Pád v 1. trimestru. Myslíte, že to bude ok?

amalka2981
10. bře 2023

Ahoj holky, dnes začínám 10. týden těhotenství a když jsem nešla prádlo do sušičky, uklouzla jsem na schodů a padla docela dost na zadek.. Stalo se vám to některé? Nic mě nebolí, nechci plašit, ale mám strach... 😔 Myslíte, že to bude OK?

laloogrey
10. bře 2023

@amalka2981 Já spadla začátkem druhého trimestru na ledě na zadek a všechno bylo v pořádku. Pokud nekrvácíš nebo ti není nijak špatně, tak myslím, že je to v pohodě 😉 Ale jestli chceš mít jistotu, tak jdi k doktorce na kontrolní ultrazvuk 🙂

tasimia
10. bře 2023

@amalka2981 taky jsem spadla, modrinu jsem měla na zádech jak hrom a vše v pořádku ;)).

codal
10. bře 2023

Spadla jsem ze schodů, modřina jak kráva a v pořádku. To miminko je tak malinký, že je dobře chráněné.

lvl16
10. bře 2023

Já se v prvním těhotenství několikrát rozsekala na zmrzlém chodníku a vše ok. Teď při druhém mi zase neustále atakuje břícho syn a také se zdá vše ok. To mimčo je dobře chráněno a v 10 týdnu má sotva pár centimetrů ;).

cilkat
11. bře 2023

v 10 tt fyzickým otřesem neuděláš prakticky nic... zranění odčerpávající větší míru regeneračních schopností organizmu by mohl být problém, ale jednorázový pád, kdy tě nic nebolí, nic neudělá... "Miminko" má kolem sebe obrovský "rybník" a zároveň zdaleka není dost těžké na to, aby se třeba "utrhlo" od placenty nebo tak ... ostatně... ta placenta tam ještě prakticky není...

sylvka
11. bře 2023

Já upadla v 16 TT a nechali si mě pro jistotu v nemocnici,aby se neodloučil a placenta.rikali,tě po pádu vždy hlídají ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru