Zvýšená teplota v prvním trimestru. Jak se jí zbavit?

svetluska.l
24. srp 2007

Ahoj holky,mam uz 14 dni zvysenou teplotu 37,1-37,4 a ne a ne se ji zbavit.Mate nektera podobny problem nebo nevite,jak se ji zbavit bez pouziti leku?Nekdo rika,ze to muze byt jen reakce tela na tehotenstvi,ale proc az ted?

marfuska01
24. srp 2007

ahoj, v jedné knížce pro těhu jsem četla, že do 3. - 4. trimestru je normální zvýšená teplota kolem těch 37,3 st. já sama po ránu mám 37,4 a večer 37,0
Netrap se tím, to je známka těhu (to mi řekla kamoška)
😝

h0blinka
24. srp 2007

ahoj svetluska
no ja sa trapis s podobnym problemom od 8tt az do dnes
uz mi robili vseliake testy a pobehala som vsetky oddelenia
nikto nevie preco to je tak ale obcas mam na vecer teplotu 37-37,5
bolo obdobie ked som mala 38,5 ale nikto mi dovody nevyvetlil, brala som aj atibiotika, dva tyzdne bolo ok a min.tyzden som zase mala 37

svetluska.l
autor
24. srp 2007

Dik za odpovedi,ja si rikam,ze mne to ani tak nevadi,pokud bude miminko v poradku,tak s eda prezit vsechno,ale mela jsem strach,jestli to nejak neskodi plodu,jestli to treba neni nejaka reakce to,ze neco neni v poradku 😒

h0blinka
24. srp 2007

mas aj niejake ine bolesti?
brusko, hrdlo? hocico?

svetluska.l
autor
24. srp 2007

hOblinko nic jineho me neboli,jen ta teplota.Moje gynekolozka ma asi dovolenou,nemohla jsem se ji ani dovolat,ale jdu tam pristi tyden,tak snad bude vse ok.Ty mas nejake jine bolesti?Nebo take jen teplotu?

janana
24. srp 2007

svetkuška - teplota z počátku těhotenství je úplně normální. taky sem ji měla a nikdo to vůbec neřešil. Pokud to je 37,5, tak bych se opravdu nebála. Já teplotu měla určitě do 4. měsíce. pak už sem ji neměřila. Dnes začínám 9. měsíc a vše je snad ok.

h0blinka
24. srp 2007

nic ma nebolelo, nic mi nebolo, jedine co mi bolo ze som mala nevolnosti a vracala som ale to je normalne v tehu. Inak gynekologycka ma poslala prec, ze ona s tym nic nema, tak som isla k obvodnej a ta ma posielala 3tyzdne po lekaroch, v krvy som mala vysoke hodnoty zapalu a kazdy vravel ine. Jedna vravela ze to mozu byt normalne hodnoty z tehotenstva a ina stresovala ze co to moze byt. nahladala som sa na internete o tom ale nic som nenasla.
teraz je uz tyzden vsetko v poriadku a babatko sa vyvija tak ako má
ale pokial mas max. 37,5 tak to by malo byt v pohode. ja som mala vyššie teloty, chladila som sa po veceroch vo vlaznom kupeli

svetluska.l
autor
24. srp 2007

To jste hodne,docela jste me upokojily,ja to take hledala na netu a nikde se o teplote nic nepise 😖 Tak to jsme rada 🙂

h0blinka
24. srp 2007

😀 😀
nic neboj vsetko bude okáá

vivian
24. srp 2007

Zvýšená teplota je normální, i zvýšené leukocyty (jako při infekci) jsou normální, je to reakce těla na těhotenství. Pokud nejsou další obtíže, nemá smysl to řešit 🙂 Připravte se na to, že teď si tělo začne dělat, co chce 😀

dzej
26. srp 2007

🙂 já jsem na tom podobně, mám zvýšenou teplotu, ale neřeším to.

svetluska.l
autor
3. zář 2007

Holky tak teplota uz me presla....trvala jen necele 3tydny...tedy vlastne preslo me vsechno,i nevolnosti🙂Pevne doufam,ze to je proto,ze jsem prekonala ty tri mesice...jak tady ctu o tom zymlklem tehotenstvi,trochu me to desi...byla jsme totiz na UTZ pouze v 7tt a jdu az za tyden na dalsi,takze vlastne vubec nevim,jestli je mimco v poradku a jsem z toho strasne nervozni.Jak casto chodite vy na UTZ???

kiki1912
4. čer 2019

@svetluska.l já chodím co dva týdny k doktorce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru