Podle doktora těhotná 4tt místo 6tt. Je to možné?

majucha
27. pro 2007

Ahoj holky, právě jsem se vrátila od doktora a jsem z toho taková zmatená ☹ . Vysadila jsem terpve letos v říjnu, poslední MS byla 19.11., ovu potom jsem ale nehlídala. Další MS už nepřišla, týden po termínu co měla přijít další MS jsem zkusila mamatest a dvakrát (večer a druhý den ráno) ukázal slabou čárku, za dalších 5 dní jsem zkusila jiný test a opět slabá čárka. Už je to přes týden, co mám taky lehké nevolnosti v průběhu dne, když mám prázdný žaludek. Počítali jsme podle té poslední MS, že by to měl být teď šestý týden těhotenství. Doktor mi ale dneska řekl, že šestý týden to podle ultrazvuku na sto pro není a že jsem nemohla otěhotnět v cyklu z té poslední menstruace (??? sama tedy nechápu kdy ???), ale že těhotná nejspíš jsem, což poznal jen podle zduřelé sliznice, která prý vypadá na čtvrtý týden těhotenství... Řekl ať přijdu za 14 dní, že pak teprve uvidíme a že to nemám řešit, copak to ale jde?? Teď nevím, jestli mám být v klidu, že má fakt pravdu a čekat... taky se mi honí hlavou možnost mimoděložního těhotenství, kterou nezmínil... nevím jestli by třeba v tomhle případě byla taky zduřelá sliznice dělohy nebo jestli bych pozorovala nějaké jiné známky tohohle problému... čekala jsem, že třeba udělá test z moči nebo krve a nic, to by přeci taky napovědělo víc... ach jo ☹. Budu vděčná za jakýkoliv názor

onca
6. led 2008

Ahojte niekym omylom som sa registrovala ako maja,ale som Onca.Prepacte.Loss,jasne ze dam vediet.Vejinka,doktorka mi povedala,ze ultrazvuk je este zavcasu,objednala ma na 21.1.tak uvidime.

estella
6. led 2008

..ahojte rada sa k vam pridem ak mozem..ja som na tom podobne ako vy..tiez som podla tehot.tastu tehotna..posled.menst.som mala 5.12 a 4.1 som si urobila test lebo mi byvalo strasne zle a mala som dve ciarky co ma samozrejme potesilo pretoze babo sme planovali..hned na druhy den som isla k doktorovi ale bola tam len sestricka ktora ma vypisala na sono 16.1°..to vraj budem v siestom tyzdni a to uz bude vidiet na sone srdiecko..

..citala som o tom pobolievani vu vajecnikoch a ja to citim rovnako a mala som to aj pri prvom tehotenstve a tak to asi ma byt tak..ale tiez sa stale sledujem ci nekrvacam..lebo tym som si tiez presla..v prvom tehotenstve som zacala krvacat v siestom tyzdni nastastie som isla hned do nemocnice kde som musela ostat tyzden a davali mi take stiplave injekcie ale stalo to za to babatko mi zachranili..a tak sa teraz bojim aby sa tato situacia nezopakovala..

barbiek
6. led 2008

estella, chapem ta, aj ja sa stale sledujem uz mi sibe, a stale sa kontrolujem ci nekrvacam, a citam same clanky o mimomat tehotestve, as vobec mi tonebolo treba citat, lebo teraz ma trochu pichne, a uz myslim na to najhorsie, drzim ti palce, aby ti vsetko dobre dopadlo 😉

estella
6. led 2008

..barbiek take clanky ti fakt neprospievaju..a neboj ja som nieco podobne ako mimomatern.tehotenstvo uz prezila a to su ine bolesti ako pichnutie vo vajecniku..teraz nas picha pravdepodobne preto za sa maternica pripravuje..to mi povedal doktor ked som cakala Stellu to je moja dcerka..a mam kamaratku ktora je tehu ma termin v marci a pitala som sa jej ci tiez mavala take bolesti akoby mala dostat menstruaciu a potvrdila ze ano tak neboj asi to tak ma byt..ja som sa uz zareg.aj do spolocneho terminu septembrovky 2008 a cakaju tam na dalsie tehulky tak sa tam prihlas....ja sa velmi este nechcem vytesovat kym mi to sono nepotvrdi aj som si povedala ze to zatial nikomu nepoviem no ale da sa to....jasne ze som to uz kazdemu vykecala...ale aj ty uz mas jedno tehotenstvo za sebou tak to nie je pre teba az take nove... 😉

estella
6. led 2008

..barbi citala som ze si potratila..to mi je luto..ja ked som bola vtedy v nemocnici pre to krvacanie tak bola so mnou na izbe jedna mamina ktora mala doma synceka a tiez po nom prezila jeden potrat no a ked otehotnela treti krat zasa zacala krvacat ale nastastie sa hned dostavila do nemocnice a babatko jej zachranili..tak neboj ak by sa ti aj nieci podobne stalo ze by si zistila ze trochu krvacas chod hned v tom momente do nemocnice a uvidis ze to bude dobre a ked tam budu vediet ze mas za sebou potrat tak sa ti budu obzvlast venovat....ale hlavne mysli pozityvne to pomaha..drzim ti palce nech je vsetko v poriadku.. 😅

barbiek
7. led 2008

estella, dakujem si velmi mila aj tebe vsetko dobre 🙂

mallorry
7. led 2008

ahoj holky, taky si myslim, ze nekdy se resi az moc kazde pichnuti, kazdej clanek, kazdej mysli na to nejhorsi... taky se trosku bojim, ale myslim, ze je to jen a jen tim, ze sem prochazela vselijake diskuze a pak nad vsim premyslela...ted si rikam, ze je vse v poradku, myslim pozitivne a je hnedka lepsejsi 😀

barbiek
7. led 2008

mallory, nesuhlasim s tebou, myslim ze neni na tom nic zle ked sa riesili kazde pichnutie, je lepsie sa o tom porozpravat s ostatnymi mamickami ako to v sebe dusit a bat sa este viacej, prave naopak niektore zeny tym,ze to zazili, ti to vysvetlia a povedia ze to je v poriadku a hned sa zena citi lepsie, a myslim ze aj na to bola vlastne zalozena tato stranka modrykonik, aby si zeny povymienali nielen svoje radosti ale aj starosti...

barbiek
7. led 2008

estella,mas pravdu nie je tehotenstvo pre mna nic nove kedze uz mam jedno dieta, ale poviem ti,ze toto tehotenstvo je o 360stupnov inaksie ako to prve... ono sa to tak aj hovori, ze kazde tehotenstvo je ine a ja to mozem zatial len potvrdit 😖

mallorry
7. led 2008

to samozrejme souhlasim, jen sem chtela rict, ze clovek by se mel snazit myslet co nejpozitivneji...taky jsem rada, kdyz si mohu precist, ze kdyz nekde neco picha, neni to nic zvlastniho a uklidni me to... ale pravdou taky je, ze kdyz clovek cte uplne vsechno a nad vsim premysli, tak pak nedela nic jinyho nez se stresuje neustale...tedy alespon ja to mam.

barbiek
7. led 2008

mallorry , tak ako v tomto suhlasim s tebou, pretoze ked som cakala lucasa mojho syna, tak som ani nevedela co je vlastne mimomat tehotenstvo, takze ked ma nieco vtedy zabolelo, neprikaldala som tomu ziadne vazne dovody, pokial som nekrvacala ale teraz tym, ze som strasne vela clankov pocitala o mimot tehotenstve, zamyslam sa nad kazdym pichnutim a to tiez neni dobre.

mallorry
7. led 2008

barbiek, prave o tom mluvim, cekam ted na ultrazvuk, zda se tam uz mimi objevi, normalne bych se tesila, ale kdyz sem cetla o mimodel. tehotenstvi, tak sem spis nervozni. Kdybych to necetla, tak bych se jakoby usetrila od toho premysleni vis. Zlata stredni cesta, vedet zhruba co se muze dit, ale nehloubat az nejak moc do hloubky, kdyz to neni nutne.

barbiek
7. led 2008

mallorry a v ktorom si tyzdni, myslis ze u mna by uz mohlo byt nieco vidno ci je aspon plod v maternici ci je este skoro 😒

mallorry
7. led 2008

barbiek ja byla v patek u doktorky a dle PM to vypocitala na 6tt, ale na ultrazvuku nic nevidela, ani na tom vnitrnim. tak rikala at prijdu pozdejs, ze jsem jako tu ovulaci mohla mit pozdeji nez je bezne. Vzala mi krev a dnes sem tam volala a hladina hcg je 15600 nebo tak nejak. Takze jako urcite pozitivni. Holky rikali, ze je to dobra hladina toho hcg. takze ja si myslim, ze hodne zalezi, jestli stopro vis ze si v sestym tydnu, nebo jestli si to myslis. Doktorka to vypocitala a asi to tak neni, jak vidis u me, takze se tesim, az tam neco bude🙂 Bude to asi hodne malilililinkata tecka, ale asi uz by tam mohla byt.

barbiek
7. led 2008

mallorry, diky moc v stredu pojdem k doktorovi, nech ma aspon kukne no nie, drzim tipalce 😀

jurocko
7. led 2008

ahojte,ja som tu prvykrat tak ani neviem ako sa tu dostala,ja som tiež v 4 tždni tehotenst.dnes som bola u lekara,a obiednal ma na 22.1.že on može určit tehotenstvo od 5-6 tyždna tehotenstva,tiež mi zobral krv,tak uvidim zajtra,ale tehotensky test mi ukazal tak uvidime,aj mi je zle,volam sa slavka

estella
7. led 2008

..jurocko vitaj medzi tehulkami..vacsinou su tie tehotenske testy spolahlive aj ja viem podla testu ze som tehotna..ja som mala posledn.menst.5.12..ty kedy?tiez som v nejakom 4-5tyzdni..ale ja mam ist na sono uz 16.1 tak neviem ci mi tam nieco uvidia lebo ako citam vacsina z vas ide az neskor..

mallorry
8. led 2008

holky doktorka me taky pozvala az pozdejs, aby uz na tom ultrazvuku "neco" videla... takze pujdu pristi tyden ve ctvrtek to jest 17.1., mohla sem jit az 21.1., ale nevydrzim to🙂)))

jurocko ahoj🙂

mysojc
8. led 2008

Ahoj, taky se přidávám, Já měla poslední MS 24.11. Jeden test okolo Silvestra byl negativní a teď jsem si dělala 4 minulej tejden a na všech byly slabounký čárky. ALe byly. U doktora jsem byla, dělal mi UTZ - taky říkal že podle MS by to měl být 6-7 týden...ale to určitě není, protože na UTZ byla černá tečka (takže 3- 4 tt), což prej může, ale nemusí být zárodečný váček....a mám zduřelou děložní sliznici. Tak fakt nevím. Stejně jsko některejm z vás mi řekl, že mám přijít za 14 dní a jestli prej jsem nervózní, že si mám za týden udělat test. No to teda jsem. Pobolívá mě v podbřišku a myslím, že mám citlivější bradavky..ale nic moc jinýho. Nevolnosti žádný, tak fakt nevím.... 😒 Furt na to myslím... ☹

barbiek
8. led 2008

haloo je tu nietko 😉

mallorry
8. led 2008

mysojc no cloveku to neda a mysli furt na to...ja du pristi tyden ve ctvrtek, tak snad tam ta tecka bude uz videt🙂)) no ono kdyz si udelas test za tyden, tak by mohla byt uz ta carka silnejsi asik... jinak ja nemam zadne nevolnosti, zadne zavrate, zadne citlive bradavky, vubec nic... jen obcas ten podbrisek se ozve...takze nekomu se ty priznaky asik neobjevi hned...

mysojc
8. led 2008

zkoušela jsem dneska odpoledne teda a zase tam byla čárka, tak to já to zkusím ještě asi za pár dní a uviíme. Ale myslet na to musím furt...v prácí si ze mně dělají srandu, že jsem nějaká jiná...a i děti (učím na ZŠ) 😀

majucha
autor
8. led 2008

mysojc, zkus ten testík později, nejlepší je počkat tak týden, uvidíš, že bude čárka silnější a uklidní tě to, u mě to bylo přesně tak 😉

hynka
8. led 2008

Ahojky holky, já jsem měla poslední MS 20.11. 22.12. jsem si dělala test - dvě čárky 🙂 Doktor mi minulou středu potvrdil těhotenství. Prý podle plodu velikosti 4 tt + 4. Ale zapomněla jsem se zeptat, jestli je pořád možnost, že by se mohlo jednat o mimoděložní těhotenství. Ukazoval mi i ultrazvuk a byla tam vidět černá fazulka a ve vnitř malinkatý světlý flíček. Taky se pořád sleduju a pobolívá mě na pravé straně. Doufám, že vše bude o.k. Na další kontrolu jdu až 30.1.

estella
8. led 2008

..mysojc ahoj..neboj a nestresuj sa..ja myslim ze si tehotna..skus si rano odmerat vaginalnu teplotu vraj ked je zena tehotna tak ma nad 37..ja som to tiez vyskusala a vyslo mi 37,3...poradila mi to kamaratka ktora uz v marci porodi a ona si to tiez tak potvrdila..povedal jej to aj test tak ako aj mne ale merala si aj teplotu..

teri3
8. led 2008

Neboj sa hynka, keby bolo mimomaternicové, tak Ti to hneď povie. Veď lekár vie, kde tú fazuľku má hľadať a keby ju tam nenašiel, tak vtedy by niečo urobil,asi by Ťa poslal hneď do nemocnice. Inak mne lekárka zistila zapálený vajíčkovod, čo bolo vlastne príčinou mojich občasných bolestí v podbrušku, ale vedela som, že maternica to nie je, lebo to bolo naboku. Ale hlavne sa nestresujte, nerobí to dobre ani vám, ani bábätku 😵

hynka
9. led 2008

teri3 díky, hned jsem klidnější. No, ale teď mám zase problém, že na mě přichází nachlazení. Včera mě začalo bolet v krku, dala jsem si Septisan, naštěstí to zatím pomohlo. Ale začíná rýma. Ach jo.
Nemáte nějaké zkušenosti s nachlazením v těhotenstvím? V lékárně mi žádné léky kromě Septisanu pro těhotné nedoporučovala ☹

sjuzocka
9. led 2008

ahojte takze ak som otehotnela 16.12., tak 14.1. by uz na sono mohlo byt nieco vidno? 🙂

barbiek
9. led 2008

sjuzocka, myslim ze urcite ano, ja som v 5tyzdni a uz tam bolo dnes nieco malinke vidno 😀 ,bola tam vidiet taka malinka biela bublinka v ciernom kruhu

majucha
autor
9. led 2008

holky držte mi palec, zítra jdu k dr a doufám, že už taky uvidím bublinku 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru