Prázdný gestační váček v 8tt

inkajohanka
15. pro 2016

Ahojky holky.
Nechci úplně propadat panice (i když se to moc nedá) a tak se k vám s prosbou obracím pro radu. Třeba jste některá zažila něco podobného. Den PM byl 21.10.2016, těhotenský test jsem si dělala 27.11.2016 (Mamatest, Clearblue) na digitálním se zobrazilo. že jsem těhotná 1-2 týdny. Hned 28.11.2016 jsem šla k doktorce a ta potvrdila pouze vysokou sliznici. Objednala mě na další vyšetření 5.12.2016 kdy gestační stáří bylo 6+3 tt a byl krásně vidět gestační váček. Další kontrola byla včera 14.12.2016, 7+5 tt a gestační váček pořád prázdný ☹😢 Doktorka mi řekla, že se jí to těhotenství jeví jako neprosperující, nicméně, že další kontrolu dáme až 29.12.2016, vzhledem k tomu, že si bere týden před vánoci dovču. Na příští týden se chci objednat někam jinam, nebo zajít na pohotovost. Nevydržím čekat tak dlouho v nervech. Máte s tímto některá zkušenost? Myslím, že v 8 tt kdy už by mělo jít vidět srdíčko a vy jste stále měli pouze prázdný gestační váček? Mockrát děkuji za všechny odpovědi. ❤

lucka1511
15. pro 2016

@inkajohanka Ahoj, je to hodně individuální, ale obávám se, že pokud v 7+5tt je prázdný váček, raději bych se psychicky připravila na horší variantu. Ale každé těhotenství je jiné ... no ať tak či onak, snad ti vše dopadne dobře!! Pokud to nevyjde, věř, že skoro každá druhá co otěhotní, tak první těhotenství v začátku nevyjde, ale ty další už s velkou pravděpodobností vyjdou. Snad jsem tě trochu povzbudila. Držím pěsti a vytrvej!!

yerry
15. pro 2016

@inkajohanka no upřímně mam za sebou dvě ZT a uplne moc šancí bych tomu nedávala, ale u starší dcery se srdicko objevilo až v 9tt. Těhotenství bylo o 13 dni mladší. Je to co kus to originál. Moc bych ti přála aby to dopadlo dobře jako u me dcery ale v 8 tt už většinou srdicko je....

ellisabetha
15. pro 2016

Ahoj, nechci tě lekat, ale já to měla podobně po ET. Na TT dálnice, ale ultrazvuk nedopadl, pořád jen prázdný gestační váček, dali jsme tomu ještě týden, ale nakonec jsem stejně skončila na revizi. ☹ Ale už jsem věděla dřív, že je něco špatně,, přestaly mě bolet prsa. Asi bych si zašla někam dřív, než to honit mezi svátky a kazit si Vánoce nejistotou. ☹ Držím palce !

mrazulkav
15. pro 2016

Mě doktorka s prázdným gestačním váčkem posílala do nemocnice na revizi. Tam mi doktor s lepším ultrazvukem řekl, že je váček sice větší, ale něco tam vidí a ještě by počkal. Kontrola myslím za týden. Váček byl větší, protože tam byly původně 2 zárodky a jeden zanikl. Časem bohužel zanikl i druhý... Ale dnes si myslím, že u nás to bylo moc brzy po první revizi a prostě se neudrželi.
Flintu do žita bych neházela, těhotenství může být mladší (nemusela být ovulace přesně v polovině cyklu a tak), záleží i jaký na doktor ultrazvuk... Když budeš mít pochybnosti nebo se objeví bolesti, špinění..., tak na tu pohotovost.

inkajohanka
autor
15. pro 2016

Moc mě mrzí, že moje prvotní myšlenka po tom digitálním testu bylo přerušení. 2 měsíce dozadu jsme se s přítelem rozešli, ale i přesto spolu párkrát měli sex. Nechtěla jsem cokoliv slepovat jenom kvůli miminku, a tak jsem se tomu malému ještě ničemu s pláčem omluvila a řekla, že to nejde ať mi odpustí. No a jak jsem musela čekat týden než tam doktorka něco uvidí, řekla jsem mu o tom, probrali jsme to. Já všechno promyslela, jak by to bylo s ním, jak bych to s miminkem zvládla bez něj atd. A tak jsem se rozhodla, že ano. Že si miminko nechám, okamžitě jsem běžela pro kyselinu listovou a začala jíst více zdravěji (neříkám, že jsem předtím jedla blafy :D :D ) . Víceméně už jsem si to těhotenství začala užívat a teď tohle. Byla to pro mě tak trochu rána pod pás. :(

inkajohanka
autor
15. pro 2016

@ellisabetha : Promiň, moc se neorientuji v těch zkratkách, některé mi úplně nedochází. Co je ET a TT :D :D

ellisabetha
15. pro 2016

@inkajohanka Promiň. ET - emryotransfer ( byla jsem na umělém oplodnění ) a TT - těhotenský test. 🙂

absintka19
15. pro 2016

@inkajohanka ET je embryotransfer (umele oplodneni kde se zavede jiz embryo-vajicko+sperie jsou jiz spojene v petriho misce) TT je tehotensky test, ZT je zamlkle tehotenstvi. Jinak asi te nepotesim ale prazdny gestac.vacek nevesti nic dobre, nicmene jak pisou holku, pokud jsi mela ovulaci pozdeji nez v puli cyklu, tak tehu je mladsi a nadeje je, a ta umira posledni.

teetee
15. pro 2016

V březnu jsem měla prázdný váček, čekali jsme týden, začala jsem krvácet, váček už byl zhroucený. Skončilo vše revizí.
Červen - PM 8.6. , 17.7. opět prázdný váček, menšího tvaru než je obvyklé (a to i přes to, že jsme počítali s tím, že mám ovulaci déle). 28.7. se objevilo srdíčko.
Čekání je strašné, ale naděje být může. Drž se...

inkajohanka
autor
15. pro 2016

Ach jo holky. . . Je to hrozný. . . To čekání a nevědomost. Nevím jestli mám dříve plakat a nebo zkusit zůstat silná (i když to moc nejde). Uff, uff. . .

inkajohanka
autor
15. pro 2016

Také vám všem moc děkuji za odpovědi.

absintka19
15. pro 2016

@inkajohanka kazdopadne drzime palecky, at uz to vyjde ted nebo priste :* vim jak ti je, ja jsem neplodna takze nam pomohlo umele oplodneni a nervy bych nikomu neprala, silne stimulanty, leky, krvaceni a ten silemy stres a plac...Nevzdavej to !

jade85
15. pro 2016

@inkajohanka já byla před dvěma týdny podle MS 6+6, na utz jen prázdný gestační váček, včera podle MS 8+6 a už bylo srdíčko a 7mm embryo, podle utz stáří těhotenství určeno na 6+4. Určitě je i u tebe naděje, že na další kontrole už bude vidět posun. Držím palce 🙂

inkajohanka
autor
15. pro 2016

@jade85
Zkusím příští týden zajet někam na pohotovost, s tím, že jsem třeba maličko špinila a že mám strach. Vyšetří mě a zeptám se jich podle poslední fotky z utz jestli se jim jeví vše v pořádku nebo ne. Ty nervy jsou opravdu šílený. Pár komentářů mě v tom nechalo a některé (i z jiných diskuzí) mě stále drží (i když maličko) nad vodou. Holky moc vám děkuju!

drzticka81
15. pro 2016

Kamoska mela dvakrat stejne, prazdny gastacni vacek - poprve sla na revezi, podruhe to odeslo samo - nevyslo to......ale ted uz ma druheho kluka -napotreti to vyslo 🙂))

kackacka37
15. pro 2016

Zajdi si hned nekam na pohotovost, me takhle poslala doktorka v 7 tydnu do nemocnice na revizi, v nemocnici potvrdili a rekli at přijdu druhy den na příjem, prisla jsem ale zase jsem hned odesla, neverila jsem jim, rikala jsem si, ze muze byt mladsi, jeli jsme jeste ten den do jiny nemocnice a tam mi to doktor konečně vysvetlil, premeril vacek ktery odpovídal tomu 7-8 tydnu a tim padem tam nemohlo byt mensi embrio..Tak záleží jak velky jsi ten vacek měla jestli byl menší-odpovidajici treba teprve 5 tt...no netrapila bych se sla bych jinam nejistota je nejhorší. Preju hodne štěstí

inkajohanka
autor
16. pro 2016

@kackacka37
Když já vůbec nevím, kde mám v tom ultrazvukovém snímku vyčíst velikost 😕

lucinka58
16. pro 2016

@inkajohanka Bohužel se nebudu přidávat k optimistům, i když bych Ti to moc přála aby všechno bylo v pořádku, ale je fakt, že v 8tt už by mělo být vidět alespoň embrio (byť i bez srdeční akce), ale prázdný gestační váček spíš napovídá doopravdy o neprosperujícím těhotenství....

jade85
16. pro 2016

@lucinka58 jenze tyden tehotenstvi podle terminu posledni menstruace nemusi vubec odpovidat...ja sama mam rozdil o dva tydny. A prazdny vacek treba v 6tt o neprosperujicim tehotenstvi jeste vypovidat nemusi.

lucinka58
16. pro 2016

@jade85 zakladatelka se ptala na názor, tak jsem ho odprezentovala. Nevím jaký má zakladatelka cyklus..... Podle mě pokud nemá cyklus 40 dnů, tak to plus minus odpovídá a prostě by tam už něco být vidět mělo. Alespoň žloutkový váček..... Ale opravdu je to jen můj názor, takže pardon jestli se někomu nelíbí.....

jade85
16. pro 2016

@lucinka58 klid, nejde prece o libi/nelibi, jen jsem doplnila svuj nazor k tomu tvemu 🙂

lulu_ali
16. pro 2016

- myslím, že jakékoli teoretizování je zbytečné, prostě to dopadne tak, jak to chce osud a příroda
- čekání na konečný výsledek vyšetření je strašné, vycházím z vlastní zkušenosti: třikrát za sebou jsem o miminko přišla v prvním trimestru, vždy buď jen prázdný váček, nebo časem srdíčko přestalo tlouct
-když už k tomu má dojít, určitě je lepší v 1. trimestru, ve 2. a ve 3. to musí být strašné
- ale důležité je se nevzdávat, prostě jsme to zkoušeli dál a dneska máme s manželem tři děti, tehdy bych tomu nevěřila 🙂

bamishop
16. pro 2016

nech to na přírodě, nezmůžeš stejně nic a nejsi v ideální situaci pro miminko, tak uvidíš, jakou cestu si ten človíček zvolí. Jinak pokud nevíš, kdy jsi přesně otěhotněla, který styk to byl, tak jsou jakékoliv termíny zavádějící, třeba u mě to lítá dva tří týdny sem, dva tři týdny tam, přitom menstruaci mám pravidelnou, jen jednou za měsíc a u všech dětí sem měla velký rozdíl mezi termínem dle PM a termínem dle prvotrimestrálního screeningu, takže to srdíčko tam klidně toho 29. být může, ale jestli tam bude, to ti nikdo nezaručí, chtělo by to někam odjet, kde budeš mít tolik odreagování, že tě to přivede na jiné myšlenky než rozchod či miminko...

kackacka37
16. pro 2016

Tak na tom utz to vypada opravdu jeste malinký, (jestli si to teda moje gyn nezvetsila) ale kdyz tomu davaj sanci doktori, tak treba to bude dobry. Zajdi si nekam dřív, takhle cekat zrovna prez vánoce. A kdyztak nezoufej , vyjde priste, ja byla v tvoji (podobný) situaci pred rokem.

inkajohanka
autor
16. pro 2016

@kackacka37
To je z toho 5.12. , mimochodem, kde tam vyčtu tu velikost toho váčku?

katies91
16. pro 2016

Mě to taky potkalo tento rok. Čekala jsem do 10tt, protože se váček pořád zvětšoval, ale byl stále prázdný, tak doktoři vyčkávali a já jsem tomu nechtěla věřit, že by to mohlo potkat mě, vůbec jsem tehdy nevěděla, co je nějaké zamlklé tehotenství. Po 10tt jsem musela na revizi ☹ Ikdyž jsem otěhotněla omylem, tak jsme si řekli, s manželem, že miminko chceme a hned jsem po cca 4 týdnech otěhotněla docela omylem znovu a za měsíc a půl rodím <3

kackacka37
16. pro 2016

@inkajohanka kde najdes velikost nevim, me to psali do zpravy a primo jak to premerovali tak vzdy řekli, ze velikost plodovych obalu odpovida tydnu teh od posledni M ale žádný obsah.

lucinka58
16. pro 2016

@inkajohanka Divala jsem se na ten snímek a není to tam napsaný. To by to musela přeměřovat..... Já mám za sebou taky jedno zamlklé těhotenství a jeden samovolný potrat. Vím, že to bolí, vím, že to chce obrečet, ale určitě když to nevyjde teď, tak to vyjde příště a možné i s partnerem, který bude skvělým tátou. Drž se a moc a moc přeju ať brzo víš výsledek.

aleenka1234
16. pro 2016

Ahoj, já jsem teď v 8tt. Ve středu jsem byla na kontrole a šlo uz vše super vidět. Pokud je tam jen vacek, tak je to asi blbý. Zajdi si do nemocnice, taky bych nevydržela tak dlouho čekat. Držím palce.

simi1510
17. pro 2016

@inkajohanka bohužel já musela v 8+6 na revizi, z gestačního váčku se ztratil i žloutkový váček v nějakém 6tt, ale já doufala, že to jsou pak řeči... ale bohužel, beze změny a bylo to ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru