Zvedání těžkých věcí v prvním trimestru. Poraďte

haklicek
25. únor 2009

Ahojky těhulky.Možná je to divné ale mám hrozný strach.Vím že se v těhoteství nemají zvedat těžké věci..ale já jsem dnes při úklidu zvedla těžší krabici a teď mám hrozný strach jestli se nemohlo něco stát.Bolí mě sice spodek bříška ale to není nic zvláštního,jsem v 6tt a takhle mě to bříško bolí pořád.Na gynekologii jdu až v pondělí.Ale do té doby se asi zblázním strachy zda jsem tomu malému drobečkovi nějak neublížila.Prosím poraďte...

pebi
25. únor 2009

ahoj, v 6tt bolí bříško prakticky pořád, jestli nemáš křeče a nekrvácíš, tak se nemusíš bát 😉 hlavně odpočívej, pokud jsi to přehnala, ať se ti to zklidní...

veronika81
25. únor 2009

tá bolesť podbruška je úplne bežná, to sa ti rozťahuje maternica. Ako píše pebi, ak nemáš vyslovene silné kŕče a nekrvácaš, tak je určite všetko v poriadku. Hlavne žiadne stresy, aj to tá fazuľka ucíti, takže sa neboj, určite si mu/jej nijako neublížila 😉

haklicek
autor
25. únor 2009

holky moc Vám děkuji...moc jste mě uklidnily...jsem úplně strachy bez sebe ☹ ..tolik se na něho těším... 😵 Právě jsem mluvila s mou švagrovou..porodní asistentkou a ta říkala že pokud nebudu zvedat celý den nic těžkého tak se nic neděje...že když tam mimísek drží...tak se jen tak nepustí..ale stejně se budu bát asi až do pondělka.Půjdu na první ultrazvuk,tak jsem trošku nervozní.Zda je vše v pořádku.

haklicek
autor
25. únor 2009

V kolikátém týdnu jste poprvé viděli mimíska na UTZ 🙂 a kdy jste poprvé slyšeli tlukot srdíčka? 😵

janulazaynab
25. únor 2009

Ahoj, mně by přítel a budoucí tatínek nejraději nasáčkoval do postele a hotovo. Všechno mi nosí, když je doma - koš s prádlem, dřevo na zatopení v kamínkách.. Prostě snaží se, ale když jsem sama doma, zvedám a nosím ty věci sama. Jasně, mrňous je důležitý a musí se na něj dávat pozor, jenže když si vezmeš, co všechno kdysi naše babičky musely samy udělat, docela se dnes stydím za to, že sem tam přenesu "jen" nějakou tašku s nákupem. Myslím, že ani není moc dobré takhle o sebe choulostivě dbát, prostě chovat se normálně, jen se hlídat..

haklicek
autor
25. únor 2009

asi máš pravdu...ale myslím že každá budoucí maminka ktrerá očekává své první miminko má z počátku hrozný strach ☹ ...asi jde jen o to zvyknout si na to..myslím na ten strach 😒 ..ale máš pravdu..všeho s mírou 😉

haklicek
autor
25. únor 2009

holky jste zlatíčka 😵 hned je ten strach menší 😉 moc Vám všem děkuji 🙂 a přeji krásné těhulkování a krásné,šťastné a hlavně zdravé dětičky 😵 😵 😵

ivaflo
16. srp 2013

Ja jsem na zacatku tehotenstvi tahala plny prepravky s pivem a dokazala jich i sest naskladat na sebe...plus tahani dalsich tezkych veci..... o par tydnu pozdeji jsem zjistila, ze jsem tehotna, a to uz v 9. tydnu...mimi to zvladlo, ale je mi spatne pri ty predstave, jak jsem zatezovala telo. Jenze ja vubec netusila, ze jsem tehotna:oD

makrelka91
27. lis 2013

Já mám taky hrozný strach....sme teď v 8+2tt a pořád se bojím co všechno se může stát a nějak se s tím nemůžu srovnat ☹ Takže tě plně chápu a přeji klidné a spokojené těhotenství 🙂 M.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru