V 7tt (po 2 potratech) mě pořád bolí v podbřišku

baruskaaa14
26. lis 2013

Ahojky holky....
chtěla bych se zeptat,jestli je normální,že mě pořád bolí v podbřišku...Není to nijak extra nevydržitelná bolest,ale je to nepříjemné...
U doktora jsem byla v 5 týdnu a byl tam normálně gestační váček s tečkou...Takže mimoděložní to není..Jsem v tomhle roce po 3.těhotná....
Předtím jsem 2-krát potratila obojí v 6 týdnu..Takhle mě to předtím nebolelo,tak se radši ptám..nemám žádné zkušenost a trochu se bojím...na kontrolu jdu až za týden...děkuji všem za odpovědi 🙂

krausule
4. pro 2013

@zuza01 tomu rozumím..ja jdu zítra na prohlídku a jsem s toho šílene nervozní..v noci se budím na každe pichnutí..a připadam si nekdy jako šilená "hysterka"..vubec se k doktorce neteším-už ted si maluju "černe scenáře"..a taky si říkam,jestli mne to za ty nervy vubec stojí.. ☹ taky bych mimi moc chtela..to je jasny..ale ten stres mne hrozne "vyčerpava"..

krausule
4. pro 2013

@larac koukam že jsis taky prožila sve..ja beru akorat Femibion-to je smes vitamínu-ale Magnesium bych si mohla asi přidat že?Mam doma rozpustny ve vode..tak možna by to na křeče trochu pomohlo.. ☹ zítra jdu k doktorce..mam hrozny strach..tak snad to bude v pořadku ☹ všecko..ty občasne bolesti břicha mne dost znervoznují..

zuza01
4. pro 2013

@krausule Budu držet palce, mě to čeká až za týden v pátek, to budu 7+3. Je mi dost špatně, někde jsem četla, že když je v těhotenství špatně, tak to minimalizuje možnost potratu. Bude to další pitomost, protože mě bylo špatně pokaždé... Ale nezbývá nám, než prostě věřit 😉

zuza01
4. pro 2013

A ještě - každý den si uvědomuju, že jsme na tom o moc líp naž holky, co nemají žádné dítě... Aspoň to jedno, že mám, jsem za to hozně vděčná. I když zase, o to víc se na ní upínám.

krausule
4. pro 2013

@zuza01 ahoj,no já bych mnela být 6 tt..takže to sme kousek od sebe.. 🙂 taky jsem ráda že mám syna-je to "malý zázrak"..že ho mám..ale má už 12r..a moc bych si přala opet miminko..už se totiž s mamkou nechce "mazlíkovat".. 😀 a když nekde vidím mimčo hned bych ho brala..u mne je to o to horší-že si uvedomuju i to,že po 35..klesa jak plodnost tak proste je vše težší u ženy..i co se týče tehotenství i porodu a tak..a docela cítím-že mne tlačí čas..moc tech pokusu "nezbývá"... 😀

krausule
4. pro 2013

@zuza01 jo a stema nevolnostma..no mne bylo špatne do 3 mesíce-zhubla jsem 6 kilo.. 😀 a ve 12 tydnu mne řekli-že nebije srdíčko..už tak tři tydny..bylo to už ve mne v rozkladu..dodnes se mne z toho chce brečet..když si představim..jak mne na tom ultrazvuku bylo..zamlkly potrat..deloha to držela..no na druhe strane-jsem "byla rada"..že se to vyřešilo v začatku..když tady čtu příbehy holek-co o mimčo přišli daleko pozdejc..třeba i v osmem mesíci-to bych "nerozdychala".. 😢

zuza01
4. pro 2013

@krausule No vidíš, moje tchýně v tom má třeba úplně jasno - je to moje vina, jsem moc hubená a stará 🙂 Je mi 14 dní 30. Takže u nás příčina jasná.

zuza01
4. pro 2013

@krausule To je pravda, muset porodit mrtvé dítě, to musí být brutální... Já jsem potratila první v 9tt, od 6tt nežilo. Pak 9+6 konec, jenže já ho ještě týden předtím viděla, jak se tam vrtí a mává ručičkama... I tak mi to stačilo.

krausule
4. pro 2013

@zuza01 joo,není nad "dobrou tchyni že" ?Taky to slyším ze všech stran-že je ti to třeba?Vykašli se na to,kluka už máš velkeho..ted si začni užívat..se ti divim,že chceš zas "plínky"..už si na to stejne stara..a tak dále..a je pravda,že jsem si už i říkala,pokud to bude blbé..a ja zas skončím ve špitalu..už na to asi kašlu..jenomže...pak uvidím mimčo..a určite si řeknu..co kdyby nahodou ted už to vyšlo...nevím..hrozne se to ve mne všecko mlatí..

krausule
4. pro 2013

@zuza01 nejhorší je ta bezmocnost,že vlastne musíme jenom čekat..nic víc..a taky ty vyčitky..jestli třeba jsem neco neudelala špatne..jenomže ted mne doktor říkal,že pokud je to dobre..tak mužeš skakat i ze židle,a mimi se udrží..pokud je neco špatne-třeba v delení bunek-nebo tak-mužeš ležet cele dny..a stejne to nepomuže a přiroda si poradí sama..pry lek na tehotenství jako tak-neexistuje..v tom jsou doktoři pry maly pani..

zuza01
4. pro 2013

@krausule Jj, ona mě vždycky podpoří 😉
Já vím, že je to poslední pokus, pak ještě adopce, ale zase - manželova rodina na to kouká skrz prsty, cizí dítě. Mě je jedno, co si myslí, ale kdyby to znamenalo, že to adoptované dítě bude odstrkované... Je to složitý.
Ale ještě se nevzdáváme, ne? 😉

krausule
4. pro 2013

@zuza01 nechci být zlý prorok,ale ja mam divné tušení..jelikož mne pořad pobolívá v podbříšku..a taky občas špinim..dneska rano taky..né moc..ale předsi..tak se obávám že u mne je to opet "jasný".. ☹ nevím..třeba se pletu..ale....kéž by..na druhe strane jsem z toho tak psyc.vyřizena..že si kolikrat už říkam,jestli je to opet šptne,at už to mam aspon za sebou..protože ta nejistota mne zabíjí..my o adopci nemluvili..muj přítel ma dceru s předchozího manželství..a ja syna-taky s předchozího vztahu..každy už dítko máme..ale moc bych si přala "jeden společný kousek"...jestli to bude špatne..skusíme ješte genetiku..na tu sme nebyli..třeba je neco špatne tam..

zuza01
4. pro 2013

Budu na vás myslet, už sama vím, že tisíc příznaků a různé výsledky z toho... Nikdy se nedá říct, co to znamená.

baruskaaa14
autor
4. pro 2013

Ahojky holky...Tak prohlídka dopadla dobře...jsem 7+4 a mimčo je prý na svůj poměr velký...srdíčko bije,tak mě to uklidnuje...Na další prohlídku jdu až 16.12 a to je doba...☹...neutíká mi to... 🙂 ...držím palečky vám všem nastávajícím maminkám,at vše dopadne v pořádku.... 🙂

baruskaaa14
autor
4. pro 2013

@krausule Zítra určitě napiš jak jsi dopadla....budu na tebe myslet...držím palečky..

krausule
4. pro 2013

@zuza01 Tak to máš pravdu..hezky den 🙂

krausule
4. pro 2013

@baruskaaa14 tak to je skvely!Kéžbych mnela zítra stejne dobre zpravy ☹ zítra dám vedet 🙂

baruskaaa14
autor
4. pro 2013

@krausule ..uvidíš,že to bude určitě v pořádku....

slavetice
4. pro 2013

Holky,ja jdu akorat z prohlidky-zamlkle tehu,miminko se nevyviji,srdicko nebije,tak jdu v patek na miniinterupci.nevite nekdo,jestli me u toho budou i cevkovat???
jinak budte v klidu,me je cerstve 29 a podle tchyne jsem take stara!!!:(
jedno trilete ditko uz mam,cele tehu me pobolival pobrisek,spinila jsem ostosest a normalne jsem maleho donosila a je v poradku,tak snad vad to trochu uklidní;)

krausule
4. pro 2013

@slavetice opravdu?Mne tady spíš píšou holky že špinení je špatné.. ☹ taky mívám docela bolesti v podbříšku..musím pomalu celej den ležet..ono každe tehu je jine..to je pravda..jinak to je mne líto..ja taky překonala zamlklé tehu..ve 12 tydnu..a necevkovali mne..je to rychla zaležitost..ješte ten den jsi doma..pokud bude vše o.k..

larac
4. pro 2013

@zuza01 tak to je největší kravina co jsem slyšela. Příliš stará a hubená! Když se mluví i starých rodičkách (prvorodičkách) myslí se tím prvorodičky přes čtyřicet a rodičky přes padesát.

larac
4. pro 2013

@krausule Zeptej se doktora na prohlídce, ale já mylsím, že by sis to magnezium měla dávat jako chleba (nebo vody nebo nevím čeho) Prostě až 8 tablet denně. Klidně bych to tak brala. (Nevím jeslti je všude stejné dávkování, jen u mě to bylo vždy až 8 tablet)

larac
4. pro 2013

@slavetice To je mi moc líto. A myslím, že ty tchýně přiletěly asi ze země xy. Nebo si tím kompenzují svůj pocit stáří, když tvrdí někomu, komu je třicet, že je na děti starý!

zuza01
4. pro 2013

@slavetice To mě mrzí! Věkem to není, stává se to i mladším holkám...

zuza01
4. pro 2013

Mě u tchýně spíš vadí, že počítá s tím, že se vada najde u mě. Přitom (vím, že to taky nemusí nic znamenat) potraty jsou u nich v rodině poměrně časté, u nás ani jeden. Ale to by bylo na jinou debatu... Tentokrát to u nás neví nikdo, kdyby se nepovedlo, nebudu to nikomu vysvětlovat.

larac
4. pro 2013

@zuza01 To já taky po prvním potratu už držela jazyk za zuby. Jenže pak si o mě všichni říkali, jaká jsem hysterka a divná a náladová, když mi z těch dalších bylo nanic.

zuza01
4. pro 2013

@larac No, ono je to těžký, ale pro mě je těžší to pak vysvětlovat, proč zase... Navíc u manžela v rodině vím, že se to rozletí i k lidem, kterým do toho minimálně do porodu nic není.

baruskaaa14
autor
5. pro 2013

@slavetice To je mi líto....Drž se.... 😒 ☹

baruskaaa14
autor
5. pro 2013

Holky vykašlete se na tchýně...Mě to příjde,že srovnávají dobu 80/90 let,kdy samozřejmě všichni rodili ve 20...Ale v dnešní době je úplně normální rodit ve 40...Nechápu,co jim(tchýnim) na tom vadí...můžou být rádi,že budou mít vnoučata a můžou hlídat,ale néééé oni si myslí,že jste ve 30 starý!!!!!bože to fakt nechápu...
Místo toho,aby vás podpořili,tak vás ještě schazují..fakt nechápu.. 😖 .
A být z potratu špatná je normální věc...Každý to nemůže jen tak hodit za hlavu...přece jenom ve vás vyrůstalo miminko a ta vazba je vždy velká..A jestli někdo říká,že jste hysterky a nebo přecitlivělý,tak bych jim přála,aby si to zažili taky...je to nevysvětlitelný pocit,co ženská po potratu zažívá...mě třeba bylo hrozně a u prvního potratu jsem to dávala všem najevo a všichni mě podporovali..u druhého už každý klepal na hlavu,co děláš,vždyt je to normální věc...ano v dnešní době je to normální věc,ale ta vnitřní bolest je nepopsatelná a ten,kdo si to nezažije nechápe....jsem se nějak rozepsala... 🙂

zuza01
5. pro 2013

@baruskaaa14 To je pravda, bylo mi všech po potratu líto, ale tu bolest jsem si představit neuměla.
Tchýni neřeším, jen když je člověku zle a někdo se mu v tom bolavém srdci ještě šťourá a plive jedovatou slinu, sráží to ještě níž...
U druhé revize mi dr. říkal, že je to snad normální, ne... No, možná pro něj, pro mě to nic normálního není.
@krausule Tak jak?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru