Zamlklé těhotenství - mohli se splést?

milca111
2. zář 2014

holky už 6 hodin tu brečím.Dnes jsem byla na kontrole dle ms bych měla být 11+6tt dle utz 9+4tt. Bohužel mi řekl dr. že to je zamlklé těhotenství a zítra mám nastoupit do nemocnice na revizi. Je nějaká šance,že se spletli? Co když miminko jen je prostě tak maličké zatím a ne že neprosperuje.

bobulinka74
2. zář 2014

Ahoj,to je mi moc líto... Co přesně Ti řekl doktor? Nebyla už žádná srdeční akce? Jinak, když chceš mít jistotu, zajdi si ještě k jinému doktorovi. Je to hrozný zážitek, já vím, taky to mám za sebou... S revizí nemusíš tak spechat.

denca2000
2. zář 2014

@milca111 Je mi to líto, ale doktoři to poznají :-/ Už je to dost týdnů, aby bylo něco vidět. Já byla na revizi 12.8. - afetální plodové vejce. Ale beru to sportovně, jsou horší věci. Vše bude dobré a zadaří se později ☺

milca111
autor
2. zář 2014

ani nevím co mi řekl přesně ☹ ptala jsem se ho,jestli už nebije srdíčko a řekl mi,že mi řekne vše až se obleču a pak mi asi na to ani neodpověděl. Jen si na utz miminko měřil a řekl,že to těhotenství zamlklo už krátce po poslední kontrole a že musím na revizi. Pár dnů jsme špinila,ale nic hrozného a bylo to tak na střídačku,jeden den ano,druhý den ne

milca111
autor
2. zář 2014

na poslední kontrole nám krásně bilo srdíčko a teď mi říkají že jen tak bít přestalo?? Já tomu nemůžu věřit,co se stalo,nic mě nebolí.Přeci kdyby bylo něco špatně,tak bych už za ty 3 týdny od té poslední kontroly musela krvácet a už by tělo se toho mrtvého miminka samo zbavilo,ne?

nikollita
2. zář 2014

@milca111 ještě před revizí si zajdi k jinému doktorovi a uvidíš. Držím palce !

madormi
2. zář 2014

mě řekli jedno úterý, že vitální plod, srdeční akce patrná, ve čtvrtek jsem začla špinit, letěla jsem k mudr, tam mi řekl, že mu je líto, plod bez srdeční akce, nástup na revizi. v pátek udělali ráno kontrolní utz a světe div se, vitální plod se srdeční akcí a 24.8.14 ten můj "plod bez srdeční akce" oslavil tři roky 🙂akorát já tedy byla 7 týdden, ne 11 noo ☹

milca111
autor
2. zář 2014

a holky nevíte,dělá se vždy ještě před revizí ultrazvuk?

lucifereeek
2. zář 2014

@milca111 ne vždy se tělo samo plodu zbaví a opravdu pokud nebije srdíčko tak bohužel. Já sama jsem potratila a to jsem hooodně krvácela, ale není to tak vždy. Někdy ta maminka vůbec netuší, že něco není v pořádku a odhalí to až kontrola u dr. :(

lucifereeek
2. zář 2014

@milca111 mě UTZ před revizí dělali, takže si myslím, že ten den, kdy tam nastoupíš, tak ti utz budou dělat

milca111
autor
2. zář 2014

doufám v to,že ještě mi utz ještě jeden dr udělá a potvrdí mi to,co dnes ten můj řekl. Asi se s tím prostě jen nedokážu zatím smířit tak čekám na zázrak,který se nestane ☹ ☹ ☹

reynocek
2. zář 2014

@milca111 Je mi to moc líto. Prodělala jsem zamlklý potrat na jaře minulého roku. Bylo to v 6. týdnu, takže promiň, ale myslím si, že pokud si v 9. týdnu už je ta šance hodně malá ☹ V nemocnici mi dělali UTZ pro ověření srdeční akce a navíc mi i nabírali krev (s odstupem týdne - odmítla jsem hned nastoupit na revizi) a HCG o dost kleslo, takže bylo jasno. Držím palečky, bude líp.

radushka1
2. zář 2014

Před samotnou revizí ti budou ještě jednou dělat vyšetření, UTZ, pokud řekli zamlklé těhu, tak srdíčko už nebije. Též jsem si tím prošla, všechny bychom v daný okamžik chtěly zázrak. Bude to dobré, uvidíš a co nevidět budeš opět těhulka, příroda je mocná ☹ .

edie13
2. zář 2014

Mně poslala doktorka na revizi v 10tt. V nemocnici jsem si "vybrečela" ještě poslední ultrazvuk, kde se ukázalo, že srdíčko bije a miminko je naprosto v pořádku! teď už jsme ve 25tt, takže.... ZÁZRAKY SE DĚJÍ!!!

tarra27
2. zář 2014

@milca111 nechala bych si udelat ultrazvuk ještě od dvou lékařů, které se neznají...i kdybych ho měla zaplatit....a uvidíš....

nuali
2. zář 2014

@edie13 To je ale strašné, kdyby ten poslední UZ nebyl, tak by špatná diagnoza jedné doktorky zabila dítě... Už bych k ní potom asi nikdy nešla. Tak ať už je všechno v pořádku 🙂

janula83
2. zář 2014

ahojky, mám podobnou zkušenost za sebou. Při kontrole ve 12tt mi Dr. řekl, že miminku nebije srdíčko a jedná se o zamlklé těhu, (přestalo mi růst někdy kolem 8tt a nevyvíjelo se). Navíc to bylo před Silvestrem, tak mě s tím mrtvým plodem poslali domů a řekli mi, ať přijdu po Novém roce. Bylo to hrozné, probrečela jsem víkend, uzavřela se do sebe. Ale přiznám se, že jsem podvědomě věděla, že něco není v pořádku. Ze dne na den mě přestali bolet prsa, začala jsem špinit, hnědá krev, ne červená. Teď už vím, že to tak mělo být. Bylo mi řečeno, že další těhu po revizi se nedoporučuje 3-6měsíců, vydrželi jsme půl roku a hned druhý měsíc po snažení jsem byla těhulka znovu. Teď mám dvě krásné a zdravé děti, takže všechno zlé je k něčemu dobré. Hlavu vzhůru, příroda si řekne sama, kdy ano a kdy ne...

pampalin
3. zář 2014

Ahojky!
Mám to za sebou 2x, jednou v 21.tt, podruhé v 9.tt. V nemocnici Ti určitě UZ udělají. A kdyby nechtěli, prostě na tom trvej! Držím palce, ať - pokud to dopadne zle - brzy zase otěhotníš a mimčo donosíš.

takarazestinusakur
3. zář 2014

@milca111 Podle utz jsme ve stejném týdnu, už jsme jedno zamlklé těhu měli (v březnu), takže se moc bojím, že nás to potká znovu...Vím přesně, jak se cítíš...držím pěsti 🙂 Bohužel zamlklé těhu je záležitostí každé druhé maminky...je to smutné, ale pokud by to dopadlo špatně, tak v tom nebudeš sama a určitě se brzy zadaří... 🙂

(ZT jsem zjistila až když jsem "byla" ve 13tt, mezi návštěvami doktora byly 4 týdny, takže se mimčo přestalo vyvíjet kolem 9tt, nebyla srdeční akce a plod byl menší, než měl být. Doktor řekl, že za týden mám přijít znovu, jestli mimčo nepovyroste...Další ultrazvuk ukázal to samé, takže jsem byla vypsaná na revizi. Nekrvácela jsem (celé 4 týdny), neměla jsem bolesti, nic, ale když si to zpětně vybavuju, tak postupně vymizely těhu příznaky: vrátila se mi chuť k jídlu, nebolela mě prsa, byla jsem v pohodě, jako bych těhu nebyla (skutečně nebyla) takže to zlepšení takže ze dne na den dávalo smysl...) Doufám, že u tebe to dopadne líp 🙂

holubice.petra
3. zář 2014

@milca111 je mi to lito ale dr.se vetsinou v tomhle nwsplete...pri nastupu v nemocnici ti pred tou revizi udelaji jeste prohlidku i ultrazvuk...preji rychle zotaveni ja to zazila dvakrat...poprve jsem tomu taky nemohla uverit sla jsem si pro tehu prukazku a misto toho jsem dostala papiry do nemocnice...a taky jsem nekrvacela sni nemela bolesti nic....at se brzy zadari na dalsiho drobecka

edie13
3. zář 2014

@nuali Už jsem k ní opravdu nešla. Ani se mi neomluvila, jen se zeptala kdy přijdu na kontrolu!

saraha1
3. zář 2014

Ahoj, je mi to moc lito. Zazila jsem v kvetnu. Pokud miminko od minuly kontroly vyrostlo malicko nebo vubec a jestli neni srdecni akce, tak bohuzel je to jasne. Moje mudr mi rikala, ze v nemocnici delaji utz uz jen proto, aby se zjistilo, jestli se nahodou nespletla. A myslim, ze by se to melo delat automaticky, oni si i nejak merili delohu, asi aby vedeli, jak maji to cisteni mirit. Ja jsem treba zacala spinit, malicko, tmavou krvi v hlenu v patek. V nedeli jsem se vzudila bez bolesti prsou. V pondeli mi potvrdili zamlkly.
Toto tehotenstvi jsem dobre vystresla, ale snazim se si to nepripoustet. Jeste jsem se ptala mudr, jestli mizejici priznaky muzou znamenat zamlkly potrat, rekl, ze ano. Ze to velmi casto muze bejt znakem, ale taky to nemusi znamenat nic. Stejne tak jako zamlkly muze byt uplne bez priznaku.
Hlavne se drz a ver, ze silnejsi prcek si te brzy najde. My zacali hned po sestinedeli a zadarilo se. Nad vodou me drzelo to, ze po potratu je telo vice pripravene.
Preju hodne sil a at se brzy najde neco pozitivniho, co ti ulevi.

milca111
autor
8. zář 2014

holky děkuji moc, teď teprve mám sílu to sem napsat.Zázrak se bohužel nekonal ☹ hned toho 3.9. jsem nastoupila do nemocnice na tu revizi,utz dělali,ale bohužel nález stále stejný ☹ srdíčko netluče a miminko velké na 6tý týden a dle krve 12 tt. Je pravda,že jsem to taky tušila,ale hned při první kontrole,mělo už být srdíčko vidět a nebylo nic,ale na další kontrole za 14 dní už byl mimísek i se srdíčkem,tak mi jen řekli,že prostě k oplodnění došlo později a jsme o 3 týdny mladší.Nezdálo se mi to,protože vím,kdy jsem otěhotněla,ale když bylo vše ok tak mi bylo jedno kdy jsem otěhotněla a nějak extra to neřešila,ale měla jsem už být ve střehu.Místo toho jsem se těšila jak malá holka a teď v to úterý po 3týdení kontrole tahla zlá zpráva. Navíc já blbec jak jsem se těšila,tak si objednala už balík mimi oblečení a paní je tedy snad člověk bez srdce ☹((( Psala jsem jí hned ten den,ať balík neposílá,co se stalo a ona mi napsala,že už balík odeslala a dnes jsem už chtěla číslo zásilky,kdy že to ten balík poslala že stále nedošel a poslala ho až o dva dny později. Opravdu jsem asi naivní,když jsem čekala,že jako matka mě pochopí,ale prd,lidi za účelem zisku udělají vše,byť je to sebevíc nechutné ☹(((

apajda
6. dub 2016

aha, tak to mě při příjmu utz nedělali, aspoň ne před uspáním. Tak nevím, dělají to i po uspání? Když říkáte, že zaměřují... měla jsem si ho vyprosit, ale já byla jen vyděšená a ubrečená.... chci umřít

marquettka
6. dub 2016

A když ste měly pochyby, tak ste se hned objednávaly k doktorce? a vzala vás? já nad tím přemýšlím už víc, než týden, ale ještě sem nenašla odvahu zavolat :( co jí říct, a tak..:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru