou případech vím, kdy byla ovulace, dělala jsem testy a mívám ji prostě později (dlouhé a nepravidelné cykly)... Takže jsem to jen řekla doktorovi a on, že to souhlasí a všechno ok, tehdy i teď zatím

fouskovi
23. kvě 2022

@evunka27 klidně to tak může být já to taky tak měla a vše dopadlo dobře

katherine177
23. kvě 2022

@evunka27 já měla podle ms 8tt,podle ultrazvuku 6tt,pořád jsem chodila na odběry krve ,ultrazvuky ,stres hrozný ,nakonec to dopadlo špatně , zamlklé těhotenství a spontánní potrat

katherine177
23. kvě 2022

@evunka27 ale ten obrázek z ultrazvuku máte hezčí než já ,řekla bych že to bude v pořádku ❤️🍀

krisstina93
23. kvě 2022

A tou ovulaci si jsi jistá? Nemohla být později? Já měla těhotenství o dva týdny mladší proti ms, ale zas sem věděla, že ovulace proběhla až 28dc, takže to sedělo.

evunka27
autor
23. kvě 2022

Ovulaci přesně nevím, ale nechráněný sex jsme měli pár dní před očekávanou ms. A vzhledem k tomu, že 5 den vynechání nic a 17 den vynechání z odpo moči bylo toto

No jsem objednaná zase za 3 týdny, tak uvidíme.

nazka
23. kvě 2022

@evunka27 já jsem byla na kontrole v 8tt.a odpovídalo to 6.tt,doktor se na to moc netvaril, ze je to fakt moc a opravdu to moc bylo. Začala jsem za pár dní krvácet a skončilo to revizi. Moc Ti přeju, abys byla jiný případ.
Jinak já mám vždy ovu později, 2 těhotenství mi tak vyšla a mám z toho děti. Ale tohle bylo moc 😐na testu jsem měla obr čárky,tim bych se úplně neridila.

katherine177
23. kvě 2022

@nazka měla jsem to stejně akorát bez revize.Samovolný potrat

nazka
23. kvě 2022

@katherine177 mně dali na výběr, ale řekli, že tam mám nějaký chuchvalec, který by těžko vyšel sám. Nakonec jsem za to rozhodnutí byla ráda. Rychleji mi to pomohlo ukončit toto a začít znovu. Každopádně já taky měla osklovejsi obrázek z utzv. Jen dutinka, embryo v podstatě žádné nebylo.

nazka
23. kvě 2022

@katherine177 a jak jsi dlouho po?

lady742
24. kvě 2022

U mě to takhle dopadlo zamlklým a revizí,ale vždycky to takhle být nemusí,záleží kdy byla ovulace,držím palce

nina004
24. kvě 2022

@evunka27 Nebála by som sa toho. Mala som poslednú ms 18.3. a som teraz ešte len 7+1tt tehotenstvo je o necelé 3 týždne mladšie. A je všetko ok. Už som bola na druhom ultrazvuku. U syna bolo tehotenstvo tiež o týždeň mladšie. Asi mám ovuláciu neskôr.

katherine177
24. kvě 2022

@nazka samovolný potrat byl 23/4 ,krvácela jsem 10 dní ,první tři dny byly nejhorší i bolesti .MS po potratu zatím nebyla .

katherine177
24. kvě 2022

@nazka já jsem měla na ultrazvuku žloutkový a gestační váček a embryonální pól bez srdeční akce

evunka27
autor
24. kvě 2022

Děsíte mě ale zároveň i uklidňujete :D doktorka neříkala nic negativního, jen že bych měla ovulaci až někdy kolem 26.4 což si myslím, že byla o týden dřív, ale bůh ví, za jak dlouho se vajíčko uhnízdilo apod. Četla jsem právě tady na koníkovi, že to je běžné mít menší embryo.

No nechám se překvapit, za 3 týdny kontrola, tak doufám, že bude vše v pořádku 🙂

katherine177
24. kvě 2022

@evunka27 mě si právě zvali po týdnu a po týdnu brali HCG ,aby viděli nějakou změnu ,3 týdny se mi zdá dlouho ,kdyby se něco dělo.

nazka
24. kvě 2022

@evunka27 mně taky pozvali dříve, po 14 dnech. Každopádně držím moc palce a dej vědět, jak jsi dopadla.

katherine177
24. kvě 2022

@nazka vy jste měla prosím ten potrat kdy ? Já 23/4 a ještě nebyla ms,už jsem měla zamlklé těhotenství s revizi v 2016 a to došla ms po 28 dnech jako normálně.Ted revize nebyla a ms nikde.

nazka
24. kvě 2022

@katherine177 na revizi jsem byla 11.4.,ms přišla 14. 5. Ta revize to podle mě dost urychlí

katherine177
25. kvě 2022

@nazka já si to myslím taky ,chtěli jsme to po ms zkoušet ,a tak čekáme a čekáme

nazka
25. kvě 2022

@katherine177 to čekání je na tom všem nejhorší 🙈

katherine177
25. kvě 2022

@nazka to je pravda ,pořád na něco - ovulace,ms jestli dojde nedojde ,duch na testu jestli sílí nesílí, srdíčko 😅😅

evunka27
autor
25. kvě 2022

No holky myslíte, že by ještě mohl poradit digi test? Tam přeci ukazuje týdny.

katherine177
25. kvě 2022

@evunka27 to vám moc neukáže ,to že jste těhotná už víte a jestli bude vše v pořádku ukáže až další kontrola ,škoda peněz za digitální test

karkulka1283
27. kvě 2022

Ty jo za tři týdny je dost dlouho 🙄 já bych si zašla na ultrazvuk třeba za týden do nemocnice. Jako byla bych dost nervní 3 týdny nevědět na čem jsem. Zašla bych o víkendu na pohotovost do nemocnice že si třeba hodně zašpinila a máš křeče v břiše a oni ti udělají ultrazvuk.
Já byla teď u doktora celkem brzo jelikož jsem otěhotněla po pilulce PO takže hrozilo mimoděložní těhotenství a první ultrazvuk byl asi 5+5 a srdíčko nebylo tak mě pozval za týden a to už srdíčko bylo a miminko bylo 7+0

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru