21. tt, tvrdnutí břicha. Pozná se na 2. screeningu, jestli se zkracuje čípek?

maminkanella
26. dub 2023

Ahoj holky, dneska mě celý den popichuje břicho na pravé straně, ráno mě bolely docela dost záda, ale jak jsem celý den odpočívala tak se to zlepšilo ale zase mi teď večer ztvrdlo břicho… jedu zítra na 2.screening a chci se právě zeptat, jestli nevíte, kdyby se třeba náhodou zkracoval čípek nebo něco, jestli i tohle tam poznají? Pohyby jinak cítím normálně

laxesis
26. dub 2023

@maminkanella Ahoj, břicho mi tvrdne celé dny od 15tt (když dlouho stojím, vstávám, vysávám....teď už i když se mimčo zavrtí) , čípek mi kontrolují co 14dní. Kontroluje se pohmatem a vnitřním ultrazvukem. Na screeningu tohle vůbec neřešili, to mi kontroluje jen gynekolog. Ale můžeš se zeptat, třeba to omrknou.

verisek001
26. dub 2023

Mně screening dělala moje gynekoložka a vnitřním ultrazvukem čípek kontrolovala.

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
veru181
13. kvě 2023

Mně dělali vždy jen vnější ultrazvuk, ale zkusila bych se zeptat. Obecně mi celé těhotenství říkali, že pokud problémy po odpočinku odezní, je vše v pořádku 🙂

pajusz
13. kvě 2023

Kolem druhého screenu se běžně čípek kontroluje. Mě taky přišli v 25tt že se zkracuje příliš rychle, ale jedno měření nic nevypovídá. Takže 25tt jsem měla čípek 25mm a za 3 týdny 29, velké dávky hořčíku a hodit se víc do klidu no. Břicho mi tvrdnulo a tvrdé dal. 35tt a nikdo už neřeší ani čípek, břicho mám jednu tvrdou bouly. Některý ženy prostě ty stahy dělohy vnímají intenzivně a brzy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru