Zakouřená místnost v 10. týdnu těhotenství

yasmine_blond
28. lis 2015

Ahoj, nechala jsem se ukecat na vanocni vecirek od prace. Jsem v 10.tydnu tehotenstvi. Vloni byl v nekuracky, chodili ven, ani me nenapadlo,ze když to je letos na stejnym miste,ze tam budou kourit. Byla jsem tam asi dve a pul hodky. Nevedi,ze jsem tehotna. Bylo tam odvetravani, na zacatku to nebylo tak hrozny,a jak tam sedite, zakecate se,tak vam to neprijde. Jenze po hodine tam bylo bilo, když jsem se vratila z wc, najednou mi doslo v cem dve hod sedim:( Vypadla jsem domu, ale mam strasne vycitky. Vim,ze jsem se mela sbalit hned, ale ted uz to je fuk. Vzdy jsem byla nekurak,a bojim se,ze narazovej pobyt v tak silne zahul.prostredi mohl ovlivnit kor takhle na zacatku plod.

sereza
23. pro 2015

@nonacek ....díky za podporu 😉 možná se tu někdo urazí, ale já na to se*u......už tak mám dost výčitek sama ze sebe a nevim si s tim rady, před těhu jsem zkoušela přestat několikrát
@kamino díky za tip....já už zkoušela přestat se žvýkačkama, náplasti, omezování, snižování, přemýšlím nad biorezonancí, ale to se v těhu nedělá....kouřim 24let, moje máma přestala po 40ti letech a mě se prostě nedaří, mluvila jsem několikrát i s terapeutem a výsledek žádnej......s první dcerou jsem taky kouřila, sakra....ted jsem trochu spolíhala na to, že mi bude zle, tak to bude jednodušší, ale u mě se žádný nevolnosti nedostavily....elektronickou mám taky, ale u tý nemám kontrolu kolik toho vykouřim a bolí mě po tom šíleně hlava.....takže asi tak.....to, že je to pro dítě škodlivý vím, mám přečtených tisíce článků, rad a diskuzí....prostě je to silnější než já a mám fakt problém.....kamenujte si mě, kdo chcete

nonacek
23. pro 2015

@sereza kouřila jsi i u prvního Dítěte?
Hele je jasný že kouření v těhu je špatný, ale co je dobrý v dnešní době když i ovoce je chemické.....
Vzduch plný smogu... a takhle bych mohla pokračovat. .....
Myslím, že se hodně VŠE nafukuje.
Tak a ted nás budou kamenovat obě 😀

kamino
23. pro 2015

@sereza Fakt tě kamenovat nebudu, prošla jsem si tím samým co ty jako přes kopírák, ale ta biorezonance je fakt super.. nikdy bych nečekala, že to zabere.

sereza
23. pro 2015

kamarát mi právě říkal, že na tom byl se ženou a oba kouřili 40let a fest a už pět let si nezapálili 🙂

sereza
23. pro 2015

@sereza tvl, kamaráT 😀

kamino
23. pro 2015

@sereza hmm, u tebe se to dá svést na mateřskou demenci 🙂 u mě už na stařeckou 🙂 Fakt doporučuju, nevěřila jsem tomu, koupila se slevou na Slevomatu a teď čučím, jak to jde.. není to úplně bez chutě, je tam, ale dá se zvládnout.

monatecka
23. pro 2015

Ahoj' ja bych se tim netrapila. Sice jsem kourit prestala,kratce pred otehotnenim, ale pritel kouri. A kdyz jsme nekde, tak kouri a nemyslim, ze to vadi. 🙂 Moje mamka kdyz me cekala, kourila a ja jsem zdrava a v pohode🙂 tak ty dve hodky mimco ani nezaregistrovalo 🙂

cattus
23. pro 2015

@nika_sp
@gita17
Kourila jsem pred otehotnenim. Ve chvili kdy jsem se rozhodla ze si mimco necham prestala jsem kourit ze dne na den. Ale taky jsem tenkrat vykourila max 8ks/den.
Jsou ale kuracky ktere vykouri i vic jak 20 za den.
Ohledne prestani koureni v tehu lekari u silnych kuracek opravdy doporucuji postupne snizit nez okamzite prestat. Nikotin v krvi koluje dost dlouho i po tom co nekourite, takze se klidne muze stat, ze miminko se stane na nem zavisle (uplne stejna reakce jako u matek fetacek - kuracky to prirovnani snad omluvi). Takze to co tu tak kamenujete je naprosty fakt.
Pokud zena tehu planuje je skutecne vhodne prestat kourit s predstihem, pokud kouri hodne je lepsi omezit nez prestat uplne, i kdyz samozrejme skoncit uplne je nejlepsi cesta ale ne vzdy to je mozne.
Ja sama se priznavam ze posledni cca 2-3tydny mam strasnou chut si zapalit, ale rikam si, ze kdyz uz jsem to vydrzela tak dlouho, uz to nevzdam. Partner kouri a pokazde kdyz prijde z venku (doma totiz zasadne nekouri) vzdycky mi strasne moc voni a nejradeji bych ho v tu chvili i znasilnila 😀

nonacek
23. pro 2015

Jsem ráda že se tu našli i maminky který nemoralizujou.. neodsuzuji. ...
Já sama nekouřím ale nekritizuju ostatní protoze moje máma taky v tehu kouřila jak Holanďan 😀😀

martiina_k
24. pro 2015

@nonacek moje máma v těhu taky kouřila a já si prošla v dětství rakovinou... rok na chemoterapiích, už je to mnoho let, ale výsledek je ten, že nemůžu mít přirozeně děti, protože mám po chemkách zničené vaječníky, takže ládujeme desítky tisíc do IVF, teď jsem byla na onkologické kontrole, mám vysoký cholesterol (a to nejsem stokilová, která by se ládovala smaženým a kolou, jím celkem zdravě), občas se ještě nějaký důsledek po letech projeví... takže taky nemoralizuju, ale ty názory spousty maminek, že jejich známá kouřila a děti jsou zdravé neznamená, že to je obecná "pravda" pro všechny... takže tak 🙂 ale to si musí každá těhulka srovnat sama se sebou. Co já bych za možnost těhu dala.... už se smiřuju s adopcí.

nonacek
24. pro 2015

@martiina_k je mi lito čim jsi si prošla. ........
Ale jestli jsi četla mé příspěvky tak jsem psala ze moje kamarádky kouřili v tehu a ze de ti jsou zdraví , ale ze to bylo možná štěstí kdo ví těžko říct
Každopádně ti přeji Veselé vánoce a ať se vam brzy zadaří

cattus
24. pro 2015

@martiina_k ano mas pravdu, to ze nektere kuracky maji zdrave deti je opravdu o stesti nez jistote.
Drzim pesti at se podari..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru