Vycházky na neschopence v těhotenství

mouse77
12. bře 2017

Ahoj holky,..chtěla bych se zeptat, zda některá máte zkušenost s neomezenými vycházkami? Jde to nějak udělat? ..Pokud půjdu na neschopenku a nešlo by to tak, tak se s partnerem skoro nebudeme vídat ☹

elenajezovaprievidza
12. bře 2017

Veľmi pochybujem o tom, že by existovali neobmedzené vychádzky počas PN. Aj keď v tehotenstve. Ja som bola na PN tiež ako tehotná dosť dlho a boli len obmedzené vychádzky. Myslím si, že to nebude možné.

luciapaja
12. bře 2017

Overovala jsem si u dr a max 6hod vic bohuzel nejde.

j.a.n.i
12. bře 2017

@mouse77 Tak buď máš nějaké zdravotní problémy a pak holt prostě partner přijede za tebou nebo je nemáš a pak není důvod být na neschopence.

kkubikula
12. bře 2017

Neomezene vychazky nejsou.davaji se na max.6 hodin denne.

jitulina81
12. bře 2017

Neomezené vycházky se pri rizikovem nedavaji. A uz ani neni pravda, ze nechodi kontroly na tehotne. Chodi cim dal vic. ☹

lovelylion
12. bře 2017

Pred narozenim dcery jsem byla vice nez rok na nemocenske. Presne uz nevim dny..... od srpna 2013 do rijna 2014 a mela jsem myslim 4x kontrolu. Z toho jsem byla jenom 1x doma a kontror mi rikal, ze oni nezna j i ty diagnozy, ze proste jdou na ty, ktere maji v evidenci. Takze na vsechny. U nas v baraku v Ostrave tenkrat byly 4 lidi na nemocenske z jedne Ossz. Byl docela oprus posilat vysvetleni a potvrzeni, ze jsem byla u doktora, nebo tak. A ten rok byla vazne hruza mit vychazky od 10-12 a od 14 18

monulec
13. bře 2017

Neomezené vycházky neexistují, max. 6h denně. Nijak to udělat nejde. A kontrola? Na mě nebyli - marodila jsem(těhotenství) od března 2016 do září 2016, ale dodržovala jsem vycházkové hodiny. Je to opruz ale jde to přežít 😉

zadovicek
13. bře 2017

Byli na mě 3x. Měla jsem vycházky od 14h. a přišli třeba v 13,50h.

xpila
13. bře 2017

@jitulina81 Tak jelikož kontrolor neví, s čím jsi doma, tak je mu to fuk. A chodí víc jen proto, že jim čím dál tím víc těhotných na PN.

Mimochodem neomezené vycházky existují, ale ne pro těhotné.

mku
13. bře 2017

@mouse77 ja jsem taky na nemocenske, ted od konce ledna a zatim kontrola zadna...
Hlavu si s tim moc nelamu a jdu ven kdyz mi je zrovna dobre a pocasi dovoli...
Maximalne o tech par penez prijdu 🙂
Ale s tema hodinama maji holky pravdu, jde si jakkoliv tech 6h rozvrhnout ( ja mam napr 8-11 a 13-16), ale vic proste nejde.
Kdyz chci jet na par dni k rodicum, nahlasim jen adresu u mudr a je to 🙂

alcar
13. bře 2017

Tak ja myslim, ze 6 hodin denne je uz tak dost. Urcite ti pujde si to rozvrhnout tak, at se s partnerem vidas. Mimochodem pro me teda rozhodne nebyl opruz, jak tady nekdo zminil, se valet cely den na pupku a sest hodin denne si litat, kde se mi zachce. 🙂

mouse77
autor
13. bře 2017

@mku Ajo, tak to je super, že to jde i tak. Třeba 2dny nahlasit jinde 🙂 díky

mku
13. bře 2017

@mouse77 jj pravidelne si davam vikend nebo par dni na chalupu k rodicum 🙂 tam neni oznaceny ani zvonek, ale je to dum na konci pidi vesnicky tak doufam, ze tam se kontrola hnat nebude 🙂

mouse77
autor
13. bře 2017

@mku Snad ne... právě aspon, že tohle jde je teda super. Protože partner má praci 40km od mého bydliště a já si nechci dávat přechodné bydliště u něj, protože bych se na bytě v jednom pokoju ještě ve městě, kde nikoho neznam asi zbláznila 🙂

terorka
13. bře 2017

@mku

Ale ono člověk právě jen nepřijde o peníze, ale taky může vracet 🙄

absintka19
13. bře 2017

@terorka a muze prijit i o praci...s informaci do zapoctoveho listu/referenci.

mku
13. bře 2017

@terorka jj cetla jsem... ale kdyz reknu ze jsem neslysela zvonek a doma jsem byla? Kdo dokaze ze ne?

absintka19
13. bře 2017

@mku to bohuzel neprojde. To je nezajima. Ani ze clovek spal, byl ve sprse a pod..... 🙂

alcar
13. bře 2017

@mku to mas dokazovat ty, ne oni a pokud nedokazes, holt muzes prijit o celou nemocenskou a pokud se to stane opakovane, tak opravdu vypoved v praci.

mku
13. bře 2017

@alcar
@absintka19
No ale to by znamenalo, ze kdyz jsem doma sama, nemuzu do sprchy, na zahradu, spat, nic... to je preci blbost...

absintka19
13. bře 2017

@mku to tedy neni. Kdyz nezastihnou, nechaji listek. Bude na tobe dokazovani a kdyz ho socialka neuzna (oni te vyplaci) tak se rozjede spravni rizeni. A blbost to neni, proste to tak je. Spani by slo jen kdyby jsi mela od lekare predepsane leky na soani, a i to se overuje....pojud neveris tak si zajdi na socku 🙂

puutalo
13. bře 2017

@mku Pravidla jsou nastavená, každý o nich ví a buď je respektuje, nebo má postih. Na zahradu můžeš, pokud z ní uslyšíš zvonek.
Byla jsem na neschopence necelý měsíc a do sprchy jsem chodila až v době vycházek, protože bych zvonek prostě neslyšela.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
absintka19
13. bře 2017

@puutalo presne tak, lidi si snad mysli ze neschopenka je dovolena nebo co...ja mam sprchu hned u dveri tak jsem si nechala pootevreno a zarvala bych, sup do zupanu a do 5 vterin otviram 🙂 ale kdyz to bylo na dele tak taky v dobe vychazek, pro jistotu at me nikdo z vany nevytahne 🙂
@mku jelikoz te socialka plati, tak te i kontroluje, kdybych ja byla socialka a platila za nekoho kdo nepracuje a neni doma-neotevre tak by me to taky nezajimalo ze se sprchujes 🙂 zkus si to predstavit ze ty jsi sicialja a tvuj zamestnanec je na PN a nezastihnes ho doma a jeste mu za to platis...to jen pro nazornost.

mku
13. bře 2017

@absintka19 a co kdyz v te dobe budu v kancelari? Jezdim tam obcas probrat neco jeste se sefovou co jsem nestihla predat atd...

absintka19
13. bře 2017

@mku muzes jen v dobe vychazek. Jinak to muze zamestnavatel vyhodnotit jako poruseni lecebneho rezimu PN. Me takto vyhodili kolegu, prisel mimo vychazek-je jedno ze do prace, vychazky v tu dobu nemel, mel byt doma. Je to i logicke.

alcar
13. bře 2017

@mku pokud jsi ve sprse, muzes napsat listek ke zvonku s tel.cislem, ze se proste zrovna sprchujes, at zavolaji. I ti kontrolori jsou jenom lidi.

xpila
13. bře 2017

@alcar Jenže volat vůbec nemusí. Většin z nich nemá ani pracovní telefon a je to jen na jejich dobré vůli...

alcar
13. bře 2017

@xpila nemusi, vsak proto pisu, ze jsou taky jenom lidi a zavolat by mohli. Lepsi, nez tam nedat nic a neslyset zvonek.

lussinka88
13. bře 2017

@mku nevís jak moc do předu se to musí hlásit? Sestra mi říkala, že není problém jet na víkend pryč, tak bych toho ráda využila... tchýně má narozky 🙂))))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru