Plod neodpovídá délce těhotenství

andysek1235
20. dub 2017

Ahoj holky potřebuji se poradit , nebo spíš uklidnit 🙂 Včera jsem byla u Dr. na prohlídce , a bylo mi řečeno že , neodpovídá délce těhotenství takže jsem buď otěhotněla později a nebo se nevyvíjí tak jak by mělo. Strašně se bojím , že je něco špatně měla ste to některá z vás ? děkuji Andy

agnes2ivory
20. dub 2017

Ja jsem to tak mela, ale nedopadlo to dobre. Ale spousta holek to ma jako ty a dopadne to skvele! Takze ted je to proste bud a nebo. Vsechno nebo nic. Nema smysl badat, kdo to jak mel. Musis jen vydrzet do dalsi kontroly. Jak moc to neodpovida? Den sem nebo tam nehraje roli. Tydny jsou uz horsi. Drzim palce!

lentilkah
20. dub 2017

Ja mam rozdil tyden, protoze mam ovulaci az 22 dc oproti pocitanemu 14 dc. Pri delsich cyklech je to uplne normalni. Jak velky mas rozdil a jak si mela dlouhe cykly? Ovulace asi nevis kdy byla?

monik111
20. dub 2017

Presne...mohla si mit pizdeji ovulaci,takze tam je pak tyden rozdil jedna,dve. Urco to bude dobre😉
Kolik mas byt a kolik ti nameril na ultr?

gabcat
20. dub 2017

@andysek1235 Může a nemusí to dopadnout dobře, bohužel. Já jsem měla v 7 týdnu (6+3tt) mrně 2 mm, za týden 7+3tt mělo 7 mm, což odpovídá dle těch tabulek 6+5tt. Ja byla navíc po ivf, takže den oplodnění vím na 100procent.

Každopádně u nás vše dobře dopadlo. Hned na tom v 7 týdnu bilo srdíčko a prcek rostl (i když ne tabulkově), prostě měl jen své tempo. Na třetí kontrole už odpovídal a teď na velkém screeningu na vývojové vady jsme už i napřed 🙂

Ono dost záleží i na tom, jak se to změří... stačí, ať je víc do klubíčka, a taky ti To nějaký mm udělá. Uvidíš, jak to bude pokračovat dál. Jestli máte srdíčko a roste, jen o pár dní neodpovídá, tak se zbytečně dopředu nestresuj. Přeju, ať to dobře dopadne.

andysek1235
autor
20. dub 2017

ovulaci nevím kdy jsem měla otěhotněla jsem nějak tak přirozeně bez hlídání 🙂 cykly mám nebo jsem měla před otěhotněním poslední měsíce nepravidelné , někdy 28 někdy až 32 dni , chodilo si to jak chtělo a dr. mi neřekl jak velká tam odchylka je jen mi řekl že je to menší než by mělo na 8 týdnů , byla jsem jakoby v šoku že jsem se ho ja debil na nic neptala , myslite , že by to mohlo být i tím že jsem byla poslední cca 2 tydny ve stresu a moc jsem nejedla nebo spíš stěch nervů jsem zapomínala na jidlo

tortojs
20. dub 2017

Já vím naprosto přesně kdy jsem otěhotněla. (IVF) přesto bylo miminko že začátku o týden zpožděné ve vývoji. Teď jsem 25tt a už je dva dny napřed a termín se nám zkracuje. Na prvním screeningu byl termín 15.9. a na druhém už jen 9.8. neboj, pokud se má dobře vyvíjet, dožene to. Teď už je ale tvé těhotenství plně v rukách miminka a ty nic neovlivníš. Pokud se má dobře vyvíjet tak bude, pokud nastane ve vývoji nějaká chyba, bohužel s tím nic nenaděláš. Držím pěsti 🍀

tortojs
20. dub 2017

První termín 15.8. překlikla jsem se :D

andysek1235
autor
20. dub 2017

@gabcat srdičko tam už bylo , jen bylo menší , než by mělo , pořad mi to vrtá hlavou kolík na měřil jsem si nevšimla , můj dr je takový nepříjemný takže se ho někdy rači ani neptam na nic aby zas nevyjel ale ted toho lituju že jsem se na všechno hned nezeptala .. ☹

arielka222
20. dub 2017

@andysek1235 poprvé se mi lišilo o dva dny a bohužel to dopadlo blbe. Teď se liší o 9 dní a je vše naprosto v pořádku. Měla jsem po revizi opoždeňo ovulaci tak proto. Bud v klidu ne všechny miminka jsou tabulkové 🙂

lentilkah
20. dub 2017

@andysek1235 Fotku z utz nemas? Tam by mohlo byt videt kolik dr nameril.

andysek1235
autor
20. dub 2017

@lentilkah nemám pravě , jsem u sebe neměla peníze , a u nás se za to platí .. ale mám fotku z 6tt a hned tam bylo krasně vidět

lucka00024
20. dub 2017

@andysek1235 Neporadím ale držím palce ať je vše v pořádku 🙂 můžu se s dovolením zeptat co máš za doktora?Taky jsem původně z OV 🙂

verunka11221
20. dub 2017

Prvni tehu rozdil tyden. Dopadlo to dobre ,prcek to dohnal pozdeji. Druhe tehu rozdil 10dni, bouzel ve 12tydnu potrat.

misulinka44
20. dub 2017

Já měla rozdíl 10dni a vše v naprostém pořádku. Prostě ovulace byla déle...

lentilkah
20. dub 2017

@andysek1235 A mas na tehle fotce udaj crl? Mozna ale bylo na mereni brzy.

jezz13
20. dub 2017

Ta velikost se fakt těžko měří, doktor klikne o kousek vedle a hned jsou z toho 3 dny rozdílu. Hlavně když bylo srdíčko, bude to dobrý.. Buď vydrž do další kontroly (stejně vývoj neovlivníš) nebo si zajdi na ambulanci, řekni jim, že jsi třeba lehce špinila a oni ti UTZ udělají.

riakuk
20. dub 2017

Já jsem měla u první dcery jen jeden TP, takže vše naprosto odpovídalo. U druhé dcery byl rozdíl dvou TP skoro 3 týdny a mám naprosto zdravou dceru.

desireeclary
20. dub 2017

Nestrachuj se, moje mimi je o celych 10 dni mensi nez podle posledni ms, doktor mi nejprve rikal, ze je to v 6tt tak male ze to ani nemuze zmerit.. a nakonec jsme proste mensi. Bud v pohode a nech to na prirode, ta vi, co dela. A jestli se to ma pokazit, tak nervama tomu nepomuzes.

andysek1235
autor
21. dub 2017

@lucka00024 Dr. Tkadleček s hornické polikliniky 🙂

@desireeclary jo to je pravda nezbývá mi nic než čekat jak to všechno dopadne , alespoň se snažím víc jist a pit , přemýšlela jsem, že bych si zašla o vikendu na pohotovost , že mě třeba bolí břicho a uvidím jestli mi to řeknou i tam , je pravda že, u nás na hornické mají celkem dost staré utz tak kdo ví .... asi před půl rokem jsem si prošla potratem a u nás na hornické mi řekli (ještě když bylo mimi v pořádku ) , že jsem v 8tydnu od toho dne za týden jsem jsem měla bolesti tak jsem pelašila na pohotovost a tam mi řekly že jsem skoro v 11 týdnu takže rozdíl 3 týdny no a potratila jsem ve dvaanactém týdnu nejspíš proto se ted tak bojím ... a šílím s každé prkotiny ..

desireeclary
21. dub 2017

Ja bych tomu nechala volny prubeh. Pokud vis, ze tehotenstvi neni mimodelozni, tak se to nejak vyvrbi. Kdybys mela nejake bolesti nebo spineni, tak samozrejme jit hned. Ale takhle bych pockala do pristiho uzv. To uz by Ti meli brat i krev a pak screening a tam se ukaze. Jinak teda myslim ze Tvoje lekarka je blba, ze Te zbytecne plasi. Ber to tak, ze pokud je dite zdrave, bude vse v poradku, a pokud ne, pak je lepe, aby se to ukazalo do 12tt nez pozdeji. Ted kazdy den hraje roli a na pristi prohlidce bude zalezet. Mne takhle sledoval doktor 3x, a teprve kdyz se mu 3x potvrdilo ze je mensi a vyviji se podle toho, tak mi rekl, ze je to v poradku. A par dni na to jsem zacala krvacet ve 12+5 tt a od te doby doma lezim. Prukazku jsem dostala na 12+5 az, prvni fotku taky. Prave proto, ze se mu to nezdalo. Ty uz foto mas. Kdyby si lekarka myslela, ze je to blbe, tak Te pozene na krev a treba i na jiny uzv. A urcite by Ti nedavala fotku.....

lucka00024
21. dub 2017

@andysek1235 tak toho neznám.... ale pokud je nepříjemný raději ho změň.... dobrý je Ožana na Křižíkove (byvalé Plynárny)

zuza01
21. dub 2017

Já měla neodpovídající velikost plodu u obou dětí, u druhé dcery dokonce celé těhotenství, pořád se někomu něco nezdálo. A je v pořádku. Ono hodně záleží, jak to dr. měří, můj vždycky udělal halabala čáru a odhadl... Jde o milimetry a pak vznikají velké tabulkové odchylky. Tak držím palce 🙂

marki00
21. dub 2017

Mám taky embryo o 5 dní menší. Ale byla jsem 2x na kontrole a vždy o těch 14 dní porostlo. Takže je to prý v pořádku. Snad to bude dlouhými cykly, co mám (33-35 dní). Dnes jdu na kontrolu, tak doufám, že vše bude ok.

lentilkah
21. dub 2017

@marki00 Pri takhle dlouhych cyklech je to naprosto normalni, bud v klidu.

marki00
21. dub 2017

@lentilkah verim v to. Uz mam za sebou 2 ZT, takze nezbyva nic jineho, nez verit.🙂

andysek1235
autor
22. dub 2017

@desireeclary pravě že jsem včera začala špinit dr říkal že když začnu špinit mam hned dojet dneska je ale sobota tak přemyšlím jestli počkat do pondělka a nebo zajít na pohotovost .... moc se mi tam nechce jsou tam ty sestřičky strašně nepříjemné ale zas mám stach aby jsem něco nezanedbala .... ještě sem dostala nakou vyrozu pořád kychám a smrkám no nevím co myslíte ? ..

@lucka00024 jo už jsem slyšela že hodněě holek si ho chválí ale jsem z kunčiček tak nejspíš přejdu tady k nám na NH polikliniku 🙂

luj89
22. dub 2017

@andysek1235 ahoj a jak ti stanovili datum poceti, resp. Jak vedi stari tehotenstvi?

desireeclary
22. dub 2017

@andysek1235 Pri spineni bych radeji sla hned. Maximalne Ti rekniu, ze to nic neni.

misulinka44
22. dub 2017

@andysek1235 doktor řekl špinění=jet...Tak na co čekáš;( přece je jasné,že máš jet...

giovik
22. dub 2017

Nestresuj se, nam dr taky nekolik tydnu na uz tvrdil, ze je mensi nez by mel byt a dnes mame zdravyho chlapaka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru