Větší žloutkový váček. Máte zkušenost?

ajina40
1. říj 2020

Ahoj.Chtela bych se zeptat jestli stim ma nekdo zkusenost.dne 18.9 jsem byla u doktora kvuli zjistenemu tehotenstvi.musela jsem jit uz takhle brzy jelikoz jsem pred 17 mesici mela ve 12 tydnu zjistene zamlk.tehot.a doktor mi rek ze kdyby se mi podarilo znovu otehotnet at prijdu ihned.na ultrazvuku byl videt jen gestacni vacek.pak jsem byla u doktora vcera po 12dnecha byl uz videt plod 2 mm.a doktor mi oznamil ze jediny co mu dela starosti je vetsi zloutkovy vacek.na mij dotaz co to znamena mi rek ze to muze skoncit potratem.predepsal mi dal utrogestan.dle posledni menstruace bych mela byt 6+ 6tt a za 14 dni mam prijit.mam strach ze to zase skonci spatne.nemam ani zadne nevolnosti jen prsa dost boli

levandule_k
1. říj 2020

Chápu, že se bojíš, ale strachem to neovlivníš. Bylo tady tisíckrát řečeno, strachem a stresem škodíš miminku. Trochu jsem si zagooglila. Ten zvětšený žloutkový váček může znamenat problém a nemusí. "V některých starších publikacích nebyl zjištěn vztah mezi odchylkami žloutkového váčku a dalším průběhem těhotenství" a pak někdo někdy dělal nějakou studii, kde mu vyšlo tohle " Rempen pozoroval ve svém souboru 256 fysiologických těhotenství pouze 6 případů, kdy byl průměr žloutkového váčku pod 6 mm a u 7 z 29 patologických gravidit, které končily spontánním abortem byl průměr váčku větší než 7 mm. " http://www.doktoronline.cz/dotazy/index.php?tem... Držím palce, všichni se přece nevyvíjíme stejně, ani nevypadáme stejně 🙂

ajina40
autor
1. říj 2020

@levandule_k Ahojky moc ti dekuji za reakci na miuj prispevek vim ze to nijak neovlivnim sama sobe nadavam ze to furt resim a nedokazu se zbavit strachu.a taky v tom trochu hraje roli muj vek.davala jsem si posledni sanci je mi totiz 41.Ja uz dite mam syna 22let ale pritel jeste dite nema a moc si ho oba prejeme.jeste jednou ti dekuji

levandule_k
1. říj 2020

@ajina40 Také to znám, když něco řekne doktor, tak začne hlodat červíček pochybností, jestli to dopadne dobře a na druhý den má ten červíček velikost anakondy. Chápu, že jsi ve stresu a pod tlakem. Já se taky kolikrát nervuji a vím, že je to zbytečné, ale občas si dokážu říct a co se stane, když to nevyjde? Budu to zkoušet dál jinak....

To je takový začarovaný kruh, jsem ve stresu a vím, že bych neměla být ve stresu, tak jsem ještě navíc ve stresu z toho, že se stresuji...

Co, kdyby jsi místo toho strašně se bojím, zkusila s miminkem normálně povídat, jak ho máš ráda a jak se na něj těšíš? (Já jsem v tomhle asi víc alternativní než je mainstream)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru