V 8. týdnu těhotenství mám pořád hlad, uklidní se to?

hvizdalka
30. říj 2014

Ahoj holky...potrebuji spis asi uklidnit. Jsem teprve v 8 tydnu a mam pocit ze bych porad neco jedla..Snazim se jist jako driv , rano omeleta, k obedu neco lehciho (kure s ryzi) a vecer salat nebo polevka a pecivo...ale zda se mi ze mi to prestava stacit a mam sklony k zravosti 🤐 Zacinam mit strach ze to bude cim dal horsi a na konci tehotenstvi ze me bude opravdu velryba. Mely jste to tako tak? Uklidni se to? Moc diky za odpovedi

petrasipkova1
30. říj 2014

haha, já jsem 5 tt a od pondělka mám pořád hlad 🙂 , a to jím víc než ty, tak jak by se mělo, snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře ..... 🙂 , teď ty tři dny jsem to fakt přeháněla, takže musím zmírnit a jíst zdravěji, nakoupím zeleninu a budu pořád chroupat mrkev 🙂 protože já už jsem velryba teď 😀

bajana
30. říj 2014

v tehotenstve sa doporucuje jest o nieco viac ako normalne, priblizne o jednu svacinu...ak jes len to, co pises, tak jes celkovo malo...
priberanie v tehotenstve je velmi individualne, zavisi od roznych faktorov - od vychodzej hmotnosti (moletky priberu menej), od toho, ako je zena v tehotenstve aktivna, od toho, ci jej telo zadrzuje vodu, atd..
ja sama som nemala zrave nalady, jedavala som normalne a aj som normalne pracovala, nakoniec som pribrala 15kg, uz par tyzdnov po porode mi ostalo len 2kg...kamaratka mala zrave nalady hlavne v prvom trimestri a celkovo pribrala 8kg...
takze doporucujem kludne mlsat, ale aspon trochu zdravo - pamataj, ze vsetko ide do babatka

hvizdalka
autor
30. říj 2014

jsem dost sportovec..teda ted mene, protoze jsem asi 10 dni spinila tak jsem si dala pauzu...Ale jinak jsem zvykla jist zdrave a dost se hybat, proto me ted desi ta zmena. Rika se prave, ze jist se ma vic az ve 2. a hlavne 3. trimestru...Jinak jsem spis stihla, 51 kg na 168 cm...tak mozna si telo uz chce delat zasoby 😀 Asi taky pujdu nakoupit mrkev 😀 😀

terlis
30. říj 2014

Ahoj nevidím, že bys jedla svačiny. Jíš velmi málo. V I. trimestru není potřeba přidávat na jídle. V II. trimestru cca 1 svačinu a v III. trimestru přidat cca polovinu oběda. Je třeba jíst 5-6x denně. Optimální nárůst v těhotenství je 10-12 kg - zda samozřejmě záleží s jakou váhou začínáš. Přidej se do mé poradny https://www.modrykonik.cz/group/6751/. V poradně najdeš nejen mnoho tipů, ale zároveň se mě můžeš zeptat na cokoliv potřebuješ 🙂.
@hvizdalka

frantiska85
30. říj 2014

Pocity hladu se můžou měnit, ale snaž se jim moc nepodléhat. Vyžrat se je snadné, ale shazovat daleko obtížnější.

terlis
30. říj 2014

@hvizdalka mimo jiné, tím, že se snažíš ještě sportovat, tím spíše musíš teď na jídlo dbát. Je nutné přijímat kvalitní bílkoviny, sacharidy a tuky, nejen pro růst miminka, ale i pro Tebe, aby jsi tu novou celkovou zátěž zvládla. Já jsem cvičila do 33tt a jedla jsem mnohem více, než jím třeba teď. Mám 11 do TP a přibrala jsem 9,5 kg a krom prsou a malinko zadečku to mám celé v břiše.

silvik77
30. říj 2014

Já jsem to tak měla, nebylo mi dobře od žaludku, musela jsem pořád jíst, měla jsem pořád pocit hladu. Myslím, že mě to přešlo asi v 11tt, taky jsem měla strach 🙂 Ani jsem za tu dobu žravosti nijak nepřibrala, jenom kilo 🙂

hvizdalka
autor
30. říj 2014

@terlis Ahoj, dekuju, urcite se pridam do poradny! Me vlastne jen trochu vydesila ta zmena..predtim jsem jedla jak pisu a hladem jsem netrpela rozhodne..a ted najednou jo ..ale asi mas pravdu se svacinami, mohly by pak zmirnit ty navaly hladu

hvizdalka
autor
30. říj 2014

@frantiska85 snazim se 😠 ale je to tezkeee

terlis
30. říj 2014

@hvizdalka těhotenství je změna o 360°.

Hlavně se holky nebojte přibírání. I když se budete jakkoliv omezovat a sportovat, stejně přiberete to co máte ve skutečnosti přibrat. Nárůst váhy je sice taky dán množstvím snědeného jídla a svalovou základnou, ale z 80% je to dáno geneticky.

milmic
30. říj 2014

Toto, co píšeš, mi nestačí ani když nejsem těhotná. 😉
V těhotenství jím víc než můj muž, ano přiberu, protože se přibrat má, ale potom po porodu to zase samo zmizí bez nějaké mojí aktivity.
Neboj, roste v Tobě miminko a potřebuješ hodně živin a hodně energie. Ono se to srovná všecko. Lepší hodně jest než hodně zvracet. 😉

hany_bany
30. říj 2014

já bych zas jedla pořád sladké 😀

evulina77
30. říj 2014

@hvizdalka já měla vždycky téměř vlčí hlad, byla jsem těsně po jídle,ale v žaludku mi jakoby kručelo. Zaveď svačiny mezi jídly a taky zeleninu. Hlídej si ať nejíš častěji než 2 hodiny a bude to ok. Ono se to brzo uklidní...

misar91
30. říj 2014

ahojky,tohle jsem měla taky.od 7tt jsem jedla furt,nonstop 🙂 ale nepřibírala jsem,prostě si to bral jenom malej a pak se to uklidnilo...horší byl 3 trimestr to nebyl problém sníst misku utopenců a na to dvě bomboniéry...a to už na mě vidět bylo 😀

alubif
30. říj 2014

U mě se to rozběhlo teď během dvou dnů, jsem 7 tt a doslova žeru. Když nejím je mi zle. Evidentně si s jednou svačinkou navíc nevystačím..... 🙂 velrybám zdar 😵

hvizdalka
autor
30. říj 2014

@evulina77
@misar91
@alubif
Holky doufam ze to bude jak pisete a ze se to uklidni...pac jsem fakt necekala ze budu mit potrebu takhle ce cpat uz v 8 tydnu kdyz ostatni zvracej 😀

evulina77
30. říj 2014

@hvizdalka no furt lepší než zvracet 😀

kacikaci
30. říj 2014

@hvizdalka pokud budeš jíst takhle tak věř, že Tě těhu vycucne tak, že budeš muset ke konci brát vitamíny, budeš anemická, apod..jak už tu mnohé psaly, jíš strašně málo..a mimi si vezme z Tvých zásob vitamínů, apod..určitě bych přidala svačiny dopo i odpo (kefír, tvaroh, ovoce, zelenina, apod.) a třeba i druhou večeři nějakou lehčí, já jedla v těhu víc ryb a hovězího masa víc ovoce - díky tomu jsem neměla tolik chutí na jednoduché cukry..poslouchej tělo, co Ti říká, v těhu není třeba přidat na kvantitě (i když v Tvém případě jo) ale hlavně na kvalitě jídla..víc bílkovin, kvalitních tuků a př. sacharidů..a když se nebudeš cpát čokoládičkama, tak budeš přibírat jen co je třeba pro mimčo..

sykorkaa
30. říj 2014

Ja jsem ze zacatku moc nejedla,ale jak se prehoupl 3.mesic snedla jsem klidne 6 velkych knedliku. Porad sem neco zobala a mela casteji hlad. Ale ted se mi to zase obratilo. Chut by byla,ale uz toho moc nesnim, dva knedle a jsem plna. Asi uz hold chlapecek tlaci na zaludek. Ja jsem obavy z toho ze budu jak verlyba neresila, jim proste za dva 😉

hvizdalka
autor
30. říj 2014

@kacikaci ale to se asi jen zda..nikdy jsem nemela hlad, naopak po jidle jsem vzdy nadlabnuta moc dobre. Je mi jasny ze ted budu muset pridat..a prave ze zacinam mit i chut na cokoladicky 😀

styna87
30. říj 2014

Těhotenství je zkrátka jiný stav. Do slova a do písmene. Nic není jak bylo předtím 🙂 Já od začátku poslouchám své tělo. První 3 měsíce jsem opravdu "žrala". Musela jsem jíst co 2 hodiny a nosit jídlo i s sebou, protože jakmile mě začal bolet źaludek z hladu, udělalo se mi zle a hrozilo že sebou někde švihnu. Měla jsem strach že jestli to tak půjde dál, tak se neunesu. Ale pak to prostě přešlo a zase jím normálně. Nepřibrala jsem ani kilo, naopak mám o 3kg méně než před otěhotněním.

kacikaci
30. říj 2014

@hvizdalka pocit hladu je jen subjektivní pocit, tělo si na něj zvykne a přestane vysílat signály, to že máš chut na sladké je známka toho, že někde něco chybí..
no ale to byla jen rada (z mých zkušeností) dělej podle svého 😉

ester34
30. říj 2014

Zrovna před pár dny jsem říkala bráchovi, že teď jím 1x denně - ráno začnu a v noci skončím 😎 Mám opravdu vlčí hlad a pokud se nenajim, tak je mi na zvracení a na omdleni, začalo to pozvolna v 7tt. V pondělí jdu k doktorce a děsím se vážení 🙂

alkena
30. říj 2014

Já jsem 15. týden, ale pravidelné jídlo si musím hlídat pořád. Potřebuju jíst po dvou, maximálně třech hodinách, jinak se mi začne dělat zle od žaludku. Je fakt, že ty porce se tím tak nějak automaticky i zmenšily, prostě zaráz víc nesním. A když jo, tak je mi pak taky blbě. Chutě na sladké se snažím zahánět ovocem, ale pocit hladu mám skoro celý den. Pořád ale lepší, než když mám pocit plnosti, to pak zavání průšvihem.
Mimochodem, zatím jsem nepřibrala nic (ale ono je zatím z čeho brát, tak to nikoho neděsí).

Ono je to holt s těmi chutěmi a pocitem hladu silně individuální.

kocour1
30. říj 2014

Já jsem u obou svých těhotenství okamžitě začala jíst a mít hlad...zatímco před těhu mi stačilo k obědu pár kousků sushi, tak jako těhotná jsem snědla polévku, hlavní chod celou porci a ještě i dezert🙂...v obou případech jsem přibrala víc na začátku než je podle tabulek vhodné, ale zase později jsem už nepřibrala skoro vůbec a tudíž se to váhově srovnalo...a hlavně co je důležité - vše jsem okamžitě shodila během měsíce kojení🙂...takže neřeš, jez na co máš chuť a pokud se nebudeš vyloženě ládovat nějakými nezdravostmi, tak si myslím, že je to naopak v pořádku🙂

hvizdalka
autor
31. říj 2014

Diky vsem za prispevky...uklidnily jste me 😉

hapovab
31. říj 2014

@petrasipkova1 ahoj, můžu se zeptat trochu mimo téma? Jsem taky v pátem týdnu a vůbec nic mi není. Vím že bych asi měla být ráda, ale já mám spíš strach. Vůbec mi není špatně, nejsem unavená, jen večer zalehnu dřív. Jediný co, tak mě celý den bolí břicho jako při MS ale to je prý normální. Tak se chci zeptat jak je tobě? Díky :o)

jge
31. říj 2014

@hapovab Neboj, to jeste prijde, me do 7tt bylo super a pa pak to prislo....

veru_bart
31. říj 2014

@hapovab Ahoj, já do 6tt také neměla žádné příznaky a pak najednou to začalo... citlivá prsa, ranní, spíš celodenní nevolnost, únava... snad to brzy přejde🙂

petrasipkova1
31. říj 2014

@hapovab tak já mám hodně citlivá prsa, fakt mazec, bolí mě podbřišek, hlavně když dlouho sedim v práci a měla jsem těsné kalhoty, tak jsem si je musela tajně rozepnout 🙂 větší hlad, častěji se mi chce na záchod, bílý výtok. Ale jinak zatím je mi fajn 🙂 jo, a taky mám pocit že to ještě ty dva týdny, kdy chci jít na UTZ nevydržím 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru