Problém se štítnou žlázou v 8. týdnu těhotenství

terazasimona
29. lis 2018

Maminky co mě čeká a nemine ?Ja stitnou zlatu neměla ani nevím podstate co to pro mě a mé mimo znamená ?děkuji moc

sheala
29. lis 2018

A co s ní máš v nepořádku? Pokud nějaká mírná hypofunkce, dostaneš prášky a vše by mělo být ok. Já štítnou žlázu nemám vůbec, jsem hlídaná na endokrinologii a mám zdravý půlroční mimčo.

terazasimona
autor
29. lis 2018

@sheala právě že jeste nevím .Volala mi paní sestřička že mi našli něco v krvy a musím na vyšetření k endokrinologie . Že jde o štítnou žlázu

sheala
29. lis 2018

Je dost častý, že se těhotenskýma hormonama štítka trošku rozhodí. Nemáš se čeho bát, endokrinolog se podívá, jaký hodnoty vyšly, a nasadí nějaký prášky (pravděpodobně Euthyrox nebo Letrox), který tu hladinu budou srovnávat. Když je to včas podchycené a vhodně zamedikované, nemělo by to mimčo nijak ovlivnit, pro Tebe to znamená denně zobnout prášek a během těhotenství absolvovat pár odběrů navíc 🙂

terazasimona
autor
29. lis 2018

@sheala děkuji moc celkem se bojím . Už teď mám dvě cysty a sem tam špinim. 2 jsem potratila a těhotenstvi s dcerou 3,5let jsem ze začátku měla rizikové . Tak se pořád bojím . Děkuji za uklidnění

sheala
29. lis 2018

@terazasimona Zkus zůstat v klidu, i když je to těžký. Jak jsem psala, i úplně bez štítné žlázy se dá odnosit a porodit zdravej mimouš 🙂 moc držím palce, aby tohle těhotenství probíhalo v co největší pohodě!

tercasv
29. lis 2018

Se štítnou se léčím od malinka, teď jsem začala 18 tt. Na vyšetření ti vezmou krev a udělají utz krku, ale nebolí to 🙂 Případně ti nasadí prášky, já mám euthyrox a před těhotenství jsem brala 1 tabletku 75 a teď to mám stejně, jen v neděli navýšení o půl tabletky. Jen se po prášku nesmí půl hodiny jíst/snídat 🙂

terazasimona
autor
29. lis 2018

@sheala potěšilo mě to děkuji 😊

terazasimona
autor
29. lis 2018

@tercas děkuji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru