Plod menší než podle ovulace. Zkušenosti?

polalu
19. lis 2020

Hezky den, mate prosím někdo zkušenost?
Podle ovulace bych měla být 9+2tt
Podle ultrazvuku před 14 dny mi to vycházelo na 7+0 a podle dnešního už na 8+5tt… čili je plod o 4 dny menší, za poslední 2 týdny se vývoj zase zpomalil...Později jsem otěhotnět nemohla, ovu mám ověřenou… jsem teď nervózní, že se nějak zpomaluje růst… dekuju moc za zkušenosti :(

cysticka
19. lis 2020

Bud v klidu, to vubec nic neznamena. Priste muze byt zase napred ;)

nikishkaaaa
19. lis 2020

@polalu stejně s tím nic neuděláte jen se budete stresovat a trápit. Někomu "mimčo" toto zpoždění dohnalo, někdo měl smůlu a nedopadlo to (u mě se po zpožďování stáří plodu ukázalo jako zamlklé) ale já u toho krvácela a špinila. Prostě převážně první trimestr je trošku buď a nebo a i když se nam to nelíbí, nemůžeme s tím většinou nic dělat...držim moc pěsti a důležité je pro těhotenství klid, tak se snažte neplašit, ještě Vás čeká dlouhá cesta a toto Vám nepřidá.

polalu
autor
19. lis 2020

@nikishkaaaa ano vím, že to bohužel ovlivnit nejde... jen se v tom nevyznám, tak sbírám zkušenosti... na kontrolu jdu až za více než 3 týdny :(

polalu
autor
19. lis 2020

@nikishkaaaa a vy jste měla to opoždovani o kolik dni?

nikishkaaaa
19. lis 2020

@polalu na prvni kontrole vše o.k, bylo i srdíčko a v 9tt odpovídal plod spíše osmému týdnu, opoždění zhruba o 4-5 dnů a za týden na kontrole těhotenství prohlášené za zamlklé a podstupovala jsem zavedení potratových tablet. Ale ono zpoždění pár dnů neznamena hned problém, často to pak plod dožene 😉 nestresujte se, věřte mi, že na to je vždy čas, užívente si těhotenství, ani nevíte, co by jiné ženy (včetně mě) za ty dvě čárky na těhot. testu daly 🙂

mamikry
19. lis 2020

@polalu Zmerit takhle maleho tvorecka, to je kumst. Staci milimetr vedle a uz jste o dva dny jinde. Nedelala bych si s tim zatim hlavu. Mne ted prcek nevychazel o dva dny a na 1. screeningu byl uz presne na den. Predchozi tehotenstvi vzdy tak o dva az tri dny jinak. Jeden termin jsem mela o pet dni jinak nez podle MS. Samozrejme se muze stat cokoli a znamenat to cokoli, ale takhle brzo je odchylka celkem bezna, rekla bych.

drakenn
19. lis 2020

Velikost plodu není nikdy presnéa kór takhle na začátku. Nestresuj se

pepickovapavlinka
19. lis 2020

Nezapomínejte na to že ovulace není v den pozitivního testu.A myslím že doktor by vás upozornil kdyby se mu něco nelíbilo.Klid vše bude jak má být

priefi
19. lis 2020

@polalu syn byl o týden menší na utz, než dle ms. Vše je v pořádku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru