Těhotenství se nevyvíjí jak má. Máte podobnou zkušenost?

kristynasch
12. dub 2021

Ahoj. Dnes jsem byla u gynekoložky kde mi bylo oznámeno, že se jí těhotenství nezdá. Poprvé jsem byla na ultrazvuku 14 dní po očekávané MS a těhotenství bylo potvrzeno v děloze a odhad 5+2tt, kontrola za 3 týdny. (Cyklus MS mám 34 dni, někdy ale taky dooost opožděně, takže se to podle ni počítat vůbec nedá) Dnes byla ta kontrola po třech týdnech a bylo mi řečeno, že to odpovídá 6+6tt, nevidí žloutkový váček a gestační váček je nerovnoměrný. Nechtěla mě ještě posílat hned do nemocnice, vzala mi krev a mám přijít ve středu a uvidí se. Je to moje druhé těhotenství, doma máme dvouletou holčičku o kterou jsme se snažili dva roky, byla jsem šťastná že teď se to tak hezky povedlo a najednou taková rána. Chtěla jsem vědět, zda má někdo taky takovou podobnou zkušenost? Zda to dopadlo dobře nebo musela proběhnout následně revize? Nebo jak to celé probíhalo?

supermatka
12. dub 2021

@kristynasch ahoj, u prvního syna jsem to měla dost podobné. Dokonce vyhrozovali mimodeloznim těhotenstvím.. Cykly byli opravdu u mě různé a spíš delší pak kontrola co týden a pořád se jim to nezdálo.. Pořád že je to malé atd.. Nenechali si vysvětlit že mám cyklus i 40dni. Nakonec vše dobře dopadlo. Dnes je synovi 11let ❤️. Udělej to jinak jak dlouhý byl poslední cyklus? Zkus si spočítat podle sebe jak plod by měl být starý. Ve středu může být i ❤️.

kocila
12. dub 2021

@kristynasch pokud jsi měla potvrzené těhu 5+2tt utz a za další 3 týdny skoro žádný pokrok, nevidím to dobře..deformace/nerovnoměrnost váčku není také dobré znamení...možná se jedná o ZT... uvidíš ve středu ..

monika3456
12. dub 2021

@kristynasch bohužel to nevidím moc dobře, za tři týdny a posun jen týden.

kristynasch
autor
12. dub 2021

@kocila také to nevidím dobře .. Také jsem chtěla vědět, jak to při zamlklém těhotenství třeba postupuje dál.. vůbec nic o tom nevím.

kristynasch
autor
12. dub 2021

@supermatka jsem moc ráda, že vám to takhle krásně vyšlo 😊

kocila
12. dub 2021

@kristynasch při ZT jsou 2 možnosti, nechat, aby plod odešel sám (trvá i týdny, riziko infekce, ale pro tělo to nejlepší co sedá), nebo kyretáž provedená v nemocnici pod narkózou (nebezpečí poranění dělohy)...

miskamed
12. dub 2021

Měla jsem to podobně a skončilo to revizí. V 11tt stále odpovídalo 7tt.

barulina
12. dub 2021

Ja jsem sla na kyretaz. Za me nic sileneho, za 15 min hotovo. Horsi ta psychika, ale nejak uplne to take neprozivam

kristynasch
autor
12. dub 2021

@barulina a ten stejný den i domů?

miskatus
12. dub 2021

@kristynasch já nesla, pustili mě až druhy den, měla jsem tlak 50/70 a nebyla jsem schopna ani sedět natož se obléci, ale na druhou stranu jsem si alespoň odpocinula... ale jinak poušti domu ten den

martt
12. dub 2021

@kristynasch Bohuzel to nevidím dobre . Ja jsem mela take ZT.V 6 tydnu se zastavil vývoj a mela jsem byt uz v 9 tydnu. Já jsem podstoupila kyretáž. Ve dvě mne tam manzel vezl a v pět uz si mne vyzvedávat. Ale záleží jak která nemocnice. Mne tenkrát doktor dal na vyber bud do soukromé , kde půjdu ještě ten den domu a nebo normálně do Fakultní nemocnice a 3 dny tam budu ležet. Držím palce ať ještě vse dopadne dobře.

kristynasch
autor
12. dub 2021

@martt děkuji moc za info 🙂

barulina
13. dub 2021

@kristynasch ano. Pockala jsem sestinedeli, jednu ms a dalsi uz neprisla. Uz mi tu beha rocni syn

monika3456
13. dub 2021

V září jsem měla ZP a šla jsem v 7 hod do nemocnice, v 11 hod domů. Byla jsem v normální nemocnici, po kyretáži se chodí max. do 6 hod, pokud nejsou komplikace domů. Byla jsem na kyretáži celkem 3x😥 a vždy stejný postup. Tři dny to není ani omylem. Jinak, třeba vám to dopadne jinak, nemyslete na nejhorší 🍀

kristynasch
autor
13. dub 2021

@barulina moc gratuluju, že to nakonec vyšlo takhle 🙂

kristynasch
autor
13. dub 2021

@monika3456 to je mi moc líto 😔 Děkuji za vaši zprávu 😊

barulina
13. dub 2021

@kristynasch vyjde i u tebe 🍀

lachtanice86
13. dub 2021

Tohle nedopadne dobře.

kokoska29
13. dub 2021

@kristynasch Bohužel to asi nevypadá moc dobře.. Byla jsem na tom podobně, na první kontrole 6+4, byl vidět plodový vak ale prázdný, měla jsem přijít za 3 týdny, přesto že gestacni váček porostl, tak bez plodu. Zamklé těhotenství. Doktorka mi dala na výběr z možností, buď počkat až to tělo vyřeší samo, nebo tomu pomoci. Buď klasická kyretaz (narkoza asi na 15 minut) nebo potratova tabletka. Na doporučení doktorky jsem zvolila tabletku. Včera jsem byla v nemocnici, přišla jsem v osm ráno, ještě mě vysetřili, pak mě hospitalizovali. V 9:00 jsem dostala první tabletku, v 12:00 druhou... Kolem druhé odpoledne mě pustili domů. Včera jsme krvacela, měla jsem křeče jak při silnější menstruaci. Dnes už jenom špinění, fyzicky se cítím dobře.
Tabletka stála 800 (pojišťovna prý hradí celou pouze tu chirurgickou možnost). Počkám měsíc a pak se s manželem budeme pokoušet znovu.
Doktorka říkala že teď je to bohužel velmi časté a setká se s tím asi 20% žen 😔 Ale většina holek co tím prošla (alspoň podle příběhu co čtu) měla prý další těhotenství ukázkové, to mě dost uklidňuje, že příště už se to prostě povede ☺️
.
Moc držím palce, ať ti to dopadne dobře 🙏🍀

bluehorse2020
14. dub 2021

@kristynasch ja byla na ultrazvuku 5+1 a byl pouze gastacni vacek, dalsi kontrola byla 6+1 a to uz byl i zloutkovy a embryo, dle doktora snad s bijicim srdickem....drzim palce, aby bylo prece jen vse, jak ma

kristynasch
autor
15. dub 2021

Ahoj, tak dnes jsem musela podstoupit revizi.. i přes můj šílený strach vše proběhlo naprosto v pohodě a rychle. 🙂 Jsem moc šťastná, že už to je za náma. 🙂

kocila
15. dub 2021

@kristynasch tak to me mrzi,odpocines si a az se budes citit, tak se urcite zadari uz do zdarneho konce

kristynasch
autor
16. dub 2021

@kocila děkuji, moc bych si to přála 🙂

katmo22
16. dub 2021

@kokoska29 taky mi dali v nemocnici potratovou tabletku. Přišlo silné krvácení, křeče, ale za mě lepší než zákrok. Embryo se přestalo vyjet v 6tydnu. Stalo se to v březnu 2020. Do dnes se snažíme, nedaří se... Doktoři říkali, že mám tzv. ,,pohnojeno" a že to potom půjde jak po másle. A ono nic. :( Vám přeju, aby se vám to nestalo.

kokoska29
17. dub 2021

@katmo22 To mě moc mrzí!! Přeji vám ať se to brzo povede a vy se konečně dočkáte toho malého zázraku 🙏🍀 My s manželem doufáme že to půjde rychle, zatím si nepřipouštíme že by to mělo být jinak 🙏☺️

supermatka
7. kvě 2021

@kristynasch ahoj, moc mě mrzí že to takto dopadlo. Posílám mnoho sil ❤️. Věřím že další těhotenství už bude vporadku 🎀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru