TRX, tabata a prostě celkově sport v těhotenství. Co myslíte?

balogis
3. srp 2019

Krásný den všem.
Mám dvě děti,fajn přítele a svůj milovaný sport.Cely život sportuji a od posledního porodu dělám aktivně fitbox, tabatu a trx-cca rok a půl třikrát týdně opravdu poctivě.ted sem zjistila,že jsem asi těhotná- zatím nepotvrzeno lékařem ,budu mu volat až po dovolené ale vyšlo mi asi sedm pozitivních testů které sílí plus digitální ukázal 1-2 týdny.Fitboxu se asi vzdám hned jelikož trenérka je blaaazen a hodiny s ní jsou fakt masakr.co si myslíte o tabate a TRX v těhotenství?jsem na ten pohyb zvyklá a nechci se toho vzdát.je mi jasné že do konce těhotenství to nepůjde ale nemusím s tím hned seknout ne? jasný záleží co řekne Dr ale k tomu půjdu až cca 20.8 a do té doby mě čeká ještě dost lekcí.staci se řídit svým pocitem?

sisi93
3. srp 2019

Ahojky , řekla bych , že je těžké odpovědět přímo . Když žena aktivně cvičí je hloupost aby se toho v těhu vzdávala , pohyb je pro mimi i tebe prospěšný .., ale hraje v tom hodně faktorů . Jsou takové co si nedělají hlavu a klidně dělají silové cvičení , běhání a všechno možné a těhotenství proběhne v pořádku a jsou takové které zvednou těžší věc a o mimi přijdou . Obecně platí , že pokud již delší dobu cvičíš můžeš i nadále , ale pohyb by se měl přizpůsobit . A každý trimestr má jisté jiné omezení . V celku by žena měla vynechat kardio cvičení , zvedání těžkých vah, silové cvičení a cvičení na přímé břišní svaly a takové které se od středu těla odvíjí . Jako třeba fitbox. Já hodně posilovala, dělala kardio kickbox, kruhové tréninky a všeho sem se vzdala . Začala cvičení viz kruhový trénink ale kardio a cvičení na břicho či cviky které nebyly vhodné nahradila či upravila. Síly a energie už tolik nemám , ale poslední těhotenství dopadlo potratem. Takže si dávám větší pozor .A dnes jsem byla v nemocnici v 16tt , jelikož sem se ráno probudila s břichem jako balón a tvrdým jako beton, bolesti a krvácení . Mimi je naštěstí v pořádku, ale to jsem odbočila. Jak jsem řekla je to individuální . Uvidíš co to řekne Dr a co ti říká tělo , ale problém je že se můžeš cítit dobře a muže se i přesto něco stát . U mě to tedy v minulém tehu tak dopadlo . Ale samozřejmě nemusí a můžeš ještě s pupkem zvládat víc než jiné které těhotné nejsou .. 🙂

widowblack
Autor odpověď smazal
Zobraz
sonpo
3. srp 2019

Já teda nejsem úplně sportovec jako vy, ale poslední rok a půl jsem zvyklá minimálně 2 x týdně chodit cvičit a procházky rychlou chůzí téměř každý den. Cvičení je nazvané přímo Cardio Body Workout, s prvky XCO, H.I.I.T a tabaty. Posilujeme s malými činkami, gumami, owerbally, někdy se cvičí na stepech. Ptala jsem se mudr a prý není potřeba hned přestat, cvičit podle svých možností/ pocitů a nepřetěžovat se. I mi naše trenérka říká alternativy daného cviku, lehčí variantu. Takže já cvičit do teď normálně chodila, ale je pravda, že to tělo mi nedovolí tolik. Jsem víc udýchaná, některé cviky prostě nedám...no ale teď jsem byla na kontrole v 10tt, a mám hematom, takže klidový režim, bez cvičení. Jen ty procházky, opatrně. Achjo. Ale prý nemůže říct, že by ten hematom způsobilo cvičení, že se to stává. Naštěstí nekrvácím, ale strach mám, tak to holt omezím...jinak bych podle toho, co mi tělo dovolí, chodila dál..☺💪

balogis
autor
3. srp 2019

Holky moc všem děkuju ☺️

mirri7
5. srp 2019

Ja byla taky zvykla na sport. Tabata ani trx mi nebylo doporučeno.sama se zamysli nad cviky, nektere opravdu nejsou vhodne... Hodne tahas brichem... Pry neco klidnějšího.... Cviceni pro tehu, joga ... A tak podobne... Pro mne neuspokojujici... Ale dala jsem na rady lekarky, potlacila svoje potřeby a soustredila se na zdravi mimca... Zacala jsem znova cvicit az na roce ditete... Stale kojim, ale uz ne tolik, tak jsem si to dovolila....

sisi93
5. srp 2019

@mirri7 právě taky jsem se přizpůsobila ..tady v tomto případě nevidím risk jako zisk ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru