V 6 týdnu mi ustupují příznaky těhotenství. Co myslíte?

losice
2. zář 2009

ahoj holky,
podle mych vypoctu jsem v 5 +4 tt, a mam strach. Vcera vecer jsem zacala malilinko spinit (svetlehnedy vytok, opravdu malinkate mnozstvi) po sexualnich hratkach. Nemeli jsme styk, protoze se bojim, ale po drazdeni jsem dostala orgasmus, tak si rikam, jestli ty stahy nevyvolaly to krvaceni/spineni.
Samozrejme jsem hned skocila na net a nasla spoustu strasidelnych informaci o zamlklem tehotenstvi a to me opravdu moc vydesilo. Protoze navic se mi zda, ze mi vubec nic neni. Jeste nez jsem vlastne zjistila, ze jsem tehotna, tak me dost palila zaha a byvalo mi trosku nevolno (bez zvraceni). A hlavne me prsa bolela o dost vic nez ted. Ted mam jen obcas trochu citlive bradavky...

co myslite?

zitra jdu poprve na kontrolu k dr...

nevesta
2. zář 2009

Nestresuj 😉

Nemusi to znamenat nic. Ja nemam priznaky doteraz 😉

nevesta
2. zář 2009

Jo a spinila som do 13 tt

losice
autor
2. zář 2009

teda to byla rychlost🙂 dekuju. a co ti na to rekl doktor, na to spineni? cim to muze byt?

jula81
2. zář 2009

ahoj losi, já jsem podle svých počtů taky 5+4, akorát mě bolí prsa, ale jinak skoro nic, na kontrolu se zatím nechystám, zavolám až příští týden a uvidím, co mi řekne 🙂 sna d bude všechno ok 🙂

losice
autor
2. zář 2009

no musime doufat, julo, akorat ja mam ze vseho hned nervy, tak se asi jeste nastresuju az az... drzim palce 🙂

marketa137
2. zář 2009

No napřed gratuluji k těhu a nejde ani o samotný sex jako právě o orgasmus. jede o to že při něm dochází ke stahům dělohy a špinění může být. nevim kdy jdeš k doktoru ale pokud už je vše ok tak bych se nestresovala. Co se týká příznaků tak je to individuální, mě je blbě už týden před MS a do dnešního dne stále nic moc. Pokud by bylo něco špatně tak si mylsim že bys začala silně krvácet, já ze zamlklého těhu měla taky strach ale k němu dochází spíš až kolem 8-10tt 😒 . držim palce a nechod´d na net kde jsou takový diskuze, ale já mlčim já to pročítala taky a když jsem v 9+5 chvíli špinila tak už jsem viděla nejhorší varianty 😒

losice
autor
2. zář 2009

marketo, dekuju 🙂 a kdy jsi byla poprve na ultrazvuku? rada bych se uklidnila a videt srdecni cinnost by mi dost pomohlo...

atrami
2. zář 2009

losice,
všetko by malo byť O.K.
Pri prvom tehu som tiež špinila. Dokonca mi v nemocnici povedali, že plod nevidia. Plakala som celú noc. Za 2 dni robili znova sono a malé malo už 6mm.
Mne prvý krát robili sono pri 1. návšteve u gynekológa a potom v 10. t.t., 20 t.t., 30 t.t.

nevesta
2. zář 2009

Losice, netusim, nikdy na nic neprisli...

losice
autor
2. zář 2009

atrami, dekuju 🙂

a co ty zmensujici se bolesti prsou, neznamena to klesajici hladinu hormonu?

nevesta
2. zář 2009

Losice, moze a nemusi, zbytocne podla mna stresujes dopredu, aj ked ta viem pochopit 😉

Pockaj do zajtra, prestan na dnes patrat, vyloz si nohy a ukludni sa. Teoretizovat tu mozeme o vsetkom, ale prd ti to pomoze... 😉

losice
autor
2. zář 2009

nevesta: asi nema cenu po tom tak patrat. zase si rikam, ze pokud neco neni v poradku, je lepsi, aby se to samo vyresilo hned na zacatku... zkusim se tolik nestresovat

marketa137
2. zář 2009

No zkus si přečíst můj příběh 😉 . Kdybych to tušila co bude tak jdu nejdřív v 7-8tt, za ty nervy mě to fakt nestálo 😒 . taky záleží jak kvalitní má tvůj doktor UTZ 😉

koblichzek
2. zář 2009

Ahoj Losi, jsem 7+3 a do nedávna jsem také špinila. Dr. říkal, že je to uhnízďování mimi a praskají tam malé cévky. Ale taky jsem měla strach, protože jsem těhu poprvé.

misicka455
2. zář 2009

Tak já mám jednu pozbuzujicí správu já taky špinila asi do 12tt a mimčo se udrželo. Ale u prvního těhu bohužel moje špinění byla známka zamčeného těhu. Nevišiluj a počkej zítra do kontroly pak budeš chytřejší 😉

losice
autor
2. zář 2009

koblichzek: fajn, ze jsi v poradku 🙂
Marketa: a kde tvuj pribeh najdu?

koblichzek
2. zář 2009

Holky a jak se to zamlklé těhu pozná. Poznám to třeba i já sama?

losice
autor
2. zář 2009

misicko: nejhorsi je, ze jsem v zahranici, a zitra jdu na kontrolu ke svemu obvodakovi, ktery me musi na gynekologii teprve doporucit. Takhle to tady proste funguje :(
Nevite nekdo, zda se da poznat z krevnich testu, zda je vse ok? Sono mi budou delat prave az na te gynekologii, zitra se toho asi moc nedozvim...

susik77
2. zář 2009

Ahoj, v 1.trimestru je to vsechno hop-trop. Muze to byt zamlkle a nemusi, Ja jsem mela 1.tehu zamlkle, ale od zacatku spineni a dost bolesti. 2.tehu od 7.tt spineni-hematom -asi do 13.tt ale vstrebal se. Prosperovani tehu muze urcit jen Dr. ultrazvukem-od 7-8.tt -jestli je tam sdecni cinnost. Tak drzim palce 😉 Mne Dr. daval v tomto tehu hormony do 13.tt pro jistotu, aby se mimco udrzelo.

susik77
2. zář 2009

Jeste ty krevni testy-podle hodnoty HCG v krvi se da urcit, jestli je vsechno ok.

koblichzek
2. zář 2009

Srdíčko už nám krásně bije od 6. týdne, tak snad ani nepřestane, moc tomu věřím 😵 Léků beru taky hafo, jsem těhu po IVF.

jula81
2. zář 2009

jejej, to je složitý, ale drtivá většina těhotenství stejně dopadne dobře, tak se nestresujme 🙂

losice
autor
2. zář 2009

susik: dekuju. tak to abych se na dva tydny nechala uspat - to nevydrzim tak dlouho se stresovat! ☹

jula81
2. zář 2009

vždyť jseš už zítra, to už bude ok třeba hned 🙂 a má ultrazvuk kažej dr. anebo mě třeba pošle na specializovaný pacoviště už na tu první kontrolu?

jula81
2. zář 2009

a dělá vůbec každý dr. UTZ kontrolu hned na začátku těhu?

losice
autor
2. zář 2009

jula: prave ze mi asi jen nabere krev, tady je to vsechno na dlouhy lokty, a vetsinou se cukaji i napsat ti ultrazvuk pred 12. tt...

koblichzek
2. zář 2009

Jul mě odebrali krev a kdybych nešpinila, tak by mě vzal na utz až později. Ale jestli jsi 5+4, tak ti za chvíli myslím budou zjišťovat srdeční činnost, takže by tě měli vzít.

jula81
2. zář 2009

to snad driv, ne, vzdyt nejaky testy se delaji presne mezi 10 a 11 tt? to uz by pak bylo pozde...

marketa137
2. zář 2009

Stačí když klikneš jak je u každýho jména fotáček a když svítí tak tam máš album a mam 2 albumy. jeden je s fotkama syna a druhý s mimísem 😉

jula81
2. zář 2009

kobli no prave, ze z krve zjisti "jen" hcg, al eto vis i bez toho z tehu testu, tak pak jde o mnozstvi, ale zamlkle se pozna az z utz, ne? nebo z krve al e az za dyl... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru