Prázdný gestační váček v 6tt? Jde to poznat tak brzy?

meck007
4. kvě 2017

Ahoj holky. Byla jsem dnes na první kontrole co jsem zjistila, že jsem těhotná. Má gynekoložka byla nemocná a měla zástup. Poslední MS jsem měla 23.3., ovulaci někdy 6.4. nebo 7.6. Paní na zástup mi nedala ani fotku nic. Jen mi při vyšetření oznámila, že tam je gestační váček, ale jak hledá, tak hledá, embrio nikde. Prý je to těhotenství tak na 90 %. Úplně mě to rozhodilo. Je to mé druhé těhotenství a u prvního bylo vše v pořádku, ale na první prohlídce jsem byla myslím později. Mám přijít až za 14 dní (nekonečné čekání). Nějak nevím co si o tom myslet? Že je ještě brzo, aby bylo něco vidět? Nebo může gynekolog poznat prázdný váček už tak brzo? Děkuji všem za odpovědi.

mili34
4. kvě 2017

@meck007 Ahoj 🙂,nejsem odbornik,ale je treba mozne,ze je jeste embrijko tak male,ze neni videt.Ja mela posledni ms 13.3 a na prvnim utz 28.4 bylo embrio videt malicky 0,49 mm a srdicko bilo.To cekani je hrozne,vim,ale zkus vydrzet.Treba tam pak bude i tva doktorka a udela i foto ,na kterem uz to za 14 dni bude videt vic 😉.

mili34
4. kvě 2017

@meck007 jinak ovulaci dle testu jsem mela 25.3

meck007
autor
4. kvě 2017

@mili34 takže jsi byla na prohlídce koncem 6. týdne? Počítám dobře?

mili34
4. kvě 2017

@meck007 ano 🙂,byla jsem 6+4

meck007
autor
4. kvě 2017

Aha tak to později ode mě. Děkuji moc za uklidnění 🙂 Prostě musím být trpělivá 🙂

mili34
4. kvě 2017

@meck007 hlavne se nestresuj a bud v pohode 🙂.Napis pak i z te kontroly.Urcite tam neco bude videt 😉👶

rita84
5. kvě 2017

Ahoj, jsem na tom úplně stejně jako ty s termínem poslední menstruace, tak s termínem ovulace.U doktora jsem byla už minulý týden s tím, že mám zpoždění a test negativní. Na UTZ jen vysoká sliznice, tak jsem dostala vyvolávačku a vzali mi krev na HCG. Z výsledků odběrů krve prý jde o těhotenství, ale zpožděné. Včera na UTZ taky jen váček. Dostala jsem Gynpridyl na podporu těhotenství a zase mi vzali krev na HCG. Mám přijít za 14 dní. Takže v tom nejsi sama. Nezbývá než si jen držet pěsti, aby to dobře dopadlo. U starší dcery to taky neznám

maagda
5. kvě 2017

Já teda zkušenosti nemám, ale že se stává ž v tom 6 týdnu někdy nejde ještě nic vidět. Prý kvůli tomu je lepší chodit až později. Takže veř že to bude všechno v pořádku. Přeji hodně sil.

pasteta
5. kvě 2017

@meck007 Ahoj,ja jsem mela posledni menstruaci 27.3.Doktor mne provadel inseminaci 12.5 a vcera na Uz videl tehotensky vacek ale hrozne maly na 5.tyden.Tak mne rekl,ze jsou jen dve moznosti-bud je neco spatne a neroste nebo jsem otehotnela pozdeji.Po te radosti kdyz jsem objevila // totalni rozcarovani.Tak presne vim jak se ted citis.Pozval si me za tyden a to cekani bude sileny.

pasteta
5. kvě 2017

@meck007 Melo tam byt inseminace 12.4😊😊

teligo
18. kvě 2017

@meck007 Ahoj, tak co ta kontrola? 🙂

meck007
autor
19. kvě 2017

@teligo Tak byla jsem včera a je tam! 🙂 I srdíčko. 🙂 Tak jsem stresovala zbytečně. Mám nevolnosti i únavu, bolí mě prsa. Takže klasický průběh. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru