Šílené nechutenství v těhotenství, je to normální?

denulinka1
7. zář 2017

Těhulky jsem v 7tt a mám šílené nechutenství. Nejhorší je, že mi je zle i z pití, nevím už co mám pít aby se mi z toho nezvedal žaludek. Nezvracím jen mi je ze všeho zle. Hlad bych i měla, ale jen co si něco uvařím okamžitě přestávám mít chuť. K tomu neskutečná únava, prospala bych klidně celý den i noc a to jsem si ještě minulý týden říkala, jak ani nepociťuji, že jsem těhu. Máte to některá podobně?

sebkova
7. zář 2017

Ahoj, mě bylo taky zle na začátku. Měla jsem jakoby stažený žaludek pocit že se pobliju. Chvíli jsem měla hlad a pak jsem zas nic nechtěla. Koupila jsem si v lékárně těhotenské lízátka a hned ráno jsem si jedno dala. S tou únavou, snažím se tomu nepodléhat, takže chodím cvičit, nejhorší je poddat se tomu to je pak ještě horší 🙂

novamamina
7. zář 2017

@denulinka1 já jsem musela každý dvě hodiny něco sníst. Jogurt, nebo si jen kousnout do rohlíku. Pak mi bylo líp. A zázvor, ten mi trochu pomáhal.

denulinka1
autor
7. zář 2017

@sebkova Ten pocit na zvracení mám taky, tak jakoby divně v puse ale nezvracím, říkám si, kdyby mi to aspoň šlo tak by se snad i ulevilo ale takhle je to šílené. Té únavě se právě taky snažím odolávat ale je to děs

denulinka1
autor
7. zář 2017

@novamamina No jo, jenže já se na jídlo jen podívám a je mi zle. Nemohu do sebe nic dostat. Nejhorší je to s tím pitím, piju čaj ale už i ten mi začíná vadit

sebkova
7. zář 2017

@denulinka1 já se vždycky rychle najedla jak to trochu polevilo. Hlavně já něco sním a jsem nafouklá jak bych měla každou chvíli odletět😀. Nevolnost postupně odezní, zkus ty lízátka někde jsem četla dát si ráno vodu s citronem ale na to jsem neměla odvahu, takže jsem třeba hodně cucala bonbony abych neměla pachuť v puse a dělala jsem si ovocné čaje s medem a pomalu jsem je srkala. Dělala jsem si i spíš tekutější stravu na snídani, takže třeba krupici, ovesnou kaši a nebo jogurty. Ale i to nadýmání je peklo, to mám pořád, minule mi chlap říká: Jééé tobě už něco roste, a já v duchu leda ho.....😅

novamamina
7. zář 2017

@denulinka1 to je těžký no. Nevím co ti poradit. Zkus něco sníst, bez jídla to podle mě bude ještě horší. Přeji ti ať to brzo odezní 😉

mourovatakocka
7. zář 2017

Já jsem první víc jak tři měsíce zvracela i třikrát denně, žádné "osvědčené" rady mi nepomohly, třeba po páté odpoledne jsem zvracela opravdu jen při pohledu na jídlo. Vyzkoušej, co ti bude vyhovovat, já pak měla období termixů, vody s citronem nebo nektarinek, ale normální jídlo jsem prostě sníst nedovedla. A já, co miluju čaje, jsem se pak nemohla podívat ani na konvičku s čajem 🙂 Prostě děs. Ale určitě si najdeš něco, co ti aspoň přechodně nebude dělat zle a hlavně - miminku tohle neublíží a ty se dáš během pár týdnů dohromady 🙂

denulinka1
autor
7. zář 2017

@sebkova to znám taky, bricho mam jak kdybych byla uz v patem mesici, takze se me i kazdy pta jestli nahodou necekáme a to jsme to jeste nechteli rict. Lizatka zkusim a uvidim, jsem vdecna ted snad za vsechno co by mi jen ulevilo.

lentilka2016
7. zář 2017

@denulinka1 Holka, presne tak jsem to mela cele tehotenstvi ja. 🤒 Kazda tehule kolem me by sezrala, na co by prisla a mne se delalo zle jen pri pomysleni na jidlo. Bylo to tak silne, ze jsem nedokazala pit vodu z kohoutku a dokazala pit jen jednu znacku pitne vody, ostatni me natahovaly. 😖 Do toho mi bylo zle cely den, ne jen rano, jak se rika, ale fakt porad, jak kdybych mela silnou kocovinu, k tomu jsem zvracela a to dokonce i v den porodu. 😒 Bylo to drsny obdobi, kdyz si tak vzpominam. 😎 Ale kdyz si uvedomim, jak je pro me muj maly milacek, ktereho jsem po tu dobu nosila v brise, dokonaly a jak ho miluju, tak bych do toho sla klidne zas a nelituju niceho! 😉 Drz se, na konci Te ceka ta nejkraaaasnejsi odmena na svete. 😇

jerou
7. zář 2017

Jsem v osmem tydnu a je to mazec. Jim jen banany, hrozny a musli tycky. A jogurty. K tomu jsem jak po flamu a jak zpomalenej film. A k tomu mam doma dvouletou dablici. Vim ale, ze to prejde, protoze minule tehu bylo nachlup stejne. Tak se drzte! 🙂

innocence
7. zář 2017

Ahoj, jsem na tom úplně stejně 😐 divná chuť v puse, celý den žaludek na vodě, nemůžu se pořádně najíst, i když mám non stop hlad. Několikrát denně zvracím. Je to vyčerpávající 😕

bauskka
7. zář 2017

Anooo, také jsem to ze začátku těhu měla. Nepomáhalo na to absolutně nic. Dala jsem si jedno sousto jablka nebo hroznového vína a úplně se mi to příčilo v krku. Na nevolnost a nechutenství zkus né ledovou kolču, ale mirindu nebo fantu po doušcích. Ta mě na chvíli zklidnila a trochu nakopla. Víc ti asi neporadím. Jen neboj, brzy to přejde. Návaly nechutenství jsem mívala dost často přes den v práci, takže si myslím, že pomůže i jen ležet na gauči a zkusit na nic nemyslet.

denulinka1
autor
7. zář 2017

Holky děkuji za povzbuzeni, hold to k tomu těhotenstvi patri a byla jsem asi hooooodne najivni kdyz jsem si myslela, ze se me to tykat nebude. Nezbyva nic jineho nez to vydrzet. Stejne je to neskutecne, jak takovej prcek kterej má sotva 5mm (nebo kolik tak ma v 7tt) muze takhle zatocit s telem ze?

fiskusinka123
14. lis 2017

Ahoj ja uz jsem ve 14 tydnu a mam to brutalne stejne :D uz od 7 tydne to pretrvava, ale nejlepe do me jde sladke, takze pohoda 🙂 kynu jak prasatko, ale aspon vim, co muzu :D snaad bude lepe ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru