Špinění a slabé krvácení ve 12tt, stalo se vám to?

ashanty
26. pro 2013

Ahoj holky, hledala jsem v diskusích, ale nakonec jsem se rozhodla založit vlastní téma. Jsem 11+6 a v pondělí ráno jsem začala špinit – malinko bylo i krve na toal. papíře. Bez váhání jsme jeli s mužem na pohotovost s šíleným strachem o mimčo. Mám za sebou již jedno nepovedené těhotenství, ZT v 9tt. Na pohotovosti se mělo mimčo čile k světu a odpovídalo i velikostí. Doktorka říkala, že je to v tomto období docela běžné a poslala mě domů, že mám dodržovat klidový režim. Tak jsem ležela. Během dne ani večera se již nic neobjevilo. Tak jsem jen večer chtěla dodělat pár věcí na Vánoce. A asi 2 hodinky jsem stála u linky, ale nic těžkého… Večer mě trochu bolela záda. Ráno jsem se probudila a zase krev na toal pap. nebyla červená, spíše tak do oranžova či hněda… jako u slabé menzes. Pak už jen špinění a teď zase nic. Je to vždy jen jednorázově, ráno. Včera ani dnes už se nic nedělo, po špinění ani památky. Stalo se to některé z vás a bylo pak vše o. k.??? Jsem z toho jaksi mimo ☹ o dítě moc stojíme, ale to tady asi všechny. Bojím se zamlklého potratu. Na kontrolu jdu za týden. Zajímají mě dobré i špatné zkušenosti. Děkuji.

sisi137
27. pro 2013

Ahojky,
nemáš teď třeba období, kdy by normálně měla přijít MS? Já jednorázově nepatrně zašpinila v 6. a 9. tt. Ve 13.tt bylo špinění výraznější, přes den uplně ustalo tak jsem ani neplánovala jít neplánovaně k dr. Jenže v noci ze mě vypadla krevní sraženina velká jak pěst a to už jsem se opravdu vyděsila. Ráno jsem mazala k dr. Miminko bylo v pořádku, jen objevil nízkonasedající placentu(častý jev v začátku těhotenství) a u ní hematom cca 1x2cm. Měla jsem ležet do další kontroly. Za týden byl nález o moc lepší, ale klidový režim platí stále.
Ničeho se neboj, špinění je opravdu celkem normální, některé ženy špiní a slabě krvácí celé těhotenství. Nesmí to být jasně červená krev a hlavně nesmí být špinění provázeno silnými bolestmi až křečemi v břichu. Přeju hodně štěstí ať to s miminkem dotáhnete do zdárného konce. 🙂

1velrybka
27. pro 2013

@ashanty Ahoj, měla jsem úplně stejné problémy jako ty. Špinění se mi poprvé objevilo už na konci 7. tt. Pak to bylo dobré nebo občas jen lehounce nahnědlý hlen. Měla jsem malý hematom, tak to doktor přikládal tomu. Na kontrole v 10. tt hematom už nebyl, ale špinění od té doby bylo častější a silnější - víc jakoby krvavé, tmavě hnědé a někdy - přesně jak píšeš, na toaleťáku i krev, pak zase jen špinění....ta krev se mi objevovala jednou za čas a jen na moment. Nejdřív jen právě taková jakoby "zředěná", ne jasně červená, potom několikrát i jasně červená. (třeba jeden den, pak po 2 dnech znovu, pak třeba až po 10 dnech...prostě nepravidelně, různě). Měla jsem z toho šílený strach a vždycky jsem chodila na záchod se strachem a jak magor jsem každou chvíli čuměla do kalhotek. Doktor mi jen řekl, ať polehávám a kdybych k tomu měla nějaké křeče do břicha, ať přijedu, jinak ne. Na ultrazvuku to bylo ok. Nejvíc mě to zlobilo na přelomu prvního a druhého trimestru, pak (asi 14 dní po začátku druhého trimestru) to dalo pokoj a od té doby (musím zaťukat, furt mám strach, teď jsem nakonci druhého trimestru) je to ok.

terrorkax
27. pro 2013

Ahoj ja mam tedy spatnou zkusenost, v zacatku desatyho tydne male spineni..na utz vsechno v poradku, dalsi den trosku krve, ale nic hroznyho, bylo to vzdycky po utreni na zachode..dalsi den se z niceho nic objevily bolesti a potratila jsem

ashanty
autor
27. pro 2013

Děkuji za odpovědi, menstruaci bych měla týden před tím. Sex žádný. Den než se to stalo jsem byla dva dny v práci - dělám 12tky. Takže na nohou, i když si i sednu. Druhý den bylo to slabé špinění (jen na papíře), na pohotovosti mi řekla doktorka, že mimču se daří a že to nic není - ten den už nic ani ň. Ale asi zase z toho, jak jsem večer stála, se to ráno opakovalo. Ale taky jen ráno - hned jsem si lehla a z postele jsem to teď nevylezla. Bolesti žádné nemám, jen takové ty běžné jako při slabé MS, občas píchne a ten jeden den mě bolela záda, ale minimálně, žádné křeče. Teď 3 dny, co ležím už vůbec nic - úplně čisto. Říkala jsem si, že v tom 12tt bych to snad už nějak poznala ?... křeče, rozjelo by se krvácení nebo by mě opustily příznaky - prostě nějaká změna. Snažím se být v klidu, ale ten týden čekání na kontrolu se strašně táhne a strach mám pořádný, aby vše bylo o.k. a miminko žilo. Před pár lety se na to, že mám zamlklé těhu došlo právě až v tom 13tt, ale to mimčo nežilo už od 9tt. Teď vím že v 11+3 bylo živé a zdravé. Tak se tím uklidňuji. Asi to bylo z té námahy.

ashanty
autor
27. pro 2013

terrorkax - to mi je líto ☹ ... právě mě uklidňuje, že se to už neopakuje - je to již 3 dny, tak snad už by se to projevilo, kdyby to měl být potrat ☹

1velrybka
27. pro 2013

@ashanty No tak jestli máš náročnou práci (píšeš, že děláš dvanáctky), zvážila bych to. Já jsem teda od toho začátku (od 8. tt) na nemocenské a opravdu jsem poctivě ležela až někdy do 18. týdne (přesně si to nepamatuju). Pak jsem začala pomalu chodit na kraťoučké procházky, teď už tak nějak funguju normálně, ale jsem doma a šetřím se.

ashanty
autor
27. pro 2013

Ona není náročná, sedím převážně u PC, ale musím i chodit mezi lidi atd. jinak teplo a klid ... spíš asi to delší stání mi nedělá dobře... když jsem neměla žádný problém, tak mě nenapadlo jít na neschopenku, ale teď to samozřejmě zvažuji. Chci počkat do toho ultrazvuku ve 13tt, (za týden) - zatím čerpám dovolenou.

trckin
27. pro 2013

@ashanty Já jsem taky v tomto období začala špinit, gynekolog mi napsal neschopenku a dva týdny jsem fakt odpočívala a přešlo to. Po dvou týdnech jsem zase nastoupila do práce a do konce těhotenství už bylo vše ok. Chce to vážně klid...pokud máš náročnou práci, tak bych určitě nic nepodcenila a radši zůstala doma...držím palce, ať je vše ok ! 🙂

ashanty
autor
27. pro 2013

Já to teď řeším dovolenou, ale jak půjdu 2.1. na screening ve 13tt, tak si ji nechám napsat. Snad bude vše v pořádku. Můj doktor má do té doby dovolenou a na pohotovosti se se mnou moc nepárali. A když to přešlo a je to úplně v pohodě - nic nebolí (jen klasicky), tak by to snad mělo být o.k. ? Vím, že tu nikdo není vědma - ale hrozně se bojím ☹

zuza01
27. pro 2013

@ashanty Já bych šla klidně na pohotovost, prostě i "jen" se špatným pocitem. 9+1 mi odešel hematom, mimčo bylo ok. Za týden kontrola, vůbec už jsem nekrvácela, nic mě nebolelo, ale byl konec... Srdíčko se zastavilo, úplně bez příznaků. Rozhodně neříkám, že je to tak i u vás, ale poznat se to prostě někdy nedá. Držím palce, ať je to jen něco banálního...

ashanty
autor
27. pro 2013

Mám za sebou zamlklé těhotenství ve 13tt, mimčo odpovídalo 9tt, tuto hranici jsme již překonali - naposled jsem byla na ultrazvuku (pohotovosti) toto pondělí 11+3 mimčo bylo o.k., za týden kontrola. Tak ležím ... jak řekla doktorka. Bohužel si myslím, že ani každodenní návštěva pohotovosti (s blbými pocity) zamlklé těhu neovlivní a dítě nezachrání ☹ Spontánní potrat můžu vyloučit. To zamlklé se dozvím za pár dní, ale věřím, že to bude o.k., vím, že u toho prvního mi zmizely ze dne na den příznaky. To se teď nestalo, tak doufám.

zuza01
27. pro 2013

@ashanty Jj, snad to bude dobré, mám za sebou dva potraty a každý úplně jiný, takže když tady na koníkovi někdo radí, že tmavá krev nic není atd., ježí se mi vlasy hrůzou... Určitě to bude dobré 😉

ashanty
autor
27. pro 2013

To chápu ☹ mě taky vadí, když to někdo popisuje, jak to měl on a bere to za pravidlo. Já měla v sobě 4 týdny mrtvý plod a nešpinila jsem ani nekrvácela - jen vymizely příznaky. A můžu se zeptat, oba ty potraty byly v jiném stádiu těhotenství ? Já se stále uklidňuji, že to bylo opravdu hrozně malinko a jen jednorázově a na ultrazvuku ani nebyl zdroj - prý praskla nějaká cévka při roztahování dělohy či tvorbě placenty. Tak budu tomu věřit. Nic jiného mi stejně nezbývá.....

nadja73
27. pro 2013

spineni jsem teda nemela, ale ve 14 tt jasne cervena krev. Sanitka me odvezla do Motola a tam se ukazalo vse v poradku a dr. to neresil. Ja byla k smrti vystrasena. Preju moc a moc, aby to bylo i u vas naprosto v poradku.

ashanty
autor
27. pro 2013

Děkuji, i když si člověk přečte celý internet a někde je to s dobrým, jinde se špatným koncem - stejně musí počkat na verdikt lékaře. Ten strach je hrozný a 100 x si mohu opakovat, že zbytečný a že jen škodí. Nedokážu se ho už zbavit. Děkuji vám za vaše reakce.

krausule
27. pro 2013

@ashanty ahoj dokažu si představit co prožívaš..protože ja jsem na tom stejne..ja ale špinim v podstate od začatku..pak mam třeba par dnu klid..a pak nanovo,jsem po dvou potratech-ten první taky zamlklé tehu-ve 12 tydnu..to jsem vubec netušila..v 8TT bylo ješte vše v pořadku..srdíčko bilo..pak mne delali ultrazvuk až ve 12 tt-a to mne řekli,že to vypada,že se to přestalo vyvíjet kolem toho 8 tt..taky jsem to v sobe nosila skoro mesic,bez jakykoliv příznaku-vubec jsem to netušila..pak samovolny potrat v 8 tt..no a ted jsem v 9tt..a taky mne čeka ultrazvuk..človeku se ty dny neskutečne vlečou..co?Mne nařídili klidový režim,odpočívat i kuli tomu,že mne našla doktorka hematom,takže taky parada..no a řekla mne,že to špinení muže byt i z toho..jak odchazí..nekdy se pry rozpustí i sam jen tak..ja dostala i Duphaston to je prave na to špinení..přeji hodne trpelivosti-vím o čem mluvím..a hlavne myslet pozitivne..jsou to veci-ktere stejne neovlyvníš..

zuza01
27. pro 2013

@ashanty První potrat - v 10 tt jsem špinila jasnou krví, na utz mi oznámili, že se miminko od 6tt nevyvíjí, takže jsem taky skoro měsíc nic netušila.
Druhý potrat - 9+1 tt odešel tmavý hematom, jednorázově, mimčo v pořádku. Za pět dní už nebylo.
Důvod se nezjistil ani v jednom případě. Pokaždé jsme nepřešli přes 10 tt.
Já vím, že to je strašně těžký, dobře to znám, ale nevzdávejte to. Máme v rodině případ, kdy krvácení začlo v 9 tt a pokračovalo až do půlky těhotenství, důvod se nezjistil a miminko je v pořádku na světě 😉

ashanty
autor
27. pro 2013

Také právě stále hledám příčiny a co a jak, ale je to 50% na 50%, někdo dokonce krvácí hodně a vše o.k., někdo vůbec a k.o. Nezbývá než doufat....

zuza01
27. pro 2013

@ashanty A kamarádka krvácela skoro celé těhotenství, prý nejpravděpodobněji kvůli křehkým žilkám, pořád praskaly. A už má holčičku 🙂

1velrybka
27. pro 2013

@ashanty Asi bych si tu neschopenku opravdu nechala napsat, až půjdeš na kontrolu. Samozřejmě někdy člověk může dodržovat klidový režim a šetřit se a stejně se to stane a někdo naopak může lítat a je to v pohodě, ale už pro ten pocit, že pro to uděláš, co můžeš....Jak jsi psala, že když to tenkrát nedopadlo, tak ti ustaly těhu příznaky - nelekej se, když ti přestanou i teď, nemusí to znamenat, že je něco špatně, prostě může být vše ok i bez příznaků. Snaž se nehledat všechny možné info na netu. Já vím, lehko se to řekne, já jsem to samé....měla jsem vždycky děsný strach a hledala jsem co nejvíc info...pak jsem vždycky ještě narazila na něco dalšího, co by mohl být problém atd. Důvod ke strachu se najde vždycky. Vím, že pro mimčo je nejlepší, když jsem v pohodě, ale lehko se to říká a těžko dělá. Každopádně držím palce, ať je vše ok, odpočívej, polehávej.

ashanty
autor
27. pro 2013

Jsem ráda, že nejsem sama, kdo má podobné obavy. Vím, že co se má stát se stane a věřím, že to tentokrát dobře dopadne. Děkuji holky za vaše příspěvky a přeji všem jen šťastné konce a úspěšné začátky.

incognito
27. pro 2013

Ahoj, ja jsem to mela jako velrybka1 (v podstate jak pres kopirak), jednou jsem takhle odjela k Apolinari z prace misto obeda na pohotovost, dostala jsem neschopenku a uz jsem se tam nevratila. Lezela jsem asi mesic, bala jsem se pomalu vstavat i na zachod. Od te doby nosim jen bile kalhotky a kontroluju to, mela jsem zakazany pohl. styk a striktne i kafe. Vim, ze plno tehuli ho pije, ale me rekli, ze muze prispet k potratu tak jsem proste poslechla. Ani ted to neni zadna hitparada, nekrvacim, ale telo se samo ozve, ze na zadne prepinani nema naladu. A s tou praci - kdyz se mi to uklidnilo, zacala jsem mit roupy, ze bych sla zpatky do prace (kvuli penezum, socialnimu kontaktu apod.).....no doktor mi rekl, ze si mam vybrat, co je pro me prioritni a jestli to dite fakt chci mit (a to delam v kancelari 8h denne)....no tak jsem se zastydela a uz jsem ani nemukla, samozrejme, ze pro me je mimco dulezitejsi...

kackarebicerova
27. pro 2013

Ahoj. Podle lekare mam tehu cca 5 dni alre spinim a malinko krve. Test mi vysel ale doktor nic nevidel ale v krvi mam hcg 21;8 co myslite?

ashanty
autor
27. pro 2013

kackarebicerova - to ti nikdo neřekne - mě viděl mimčo v 6tt se srdeční akcí. Týden před tím jen žloutkový a gestační váček.

muddledgirl
27. pro 2013

@kackarebicerova ahojky,nezbývá než čekat...jestli stoupne hcg.......počkala bych týden a šla na krev...

ashanty
autor
27. pro 2013

@incognito samozřejmě je pro mě nejdůležitější mimčo.

kackarebicerova
27. pro 2013

@ashanty prave ze u me nic nevidel...bud a nebo..podle kalkulacky bych mela byt v 5tydnu ale na to pry mam malou delohu a nizke hcg...Muze ti pry byt tak 5dni..ta tyden si mam udelat dalsi test...

muddledgirl
27. pro 2013

Ahojky...já myslim, že je lepší být doma....a odpočívat....Jsem po IVF a člověk je rád,že to konečně dopadlo...měsíc jsem byla v nemocnici s hematomem a vrátit se tam nechci...takže kromě umytí nádobí,vyprání věcí...nic nedělám...úklid a sex mám zakázaný a radši čučím donekonečna na filmečky než,abych něco pos....mimi je dar...a musíme si ho vážit....hezky to napsala incognito....

kackarebicerova
27. pro 2013

@muddledgirl oka..dokor rikal udelat test a zajit na gyndu..

muddledgirl
27. pro 2013

@kackarebicerova jsi přirozeně,ne? Mohla jsi mít dýl ovulaci...hcg je nízké na pátý týden.....to jo....nezbývá Ti než čekat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru