V 6+0 jen gestační a žloutkový váček

aurelie34
8. črc 2019

Hezký ráno, dnes jsem byla na prvním ultrazvuku. Jsem 6+0. Vím přesně kdy byla ovulace (12.5) tak že těhotensví nemůže být mladší. Doktor tam viděl jen gestační a žloutkový váček a mě se to zdá málo na 7 tt. Měl jste to taky někdo tak a pak bylo vše v pohodě? Na další kontrolu jdu za 3 týdny, tak to budou nervy.

katka_nedo
8. črc 2019

@aurelie34 Jsi 6+0 nebo 7+...?A ty jsi doktor nebo pan doktor?Nechapu,kdyz doktor zhodnoti,ze je tok ok,jak ty muzes pochybovat?Pokud neveris svemu lekari,jdi jinam.

aurelie34
autor
8. črc 2019

@katka_nedo 6+0 je 7tt. Doktor mi řekl že mi nemůže říct jestli je těhu prosperující nebo ne. Že takhle na začátku je to buď a nebo. Ve většině případů je už v tomto týdnu srdíčko i plod já má jen gestační a žloutkový váček, tak že mě to zarazilo. Jen mě zajímalo zda to tak někdo měl a na další kontrole měl už vše tak jak má být.

agneska7
8. črc 2019

A ty chodíš na utz že víš že ovu nemohla být později?

aurelie34
autor
8. črc 2019

@agneska7 ne ale dělala jsem si ovulační testy a 11 května jsem ho měla pozitivní tak že ovulace byla 12 května. 22 Května jsem už měla slabě pozitivní těhu test, tak že ovulace musela být toho 12 května.

agneska7
8. črc 2019

@aurelie34 tak ovulačnímu testů bych zrovna vůbec nevěřila ale to je jedno každopádně taky nechápu proč si tě nepozval o něco dřív aby se viděl posun . Musíš věřit že bude vše v pořádku a bude. Taky jsem si tím prošla . A ty nervy jsou neskutečně držím palečky

ileni
8. črc 2019

@aurelie34 pokud byla ovulace 12.5. Tak už jsi 10+0a to už by bylo něco vidět, pokud 12.6. Což se mi zdá pravděpodobnější tak jsi teprve 5+4.a to je zbytečné chodit tak brzo k dr.

helena1033
8. črc 2019

Sem na tom úplně stejně 6+0 sem byla na kontrole uplne stejně sem dopadla, jen já nevím přesně ovulaci nikdy mi žádný test nefungoval tak sem se řídila sviní pocity a tělem 😉 pan doktor taky řekl že to vypadá v pořádku odpovídá to časově ale zatím nemůže říct jestli se to udrží nebo ne, ale vypadá to v pořádku tak nevidí důvod proč by to nedopadlo.....dál mi utrogestan ale teda na kontrolu jdu zas za týden ( to už budu 7+0) tak sem taky na trnich ......ale to chce klid co se má stát se stanete, nic těžké nezvedat žádná nadměrná zátěž a být aspoň trochu v pohodě 😉

aurelie34
autor
8. črc 2019

@ileni napsala jsem to špatně. Posledni ms byla 24.5, tak že ovulace byla 12.6. Podle ms jsem 6 +3 tt podle ovulace 6+0

ileni
8. črc 2019

@aurelie34 mě to Teda podle ovu vychází min, ale to je jedno. Na dr. Je ještě brzy

aurelie34
autor
8. črc 2019

@ileni no uvidíme za tři týdny. Zatím nešpiním ani nekrvácim, tak snad to bude v pohodě.

barulina
8. črc 2019

Ahoj. Nepotesim te. Ja v 6+0 byla na tom stejnw a nic se nepohlo. Jak pises jiz by melo jit vudet srdicko. To ze to nekdo napise ze bylo az v 8tt je vetsinpu tim, ze byly prvne az v tom 8tt ralze nevi presne kdy se vytvorilo. Ale nerikam ze nikdo takovy neni. No lazdopadne u me taky nebylo. A nebylo pak ani za tyden. Jsem bohuzel po revizi. At to u tebe dopadne lepe

puhelin
8. črc 2019

Moje dr. objednava nejdrive v 7., spis v 8. tydnu. Driv stejne nebyva srdicko videt. Do te doby jen pokud jsou bolesti v podbrisku, to bere prednostne pro vylouceni miminodelozniho tehotenstvi. Drzim pesti, aby to vyslo. Mam sice za sebou jednu revizi, ale po ni se podarila dcerka a ted jsem ve 37tt s dalsim miminkem.

nicolnik
8. črc 2019

V 6+0 jsem byla na pohotovosti kvuli spineni. Posilam fotku, co bylo videt, vim ze byl urcite zloutkovy vacek a uz mozna nejaka ta dalsi faze. Kazdopadne srdecni cinnost jeste ne. Tvuj vysledek je naprosto normalni. Aktualne uz jsem ve 25tt🙂 takze ja bych si nedelala hlavu

laka_lacenda
8. črc 2019

6+0 není 7tt. To je prostě 6tt+0 a probihajici 7.týden. 7tt je zas 8.týden. 🙂
A klidně ještě nemusí být nic vidět.
Stejně si myslím, že by bylo lepší chodit poprvé až po 7-8tt.

lazoplazo
Autor odpověď smazal
Zobraz
lazoplazo
Autor odpověď smazal
Zobraz
aurelie34
autor
8. črc 2019

@laka_lacenda
@puhelin
Musela jsem jít takhle brzo protože mám Leidenskou mutaci a musím si píchat injekce na řešení krve, tak že Dr musel brzo potvrdit těhu abych mohla začít s injekcemi. Teď jsem koukala na tu těhu kalkulačku a fakt jsem 5+5 podle ovulace, tak že ti je snad nález v pořádku.

puhelin
8. črc 2019

@aurelie34 Pri takovych problemech to chapu. Drzim pesti, at uz je priste srdicko.

dat
8. črc 2019

@aurelie34 neboj byla jsem take tak na uz pro krvaceni a byl videt take jen vacek. Za 3 tydny uvidis ten krasny posun 🙂 drzim palecky :-*

zuba1987
8. dub 2021

@aurelie34 ahoj, ako si dopadla prosim?

aurelie34
autor
11. dub 2021

@zuba1987 dobře. Už mám doma skoro 14 měsíční krásnou holčičku ☺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru