Po 3 potratech. Je možné těhu podpořit klidovým režimem?

bbibianca
4. led 2015

Zdravim, vzhledem k tomu ze jsem jiz 3 x potratila. Jednou jiz byla videt srdecni akce a za tyden nic. Se vas ptam, zda je mozne tehu podporit klidovym rezimem. Nyni jsem 5+3 lezim v nemocnici na pozorovani protoze jsem vcera zaznamenala nahnedly vytok. Zitra me pravdepodobne pusti kdyz bude vse ok. Myslite ze kdyz budu doma vicemene jen lezet a nenmahat se ze to zvladneme? Nabidli mi totiz neschopenku. Mam si to do pondeli rozmyslet, ale nechci ji dostat nejak predcasne co kdyby... Co si o tom myslite? Vecer budu volat sefovi ze zitra nedojdu. Uz mam z toho trauma

vercas01
4. led 2015

Rozhodně bych si neschopenku vzala... doma klid, netahat nic těžkýho... odpočívat 🙂

madre1
4. led 2015

@bbibianca ,........................neschopenku bych v tomto případě neodmítala a ještě bych se zeptala na nějaké podpůrné léky na udržení těhotenství,které se berou do cca 3.měsíce těhotenství 😉

tarra27
4. led 2015

@bbibianca taky bych si PN vzala....

tarra27
4. led 2015

A nebo dovolenou či neplacené volno

bbibianca
autor
4. led 2015

Holky, dekuji za vcasnou odpoved. Beru uz duphaston a na redeni krve anopyrin a fraxiparin, ale me spis zajima jestli to muze spolu s klidovym rezimem pomoct k udrzeni. Jednalo se vzdy o zamlkle potraty. Jsem porad tak trochu z toho ve stresu.

bbibianca
autor
4. led 2015

@tarra27 nad dovolenou jsem taky premyslela, ale nevim. Protoze jestlize budu tehotna a budu potom na neschopence vic jak 100 dnu se mi bude dovolena kratit. Vychazi to asi na 20-3 ale je fakt ze kdybych si tu dovolenou vzala na tyden tak se nic nestane. A nikdo na me nebude v praci ted nasrany a hlavne nebudu to muset nijak resit jen reknu ze jsem v nemocnici a ze si vezmu tyden dovcu.

madre1
4. led 2015

@bbibianca ,.....................ještě by to chtělo,více se hodit do klidu a zbytečně neřešit malichernosti.Já být Tebou,vzala bych tu neschopenku.Pokud bude těhotenství úspěšně pokračovat,zůstaneš na ní až do MD a pokud ne,stejně by si měla být po revizi 6 týdnů doma.Tou dovolenou to moc nevylepšíš,protože to budeš pořád řešit v hlavě 😒

bbibianca
autor
4. led 2015

@madre1 asi mas pravdu

loafeer
4. led 2015

neschopenku si vem, klid měj určitě, ale pokud se to těhotenství nemá udržet, tak se neudrží, i kdyby sis nohy zasukovala:o(...

bunny123
4. led 2015

Nohy hore, tohle je teď nejdůležitější.

bbibianca
autor
4. led 2015

@bunny123 jjo lezim a chodim jen na wc

kvakuska
4. led 2015

@madre1 po revizi 6 týdnu doma? ... a to jako proč? 6 týdnů bez sexu, to jo (i když i to je diskutabilní, často se nedodržuje ani 6 týdnů po porodu) ,ale jinak max týden a hotovo ... a navíc ne vždy je po zamlklém těhotenství nutná revize, stačí jen vysadit prášky, které se berou na udržení těhotenství, a tělo se vyčistí samo ... ale hlavně bych teď podobné věci vůbec neřešila, to určitě zakladatelce na klidu nepřidá 😠

ilonkaseda
4. led 2015

@bbibianca Nohy hore jsou blbost,která tě bude jen stresovat, to o tom jak těhotenství dopadne nerozhoduje a podle výzkumů nikdy nerozhodovalo.Klid a zbytečně se nenamáhat je ale na místě.
O klidovém režimu si přečti třeba různé dotazy tady...
http://www.porodnice.cz/vyhledavani?search_api_...

kvakuska
4. led 2015

@bbibianca ono taky záleží, co děláš za práci ... pokud sedíš v kanclu a ťukáš do PC, tak to není nic namahavého ... znám oi ženy, pro které bylo lepšéí chodit do práce, protože když byly doma, tak se jen pozorovaly zda je včera píchlo tam a dneska onde, každé píchnutí řešily na fórech a byly jen vystrašená z toho co se stalo jiným ženským ... takhle v práci vypustily alespoň částečně těhotenství z hlavy a pomohlo to jejich psychice, protože byly víc v klidu ...
... a nahnědlý výtok v tomto období je celkem běžný, jsou to zbytky staré krve, která byla v tele několik dní (a protože jí bylo málo, trvalo jí dlouho než se dostala ven) ... většinou je příčinou zahnizďování embrya, není to totiž otázka pár hodin a nebo pár dnů, zahnižďování embrya trvá klidně i pár týdnů
.... a ještě jedna věc, jak píšeš, tak nepotrácelas, "jen" těhotenství zamlklo ... v tom případě to rozhodně nebylo tím, žes neležela ... spíš nebylo něco v pořádku a příroda si to tak zregulovala sama, aby se nenarodilo postižené dítko 😕
Držím palce! 🤐 😵

tarien
4. led 2015

Brala bych tu neschopenku, eventuálně i dovolenou a pak neschopenku...doma polehávat, brát léky a naladit se na pocit, že děláš pro to maličké vše, co jde - hlavně koukat pozitivně 😉 prací bych se vůbec nestresovala, práce byla, je a bude - miminko je v tenhle okamžik důležitější...přeji, ať to tentokrát vyjde 😉

kvakuska
4. led 2015

@ilonkaseda přesně tak, klid na lůžku a nohy hore pomůžou třeba od 25tt, když hrozí předčasný porod ... na začátku těhotenství je to buď a nebo ... já vím, zní to drsně, ale je to tak ... 😖

ilonkaseda
4. led 2015

@kvakuska No podle mudr.Kouckého / nejde o jeho názor, čerpá z výzkumů/ ležení nezabrání ani tomu předčasnému porodu..prostě potraty a předčasné porody si bohužel jedou dle svého a žádné ležen jim dle výzkumů nezabrání.../ samozřejmě nepřepínat se je ale vpořádku/

zuza01
4. led 2015

Neschopenku bych si vzala. Spíš pro psychickou pohodu, sama jsem 2x potratila, klidový režim to neovlivnil. Ale stresující práce by tomu nepřidala. Držím palce 😉

lucii_eri
4. led 2015

@madre1 @bbibianca 6 tydnu doma te nenechaji... mam za sebou 2 potraty a po revizi jsem byla 14 dni ale mohla jsem neschopenku ukoncit hned ale pro sve svedomi jsem chtela zustat aspon tyden abych neco nepotento... a bez sexu 6 nedel to ne zaleji opet jak u koho nekdo chce na to skoncit hned nekdo ne 14 dni urcite ano kvuli infekci pak uz zalezi na kazde zda chce otehotnet nebo ne my jsme treba nesmeli....
@bbibianca byt tebou si tu neschopenku vezmu nebo si ji muzes nechat napsat zpetne 3 dny...ale kdo rozhoduje je priroda bud se udrzi ci ne! Drzim pesti aby bylo vse v poradku!

radushka1
4. led 2015

Těžko radit, každopádně pokud se cítíš na to být doma, buď. Já při těhu po revizi byla ráda, že jsem v práci, zbytečně bych se doma nervačila, co bude dál, a jestli to dopadne nebo nedopadne... Každopádně jestli máš potratit, bohužel nohy hore na posteli, tomu nezabrání ☹ Moc držím palečky, ať to vyjde.

bbibianca
autor
4. led 2015

@radushka1 no, ja taky po tech potratech vzdy hned utikala do prace. .. Ted tu byli nasi a doporucili mi taky tu neschopenku..

kvakuska
5. led 2015

@ilonkaseda nemáš tak úplně pravdu ... samozřejmě když budou hrozit kontrakce apod., tak žádné ležení je nezažene ... pokud ale hrozí předčasný porod, protože se zkracuje čípek, ležení je na místě ... a je to pochopitelné, ve stoje tlačí na čípek celá děloha (tedy děloha i s plodovými obaly + plod + placenta + voda), která má nezanedbatelnou váhu, takže čípek nemá šanci se zregenerovat a pod tíhou dělohy se zkracuje... vlěže na čípek netlačí téměř nic, takže se často stane, že po pár týdnech ležení je nález na čípku znatelně lepší a pacientka může i popocházet, i když většinou přísnější klidový režim se pak dodržuje až do ukončeného 34-36tt 😠

ilonkaseda
5. led 2015

@kvakuska nejde o mou pravdu..jde o názory lékaře který se zabývá předčasnými porody a čerpá z mnoha studií.... je to prostě složité téma

emisekkk
5. led 2015

@bbibianca já špinila u všech 4 tehu - 3x jsem porodila, 1x potratila a jsem přesvědčena, že ležení na to nemělo vliv. Příčina krvácení nezjištěna nikdy. Nepřepínala jsem se, ale normálně jsem chodila do práce. Někde jsem četla, že to na to nemá vliv, když člověk leží. Myslím-pocitově, že pokud má hematom, tak to asi jo, aby se to víc nerozteklo, ale když příčina krvácení není zjištěna - nemyslím, že v klidu nepotratíš.

lucccinkaaa
5. led 2015

já jsem také potratila a ted po dnešní kontrole se nám po půl roce zadařilo a jsem 6.tt a šla jsem na neschopenku poprvé jsem si myslela, že mi práce neublíží a bylo tomu jinak já bych radči šla ted taky týden špiním , ale srdíčko máme a rosteme . Beru utrogestan a doma jsem vklidu opravdu to pomáhá poprvé jsem si namlouvala, že to zvládnu směnny, práci, že se nebudu stresovat, ale tělo se oblbnout řečma nedá . Jen můj názor já bych byla doma a užila si vklidu 9měsíců 🙂

madre1
5. led 2015

@lucii_eri , @kvakuska ,.......................záleží na náročnosti vykonávané práce v zaměstnání-to zakladatelka dizkuze neuvedla.Mám asi jiné zkušenosti než Ty,proto na to mám také jiný názor. 😉

bbibianca
autor
6. led 2015

@lucccinkaaa tak uz lezim doma. Doufam ze bude v patek na kontrole vse ok jako u tebe. Ja nepocituji ani nevolnosti jsem z toho trosku smutna. Protoze bych vedela ze je vse byla v praci zanest neschopenku a oznamit tehotenstvi sefovi snad se to hned neproflakne. Nerada bych neco zakrikla

lucccinkaaa
6. led 2015

@bbibianca neboj mě začli nevolnosti až ted a to třeba jen když vidim pizzu nebo cítím jak se něco smaží 🙂. Tak mu řekni že by jsi byla ráa kdyby se o tom zatím nikdo nedozvěděl , kdyby se něco přihodilo. Takhle jem to řekla i já 😉 . Nikdy nevíme co se stane , ale lepší je nic neriskovat a snažit se to mimi nechat vklidu růst 😉 .

bbibianca
autor
6. led 2015

@lucccinkaaa jjo to jsem mu řekla a on mi řekl, že to bude takové veřejné tajemství, že se budou všichni ptát atd. kde jsem tak dlouho nebo co se děje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru