25. tt a bolest břicha jako při menstruaci

papaja82
3. kvě 2015

Ahoj holky, prosím Vás o řadu. Jsem ve 25 tt a už zhruba 3 týdny (ne pravidelně) mě pobolívá v podbříšku. Děje se to hlavně když déle stojím. Je zajímavé, že chození je ok. Mám 2 psy, takže s nimi trávím i 2 až 3 hod venku. To mě ale nevadí. Teď jsem vařila a udělalo se mi až zle. Kolem 14.tt jsem měla obdobný problém, to jsem zase v práci nemohla vůbec sedět, nakonec mě Dr. poslal pro jistotu na břišní chirurgii kvůli podezření na appendix. Nakonec to bylo přisouzeno rozpínající se děloze. Většinou mi pomůže jen odpočinek na boku. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Děkuji Vám.

sannnya
4. kvě 2015

řekla bych, že se namáháš víc, než tvé tělo snáší.....zpomal a bude ti líp.

papaja82
autor
4. kvě 2015

Děkuji, zkusím to 🙂

anjelita
4. kvě 2015

To je normalni. Vic odpocivej a namahu ber fakt zlehka.

papaja82
autor
4. kvě 2015

Holky víte co je nejhorší, že si přijdu, že toho klidu mám přes týden ažaž. No nedá se svítit, teď budu mít povolenou válečku 🙂

maki73
4. kvě 2015

@papaja82 měla jsem něco podobného a potom se mi nečekaně ve 25tt rozběhly silné kontrakce, hned ráno doktor - hrozil předčasný porod, nasadili magnesium v opravdu koňských dávkách, další podpůrné léky a klidový režim a naštěstí po asi 3 týdnech jsem se cítila mnohem lépe a mohla jsem zase začít fungovat normálně, rozhodně ať už je příčina jakákoli, i kdyby jen roztahování dělohy, odpočinek a nepřepínat se určitě neuškodí, přeci jen už začíná být mimčo docela přítěž (myslím váhově 😀) takže to tělo už nemusí snášet tak dobře, určitě bych to probrala s lékařem, případně předepíše alespoň něco s magnesiem nebo něco na uvolnění, kdyby šlo o tvrdnutí, může působit podobně a napínat vazy na děloze, což bolí po stranách právě v místě bolesti srovnatelné se akutní apendicitidou 🙂.

papaja82
autor
6. kvě 2015

@maki73 Děkuji moc za radu 🙂 Ještě takový blbý dotaz, myslíš, že by zatím stačilo kdybych začala pít Magnésii jako takovou? Stavím se ještě v lékárně. Zavolám ještě sestřičce pro konzultaci.

mikjamo
17. črc 2016

@papaja82 mohu se zeptat, sice po roce 🙂 v kterém týdnu jste nakonec porodila? mám to samé a bojím se aby se nerozběhl předčasný porod, beru Mg a zkouším polehávat. Jsem teprv 25 tt, ale malou cítím hodně nízko a břicho bolí. Mám také ztvrdnutí břicha několikrát denně,děkuji

papaja82
autor
19. říj 2016

Ehm, pozdě ale přece 🙂 41+2 🙂

shui_xian
23. říj 2016

Zrovna tenhle týden se mi něco podobného přihodilo taky. (Jsem na konci 25tt.) Celý den bolesti v pravém podbřišku... (Z ničeho nic - obvykle mám docela dost pohybu, ale tohle paradoxně přišlo při odpočinku.) Večer už jsem začala trochu panikařit a raději šla na pohotovost, jestli nejde o zánět slepého střeva. Nezjistili nic, takže se pravděpodobně bude jednat právě o děložní vazy. Ještě mě čeká návštěva u mého gynekologa, který to upřesní. Myslím ale, že nepřepínání se a zobání magnézia neuškodí v žádném případě... 😉
Dobrá zpráva - mě to jinak přešlo do 24h... A při kontrole monitorovalo miminko -zřejmě ho to nijak nebolí, ani netrápí (tep a tlak mělo naprosto standardní). 🙂

papaja82
autor
24. říj 2016

Musím podotknout, že mě to provázelo celé těhotenství....Nicméně nejsem žádná trasořitka, ale tohle mne občas dokázalo vystresnout....Vygradovalo to měsíc před porodem, ohromné bolesti břicha a žádné pohyby. Tak jsem s pláčem jela do porodnice a vše ok. Mno a teď tu vedle mne drandí 14-ti měsíční chlapeček 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru