Silné špinění v 10tt, máte zkušenost?

teruly
20. zář 2015

Ahoj holky, chtěla bych se poptat, jsem na začátku 10tt. V pondělí jsem byla na kontrole u doktorky, kde bylo vše v pořádku, ale ve středu jsem začala špinit - tmavá krev, tak jsem okamžitě jela k doktorce, která na mě koukala, jak puk a vysvětlila mi, že je mimi v pořádku a že se nemám čeho obávat (už mám i fotečku 🙂 ). Jenže krvácení mi nepřestává a dnes je silnější než jindy a špiním už od rána (jiné dny to bylo tak od 11-16h slaběji). Je to mé první těhu, tak se bojím, aby vše bylo v pořádku, ale zároveň nechci zbytečně jezdit za doktorkou, která mi nařídila klid, který teda vzorně dodržuji. Kamarádka mi říkala, že je vše v pořádku, dokud je krev tmavá, že to tak bývá. Nevím úplně, kde je rozdíl mezi špiněním a krvácením... Četla jsem, že je časté špinění v době, kdy by žena měla mít menses a při uhnizďování vajíčka, ale já jsem toto vůbec neměla, až teď. Tak bych chtěla vědět, zda s tím máte někdo zkušenosti...
Děkuji moc

epidaura1
20. zář 2015

Ja taky zacla spinit v 8tt,postupne bylo spineni silnejsi a tmava krev. Po nekolika dnech jsem jela na pohotovost a bohuzel se jednalo o potrat ☹

hankazm2
20. zář 2015

Vzdy je lepší 100 x jet na pohotovost, at se na tebe podivaji od toho tam jsou. Ja první těhotenství ,, menstruovala,, 4 mesice a donosila zdravého chlapecka. Pak sem 4x potratila, vzdy to začalo spinenim a jasne zbarvenou krví.
Lehni se, podlož si nohy a kdyby jsi mela jakýkoli pochybnosti, jed k dr, at se na tebe dívají jak chteji.

jeaanna
20. zář 2015

@teruly ja na tvem miste bych okamzite jela na pohotovost.

zuny
20. zář 2015

@teruly a doktorka ti nic na špinění nepředepsala?? Já dostala tenkrát Ascorutin a brala ho asi tři až čtyři týdny, vždy když jsem přestala, začala jsem špinit. Jeď hned na pohotovost, ať ti dají nějaké prášky

lejla29
20. zář 2015

@teruly Určitě jeď na pohotovost. Může to být hematom. Když začneš krvácet, tak na UZ ještě není vidět, a vše vypadá v pořádku, a za dva dny je už vidět na UZ, protože roste a vytváří se. Určitě nasadit Ascorutin a ležet. Já takhle přišla o dvojčata. Začala jsem špinit tmavou krví, přijela jsem na pohotovost, tam vše v pořádku, pak se mi špinění změnilo na krvácení, nechtěli mi udělat znova UZ až za týden. A když jsem šla za týden na UZ tak hematom přes celou dělohu a konec srdeční akce a miminka úplně stlačená dóle. Takže určitě si vydupat znova UZ, příště bych si ho i raději zaplatila, než tohle. Raději 2x zkontrolovat než pak brečet. Hlavně lež a nic nedělej a Ascorutin prodávají v lékárně bez předpisu, tak si pro něj hned někoho pošli.

teruly
autor
20. zář 2015

Ascorutin jsem brala i na křečové žíly, mám doma 🙂 nasadím ho zas. UZ jsem právě měla ve středu čistý a mimi se mělo k světu. A ještě jsem se chtěla poptat, neměla jsem vyloženě nevolnosti, ale natahovala jsem, nicméně to mi ve středu taky zmizelo. Vracím se dnes z chaty, tak hned večer si pro jistotu skočím na pohotovost...

2016
20. zář 2015

Ahoj,krvácela jsem od 10 do 13 týdne těhotenství.Ale ne žádné špinění,normální krvácení.Na utz vše v pořádku,kontrolní hcg v krvi stoupalo,takže jsem čekala co z toho bude.Nic.Pak to najednou přestalo,nikdo nic nezjistil (může to být z čehokoliv) a od té doby vše v pořádku.Dnes jsem už za půlkou.Já dostala ascorutin a utrogestan.Ascorutin si koupíš v lékárně a utrogestan mám doma,pokud chceš 😉 .

lejla29
20. zář 2015

@teruly jak píše @2016 nemusí to nic znamenat, ale je lepší to zkontrolovat pro klid duše. Jo ten utrogestan určitě taky přidat, na ten jsem zapomněla. Brala jsem tu nejsilnější dávku Ascorutinu, utrogestan 2-1-2 a hořčík. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru