Plíseň a těhotenství. Mohla jsem miminku ublížit?

amanta88
4. bře 2011

Ahoj holky, jsem v 5tt a dnes jsem udělala něco, z čeho jsem vyděšená, jsem úplně blbá... Šla jsem do sklepa pro miminkovské oblečky, které jsem tam měla od známých a jak jsem se tak hrabala pytlema, našla jsem v některých pytlích oblečení - dospělácké - chycené plísní a bylo to i ve vzduchu trochu cítit, tak jsem si nos schovala pod mikinu a dohrabala to. Byla jsem tam cca půl hoďky a pak mě napadlo, jestli jsem těmi vdechnutými škodlivinami nemohla uškodit děťátku, aby se blbě nevyvíjelo nebo dokonce nepotratilo. Co myslíte? Já jsem fakt tak blbá, jsem hrozně vyděšená, ani usnout nemůžu!?!?

lenkabu
4. bře 2011

@amanta88 myslím že v 5 tt se nic stát nemohlo 😉 opravdu bych se nebála, já cca ve 4 tt malovala byt všude výpary z barev,ještě jsem to nevěděla a strávila v tom pár dní,tahala těžké skříně a Vanda je naprosto ok a vždy byla 😉

terinda
4. bře 2011

Ne 😉
Horší a škodlivější jsou podobné obavy 😀

madormi
4. bře 2011

být tebou jsem v klidu 😉

ygreen
4. bře 2011

určitě v pohodě, pochybuji, že by se vdechlé spóry běžných plísní dostaly přes placentu. A doktoři říkají, že v těhle týdnech je to všechno nebo nic, takže když to mimčo zvládne, tak bude určitě v pohodě. A nemyslím, že by to nezvládlo kvůli plísni 😉 😉

dlabinecka
4. bře 2011

😀 Určitě se nic stát nemohlo -vlastně mě nenapadá proč by...🙂 V 5tt mimču nemůže uškodit v podstatě nic -když má vydržet- vydrží. Když ne, tak s tím nic neuděláš 😉

kacci
4. bře 2011

v pátém týdnu hlavně není žádná placenta🙂)))))))))))))))). Naprosto bez obav. Jediné, co může v této době uškodit, jsou některé léky...5-6 týden je hraniční, protože se začínají tvořit vnitřní orgány. a jen dodatek - pokud by něco uškodilo, pak plod zanikne, dál se nevyvíjí, ale nebude poškozený

marketnieuw
4. bře 2011

taky myslim, ze muzes byt v klidu... spis bych se zamyslela, jestli budu pouzivat obleceni, ktere bylo chycene plisni 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru