Učení na státnice - čím nahradit kofein, když jsem těhotná?

oliviek
12. čer 2019

Zdravím holky, je to asi poněkud blbý dotaz, ale nemám ve svém okolí nikoho, koho bych se zeptala. Učím se na státnice a jsem v prvním trimestru. Kafe mi nikdy nepomahalo, tak to mi nechybí, ale u uceni jsem vzdy užívala nejake energetické nápoje nebo ruzne podpůrné vitaminy. Teď je to ale jiné, vzhledem k tomu, že nic z toho nemůžu. Nemáte někdo náhodou zkušenost, jak se vypořádat s únavou ale zároveň potřebou se ucit?
Díky a hezký den🙂

kkk612
12. čer 2019

@oliviek mě teda napadá jen možnost inhalace kyslík, třeba tohle https://www.lekarna.cz/kyslik-o2-inhalacni-14l/...

bayt
12. čer 2019

@kkk612 to bych fakt nedělala v těhotenství!

klllarinka01
12. čer 2019

Vynikajici prirodni dodavac energie je mlady jecmen (plus chlorella) od firmy Green Ways. Opravdu vynikajici. Navic ti doda i kyselinu listovou a vse potrebne pro tebe i pro mimco 🙂 Nedam na nej dopustit. 🙂

kkk612
12. čer 2019

@bayt a konkrétní důvod?

bayt
12. čer 2019

@kkk612 Protože tím zvýšíš přísun kyslíku i plodu? Což mu může být minimálně nepříjemné, v extrému i škodlivé.

evik19
12. čer 2019

@oliviek Taky jsem statnicovala v prvnim trimestru a obcas jsem si dala sklenicku coca coly. Neni to zadne terno, ale zaroven mi to pomahalo proti nevolnostem. Muzes taky zkusit hroznovy cukr.

podestatka
12. čer 2019

Ahoj,já se ucila na statnice ve čtvrtém měsíci a doma jsem mela staršího dvouletého syna....Jedla jsem hodně ovoce a zeleniny, zmrzliny 🙂

kkk612
12. čer 2019

@bayt tak vzhledem k tomu, že tohle slouží na jeden nádech, tak se ten přísun kyslíku zas až tak nezvýší, ale i ta trocha dokáže oživit mozek. Není to pro kontinuální přijímání vyšší míry kyslíku. Ale samozřejmě je nasnadě konzultace s lékařem.

neomenia
12. čer 2019

Ucila jsem se na atestaci cca 4 mesice během těhotenství. Pila jsem kafe a silný černý čaj, schrupla jsem si, když jsem potřebovala.

klea81
12. čer 2019

Více spát 😉

kajalka
12. čer 2019

Co maté?

bayt
12. čer 2019

@kkk612 tak jeden nádech asi nic neovlivní, ani miminko, ale ani teda mámu...

klea81
12. čer 2019

@kajalka v těhotenství určitě ne

drep
12. čer 2019

@oliviek já se v prvním trimestru učila na atestaci a byla jsem unavená šíleně. Životabudiče jsem nepoužívala nikdy, fungují na mě dobře přírodní prostředky typu ovoce, semínek a ořechů

prejeta_zaba
12. čer 2019

@klea81 proč ne maté?

marbulinekk
12. čer 2019

@oliviek já se učila loni na státnice. Kamarád přehrál uceni na audio, tak jsem poslouchala ten text🙂 líp mi to lezlo do hlavy🙂 a na únavu spanek. Ja si rikala, ze se to do te hlavy pak hezky ukládá🙂 hodně sil a držím palce

ah1234
12. čer 2019

Ja som jedla vela zeleniny a ovocia, ale unavena som bola furt. De facto som sa len ucila, chodila do prace a spala a furt spala.. treba sa proste zatat a prezit to no 😅

marketkaticha
12. čer 2019

Nejsem sice těhotná, ale mám problémy s únavou hlavně ráno, ale chtěla jsem přestat pít kafe a na doporučení kamarádky jsem začala pít ráno silný zelený čaj, ale sypaný kvalitní... a má to na mě mnohem lepší účine jak kafe, což mě dost překvapilo. a navíc se lžičkou medu je to mňamka 🙂 Neoslazený bych to nevypila 😂😝

klea81
12. čer 2019

@prejeta_zaba obsahuje vyšší dávku kofeinu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru