Začátek těhotenství a silikonová prsa. Máte zkušenost?

laiila
6. dub 2023

Holky, prosím, je tu některá z vás, která je po augmentaci (silikony) ? Zajímá mě, jak se prsa "chovají" na úplném začátku těhotenství třeba od 4. týdne. Moc děkuji za info

boruvkovykoblizek
6. dub 2023

Ahojky, já mám po augmentaci 3 roky a jsem teď v 8. týdnu.
Ze začátku jsem měla takový pocit pnutí, ale asi úplně klasicky jako při ms. Navíc napomáhají trošku poznáš, kde máš své prso a kde implantát. Ta část mého původního prsa byla napohmat vždycky měkčí no a hned na začátku těhotenství byla původní prsa tmnohě tvrdší. Okolo dvorců jak kdyby byl ten silikon přímo tam 😀 a teď se to pnutí pomaličku lepší. Ještě mám o velikost navíc 😂 a teda hodně zvětšené dvorce ale zatím bez tmavnutí.
Otěhotnět jsme se s partnerem snažili delší dobu a každý měsíc jsem si podle prsou myslela, že už je to tady.. no fakt ne. V tom 5.-6. týdnu ta bolest byla fakt jiná a prsa byla neskutečně citlivá, ale ne tak jak písmo maminky s přírodními prsy. Nebolely mě po bocích ale opravdu hlavně ty části kolem dvorce

laiila
autor
6. dub 2023

@boruvkovykoblizek já cítím takové pnutí spíše od shora dolů, u dvorců snad vůbec, tak snad je vše v pořádku 🙏

boruvkovykoblizek
6. dub 2023

@laiila určitě je to v pořádku. Každý to muže mít jinak. Záleží určitě i jak mas plastiku udělenou. Jestli pod svalem nebo jen pod kůží. Typ/velikost/stáří. A navíc ta prsa jsou hodně individuální. Budeš mít 100 žen a 100 zkušeností 😝 tak žádný stres 🍀😊

teenyel
6. dub 2023

Ja mam take silikonove a jsem v 16.tt. Nepoznala bych moc rozdil oproti chovani prsou pri tehotenstvi s dcerou, kdy jsem mela jeste jen svoje. Ja jsem spis zvedava, az pak splasknou, jak moc se to na tom odrazi.

monuleee
7. dub 2023

Ahoj, já už mám 4 roky po augmentaci ( pod svalem) a během těhotenství se mi prsa zvětšila ještě o cca 2 cisla😍 po porodu se to vrátilo do normálu a tvar zůstal pořád stejny🙂 nicméně během těhotenství bych řekla že byly tvrdší a šílená bolest bradavek, nedokázala jsem se jich skoro ani jakkoliv dotknout

lenulacek
9. dub 2023

@laiila no mě ne klinice uz x let dozadu operátor upozorňoval na váhove rozpětí kdy uz to bude pruser. Silikony snesou max plus 6 kg. Proto se doporučují až po těhotenství

lenulacek
9. dub 2023

A mě teda prsa nebolely ani u jednoho těhotenství, po posledním porodu jsem šla na reopku.

monuleee
10. dub 2023

@lenulacek já přibrala 25 kg, po porodu shodila 30 kg a v pohode😅

lenulacek
10. dub 2023

@monuleee super 👍

lovecanda
6. črc 2023

@laiila Ahoj, 15.2. jsem podstoupila zvětšení pod sval, a 1.5. jsem nečekaně otěhotněla, byla jsem na kontrole přímo u primáře, co mě operoval a dle něj je to ok, jsem teďka ve 12. Týdnů a zatím vše ok, jen tedy siiiiilene citlivé bradavky, ale to podle mě nebude mít souvislost s implantáty. A tedy mám je o další 2 čísla větší. (Předtím jsem kojila 6 let v kuse dvě děti na sebe navazující, takže prsa už celkem zvyklá na zvětšení) Snad to bude OK i nadále, přeci jen je to brzy po operaci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru