Zánět močového měchýře v těhotenství?

newmama
30. srp 2020

Ahoj,
Chci se jen zeptat, zda je normální zánět močoveho mechyre/močových cest na začátku těhotenství?
Všude jsem se dočetla že ano, ale je to fakt nesnesitelný pocit, musím když dobře každých 5 minut na WC.
Trpěla jsem na to přes 4-5 lety a vrátilo se to až teď.
Chytlo mě to včera večer před půlnocí a situace se zhoršuje, ne o moc ale lepší to fakt není.
Vím že na pohotovost bych asi nedošla, hlavně tam jsou doktoři, kteří ani neví co dělají.
Jsem těhotná teprve 8 týdnů a mám strach aby se maličkému nic nestalo.
Krev se tam objeví a je to fakt nekonečný pocit.
Myslíte že to počká do pondělí k mé gynekolozce a nebo bych si měla zajít přes den na pohotovost.
Vím že všude píší že je to normální, ale opravdu bych se nejradši zřítila k zemi jaka je to bolest.
Předem děkuji moc za odpověď.

marti89
30. srp 2020

S rozvinutým zánětem riskuješ i poškození ledvin, tak když už tam máš krev, je to rozhodně na antibiotika. Nezahrávala bych si. Můžeš zkusit ještě prolévat se pořádně vodou nebo urologickým čajem (aspoň 3 až 5 litrů), jestli se to aspoň trošku "propláchne" a nasadit Urinal akut (přírodních brusinek bys musela spořádat opravdu moc, než by se dostavil výsledek).

jancaroul
30. srp 2020

Měla jsem při druhém těhotenství, stav podobný jako popisuješ, začlo mi to také o víkendu a vyrazila jsem do nemocnice, kde mě vyšetřili na urologickém oddělení. Říkali, že pro těhotenství je lepší co nejdříve nasadit šetrnější atb než ponechat bujet zánět v těle.

dominikapraha
31. srp 2020

Také jsem měla zánět močových cest v 8tt. Po nasazení antibiotik se mi hrozně ulevilo. Pila jsem k tomu Blokurimu.

herbinaaa
31. srp 2020

zkus se poradit s lékařem, zda by jsi mohla brát jako doplněk stravy brusinky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru