Špatná krev na 1. screeningu. Měl někdo a bylo miminko v pořádku?

vnoucek2
11. led 2023

Dobrý večer,moc prosím,dnes jsem byla na screeningu a ten dopadl v pořádku, odpoledne mi volali,že mi vyšla pozitivní krev na Downum syndrom 1:130,moc prosím,měl to taky tak někdo a bylo miminko v pořádku?Zítra mám přijet pravděpodobně na odběr plodové vody,nevím,byla jsem mimo,když mi doktor volal tak si konec co říkal nepamatuji.Dekuji moc za jakoukoliv odpověď.

janches
11. led 2023

@vnoucek2 dobrý den. Já měla riziko 1:161. Domlouvali jsme se na integrovaném testu a ještě podrobný ultrazvuk. Poté se riziko zvedlo na 1:80 000. A na ultrazvuku vše v pořádku. Jsou to hrozné nervy, vím, ale co jsem četla, tak ta krev vychází takto hodně maminkám. A znám i případy 1:20, 1:40 a miminka nakonec zdravá. Ovlivňuje to celkem hodně faktorů. Nebojte, určitě bude vše v pořádku. Držím pěsti 🍀

1pomnenka
11. led 2023

Takový výsledek ovlivní i vyšší věk rodičky. Neplašila bych, dokud nejsou další výsledky.

vnoucek2
autor
11. led 2023

@1pomnenka je mi 32

elwe
11. led 2023

V obou těhotenstvích jsem měla dobrý ultrazvuk a horší krev, Poprvé riziko 1:750 (to jsme neřešili), teď ve druhém mi vyšlo riziko dokonce 1:42. Zvolili jsme nakonec placený krevní test a ten vyšel dobře, a zatím nic nenasvědčuje tomu že by miminko nebylo v pořádku. On i ten výsledek 1:130 znamená, že miminko je víc než na 99 % v pořádku. Byla jsi na screeningu v Brně? Tam volají výsledky takto později.

bublina03
11. led 2023

Já jsem měla riziko s malou po prvním screeningu 1:138, byl mi doporučen odběr plodové vody, ale vzhledem k rizikovemu těhotenství jsme se s manželem rozhodli pro neinvazni krevní test..měla jsem strach z odběru plodové vody..výsledky byly do týdne a dawnuv syndrom byl vyloučen a jako malý bonus jsme věděli pohlaví miminka ☺️ určitě bude vše v pořádku, mně bylo při odběru 33 ☺️

merope
11. led 2023

Jen pro ujasnění si, co znamená 1:130. Vezmi si 3 běžné kostky na házení a zkus s nimi házet. Sleduj, kolikrát ti padnou dvě šestky a jedna pětka. Věz, že pravděpodobnost tohoto jevu je 1:72. Kdybys to chtěla modelovat přesněji, tak by sis mohla vzít třeba dvě bílé a jednu červenou kostku a sledovat, kdy padnou na bílých kostkách šestky a na červené pětka nebo šestka. I to je pořád pravděpodobnější než to, že dítě má Downa. Je to prostě jen indikace k dalšímu vyšetření (kde je cca 1% pravděpodobnost potratu - mimochodem nejspíše stále vyšší než pravděpodobnost, že dítě má Downa).

vnoucek2
autor
11. led 2023

@elwe ne byla jsem v Olomouci

trilien
11. led 2023

@vnoucek2 mne vyšiel Downov syndrom z krvi 1:97, dcéra je zdravá. Panoramu aj invazívne zákroky som odmietla, chcela som si ju nechať, aj ked by nebola zdravá.

hvezdicka09
11. led 2023

@vnoucek2 prvního syna jsem čekala ve 30 a ted jsem těhotná znovu ve 32. V obou případech utz v pořádku, krev hodila riziko poprvé 1:158 a podruhé 1:161, pokud je utz vporadku, je to s největší pravděpodobnosti jen odchylka v krvi maminky která sama o sobě taky nic neznamena a jen hodi vyšší riziko. V obou případech jsem byla na odběru choriovych klku a v obou případech to dopadlo vporadku.

vnoucek2
autor
11. led 2023

@hvezdicka09 děkuji, hrozně se bojím

hvezdicka09
11. led 2023

@vnoucek2 chápu, je to nepříjemné. Ale mysli na to ze to riziko je opravdu malé, menší než 1%, na víc než 99% je tvé miminko vporadku. Drzim pěsti ať to mas brzy vyřešené a tesis se na miminko ❤️

eliska_f
11. led 2023

Ahoj, chápu tě - já měla riziko u syna 1:45 - tak to vyšlo až po integrovaném screeningu, běžný screening vyšel v pohodě, měla jsem jen hraniční hcg a do šetření krve pak hodilo takový výsledek. S manželem jsme se dohodli, že kvůli rizikovém těhotenství nepůjdeme do invazivniho zákroku (který u mě měl vyšší riziko ztráty miminka než že bude mít DS) a zaplatili si test z krve - ten mi jako jednomu z mála žen nevyšel ani na druhý pokus - nic neříkajíci.. Stresy zda prte bude v pořádku , ale ult vždy ukazoval běžné průměrné miminko. Syn se tedy narodil o měsíc dřív, ale DS nemá 🍀 já bych do invazivniho zákroku nešla, pokud ti ult i při druhém screeningu vyjde ukázkový.

vnoucek2
autor
12. led 2023

Moc všem děkuji🙏,ozvu se jak jsme dopadli

pavulka
12. led 2023

@vnoucek2 ahoj ja měla po screeningu riziko 1:4 na DS. Za dva dny jsem podstoupila odběr choriových klků z placenty. Nic příjemného, ale ani nic, co by se nedalo zvládnout. Další den výsledky, že miminko DS nemá. Malý je na světě od 20.12. a je naprosto zdravé miminko 😉.

vnoucek2
autor
12. led 2023

Ahojky tak mám za sebou odběr z placenty,lezim,břicho nebolí, zítra budu odpoledne vědět výsledky Sestřička mě taky uklidnila,když byl utz v pořádku a nosní kustka zobrazena,že to dopadne dobře.Moc všem děkuji, 🙏 zítra se ozvu❤️

rickym
13. led 2023

@vnoucek2 odpočívej, držím pěsti, ať je vše v pořádku🍀

vnoucek2
autor
13. led 2023

Opravdu z celého ❤️všem moc 🙏před chvílí mi volali a výsledek je negativní 🍀byly to nejdelší že strachem 2 dny v mým živote

hvezdicka09
13. led 2023

@vnoucek2 moc gratuluji ❤️

bublina03
13. led 2023

@vnoucek2 skvělá zpráva ❤️ ty nervy jsou šílený, ale pak je krásná úleva a člověk se začne na mimi těšit ❤️

wendulka
13. led 2023

@vnoucek2 v Olomouci mi to před 16 lety taky řekli. Bylo mi 20, čekala jsem první dítě, týden do svatby. Zhroutil se mi svět, kdybych tam byla sama tak jim asi odkývu vše i doporučený potrat. Manžel jim tam řekl, že miminko si necháme ať by bylo jaké by bylo. Máme 15- ti letou krásnou, zdravou a mimořádně talentovanou dceru. Zbytečně stresují maminky. Neboj bude to v pořádku.

2hanah
13. led 2023

@vnoucek2 proboha vůbec nepanikařte!!!! Jen klid, měla jsem to tak u dvou svých dětí a vše v pořádku, Váš věk plus mohla být nižší jedna krevní hodnota a hlavně!!!!! - to riziko se přepočítává na celou populaci!!!!! To ani nemusí souviset s Vámi v tuto chvíli, opravdu klid, pokud byl ultrazvuk i záhlaví miminka v pořádku, je pravděpodobně zdravé.

jerrabina
13. led 2023

Znám jen případy, kde vyšlo riziko a bylo vše v pořádku, žádný kde by se to potvrdilo. Ale kdyby bylo uklidnění i třeba to co znamená mít downika, tak jsem kdysi četla knížku "můj bratr marťan", nebo tak nějak. Kdyby nic, člověk si pak užívá o to víc zdravé dítě, když se koukne na to, jak to vypadá s nemocným. Ale i s nemocným to jde a ty děti mohou být fajn a rodině svým specifickým způsobem dělat radost, viz ta knížka. Ale nejspíš to ani nenastane. Takže úplně v klidu ;) 🍀💗

lotosek
14. led 2023

Měla jsem kvůli krvi riziko 1:90, nízké Papp. Amnio jsem odmítla, zaplatili jsme testy z krve. Negativní, syn je zdravý a narozený po termínu. Jestli bude nějaké příště, tak s testy z krve budu počítat už dopředu.

darkwitch
14. led 2023

U třetí dcery jsem měla riziko 1:110. Nechala jsem si v gennetu dělat obdobu panorama testu, mělo na to grant, tak byl zadarmo, ale o nějaké desetiny procenta méně přesný... Všechno v pořádku. A genetická mi kontrolovala krev z předchozích těhotenství a vždy mi ta krev vyšla hůř jen po třetí už jsem měla větší riziko kvůli věku...
Je velká pravděpodobnost že všechno je v pořádku. To riziko znamena že jedno miminko ze 130 se stejným výsledkem má downuv syndrom, nejspíš budeš patřit mezi těch 130 co ho nemají

missinkamartina
6. črc 2023

@vnoucek2 dobrý den, chci se zeptat jak Vám to tenkrát dopadlo ? Já to mám teď stejně jako vy...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru