Výsledky krve na screningu. Jaké mají být hodnoty?

lilian2111
15. říj 2019

Ahoj, nevíte některá jaké mají být hodnoty, aby nebyly nízké ale ani vysoké? Vím, že to má být dohromady s utz, ale u dcery mi vyšla špatně už krev a kvůli tomu jsem musela na odběr cvs
Krev brali v 11+1 a Papp a 1,3 iU/l, free beta hcg 53mg/l tuším. Je to v pořádku? Koukala jsem že by to papp a mělo být nad 2,0...

jituli84
15. říj 2019

@lilian2111 Jestli chcete mužu vám poslat vysledky nt+

jituli84
15. říj 2019
lilian2111
autor
15. říj 2019

@jituli84 No, taky máte vyšší to papp a 😕 tak já nevím čím to je..

jituli84
15. říj 2019

@lilian2111 ono těžko říct jestli na to maj nějaký tabulky a počítá se tam i věk, u mě je vše v pořádku naštěstí, mám za sebou už i druhej screen, tak doufám, že už žádné překvapení nebude. A oni vám řekli něco k tomu vysledku?

lilian2111
autor
15. říj 2019

@jituli84 nene musím počkat na pátek na utz 🙂 jen mi přišla ta hodnota nízká taková ale koukala jsem že každý to má jinak. Někdo měl dokonce ještě nižší než já o dost a vše v pořádku.

jituli84
15. říj 2019

@lilian2111 někdo tu psal, že pro vyhodnocení vysledku je duležitý i ten ultrazvuk, tak uvidíte, snad to bude v pořádku

jituli84
15. říj 2019

ale spíš se divím, že vám braly krev tak brzy..

lilian2111
autor
15. říj 2019

@jituli84 Nene brali mi ji 11+1 a má se brát od 10 týdne tuším. To je v pohodě, spis ta hodnota, no... no uvidíme snad to bude dobrý 😶

jituli84
15. říj 2019

@lilian2111 je to možný , já měla krev i ultrazvuk ve stejnej den a odpoledne už vysledky

lilian2111
autor
15. říj 2019

@jituli84 Jjj někde to tak dělají a je to podle mě lepší. Já byla krev a za 2 týdny utz, teď v pátek.. 😐

jituli84
15. říj 2019

@lilian2111 jj je lepší, že není tak velkej stres než dostanete všechny výsledky

lazoplazo
15. říj 2019

Tak ono se to přepočítá podle věku, váhy... každopádně já ve stejnej den měla papp 0,634, což odpovídalo u mě 0,3 MoM (hraniční je minimálně 0,5 MoM, takže špatný). Takže zjednodušeně jestli máš dvojnásobek, tak jsi cca 0,6 MoM a nad hranicí... každopádně u mě plodovka ok a zatím bez problému 🤷🏻‍♀️ Hcg bylo podobné a ok

lilian2111
autor
15. říj 2019

@lazoplazo Tak uvidím schválně jestli to pak bude odpovídat až je budu vědět 😁
Jj já vím, u dcery jsem měla snad kolem 0.2 nebo tak nějak a podezření na edwards syndrom a nic, ale ty nervy..... už nikdy víc 😐🙈

lazoplazo
15. říj 2019

@lilian2111 jo, mám ještě hodně čerstvý vzpomínky... HCG ok, NT ok, ultrazvuk úplně bez nálezu a jen ten hloupej Papp mi hodil riziko na Downa 1:45 🙄 držím ✊🏻

lilian2111
autor
15. říj 2019

@lazoplazo taky si to ještě živě pamatuju 😐 ten pocit, fuj. A podstupovala jsi odběr plodovky nebo cvs?

lazoplazo
15. říj 2019

@lilian2111 CVS už bohužel nešlo, placenta byla moc vzadu, takže jsem čekala do 18tt na plodovku 😏

lilian2111
autor
15. říj 2019

@lazoplazo Ježíši to muselo být šílený.. tak hlavně ze to dobře dopadlo!! 😊

ivuska1986
16. říj 2019

@lilian2111 ahojky, já stále váham nad celkovou hodnotou výsledků krve, za mě to snad dělají jen proto, aby vyděsili všechny nastávající rodiče. Brácha měl vždy riziko pod 1:32, má krásné dvě zdravé holčičky. Kamarádka teď též samý případ, okamžitě odeslána na odběr placenty, vše v pořádku. Na genetice jí řekli, že krevní testy vychází blbě každému čtvrtému páru, a to co se dělá u prvního screeningu je pouze matematický výpočet, 100tni jistota je pouze z genetického vyšetření- odběr plodovky, klků apod. Dalšímu páru co znám vyšlo ve 12 týdnu riziko 1:2500 na DS, a ve 20 týdnu jim byl potvrzen DS na ultrazvuku, takže bych se výsledky krve moc nezaobírala a čekala do druhého screeningu. Držím palce, též to mám za týden před sebou

lilian2111
autor
16. říj 2019

@ivuska1986 Já so říkám přesně totéž 😐 tady je příklad toho, že nad tím jejich rizikem vůbec nezáleží ty jo..
Tak budu taky držet palce ať nám to dopadne jak nejlíp může a hlavně - bez zbytečných nervů ☺️

lilian2111
autor
18. říj 2019

Holky tak vše v pořádku 🙂 screening ukázkový, čekáme holčičku 😇

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru