19+0, jaky je to týden těhotenství?

hejtereza
6. lis 2016

Ahoj holky, jsem dneskem 19+0 a do ted jsem tr pocitala ze od 18+0 do 18+6 je 19tt tim padem dnesek je uz 20tt? Nebo se to pocita az od 19+1 (jakoz to prvni zacinajici den z 20tt) pak ale nevychazi to, ze tyden by mel 6 dni a ne 7. Mam v tom zmatek.
Jinak se chci jeste zeptat, na prvnim screeningu nam rekli, ze cekame urcite holcicku. Jak to mohli tak brzy poznat? Dr rekla ze urcite. Napsala nam to i do lekarske zpravy. Ted me ceka 2.screening tak doufam, ze tobude i nadale platit. 🙂

jascha
6. lis 2016

@hejtereza 19+0 by mel byt posledni den 19.tt(vychazi to,neboj🙂 1,2,3,3,5,6,0=7 dni)
A ohledne pohlavi..MUDr. muze mit hodne dobry ultrazvuk a skolene oko,tak to pozna.Nebo se to da jeste poznat z rozboru Tve krve🙂

hul
6. lis 2016

Na prvním screeningu nám dr řekla taky holku ale ze za to neručí. A ono se nam to pak ještě 3x potvrdilo 🙂 Asi holt už poznají 🙂)

nutricnihodnota
6. lis 2016

19+0 je dvacátý týden 😉

jascha
6. lis 2016

@nutricnihodnota v tom pripade to nedava smysl.termin porodu je 40+0,resp.dokonceny 40.tyden

nutricnihodnota
6. lis 2016

@jascha Do poradny chodím v X+0 a doktorka to vždy píše jako Y tt. Když mi přijde z koníka zpráva, že začínám další týden, tak jsem taky +0.

jascha
6. lis 2016

Ovsem kdyz si prectes toto.. https://www.modrykonik.cz/20-tyden-tehotenstvi/
Pak jsem z toho jelen😉

nutricnihodnota
6. lis 2016

@jascha Když se podíváš na tu tabulku nad videem s ultrazvukem, tak tam je to jasně vidět, že 19+0 je 20tt

nutricnihodnota
6. lis 2016

@jascha Ale souhlasím, že celé to číslování těhotenství se zdá být poněkud překombinované.

jascha
6. lis 2016

@nutricnihodnota Ono ten jeden den..Mne uz je to ted skoro jedno,ja jsem dneska 40+1..
A bacha,mne zase doktorka psala napr 32+3 a rikala,ze jsem 32.tt.. v tom se pak vyznej😉

nutricnihodnota
6. lis 2016

@jascha Tak tvoje psala ukončený týden těhotenství, kdežto mě píše probíhající týden 🙂. Každá si to asi taky dělá jinak. Ono je i možné, že každá se to ve škole učila jinak.

jascha
6. lis 2016

@nutricnihodnota A kdyz k tomu pridas fakt,ze mimco pocitaji,ze je minus dva tydny stare oproti tydnu tehotenstvi...Je to solidni gulas🙂

hejtereza
autor
6. lis 2016

Jojo solidni...🙂

ivpad
7. lis 2016

Holky i já bych řekla, že 19+0 je 20 tt. Alespoň jsem si to tak u sebe říkala. Je jasné, že jeden den sem, jeden den tam, ale já vždy měla radost, že můžu škrtnout další týden 😀

ivpad
7. lis 2016

Jo a pohlaví jsme taky věděli tak brzy a vyšlo to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru