3D ultrazvuk. Jakou máte zkušenost?

emilysb
5. led 2024

Dobrý den, jsem ve 20tt a přemýšlím nad 3d uktrazvukem. Můj gynekolog to moc nedoporučuje, že prý je to hodně vln na to miminko, sám mi ultrazvuk nedělá každou poradnu, jen kdybych měla nějaké potíže, tím že už cítím pohyby tak mi to nějak nevadí, fotek mám už tak dost z ultrazvuku, ale chtěla jsem se zeptat jestli to opravdu stojí za to ten 3d ultrazvuk prý je v ceně i fotka a nahrání na flash disk tak nevím jestli je to nějaké riziko pro miminko v bříšku, ale zase si říkám že kdyby to bylo nějak extra škodlivé tak by to ti doktoři nedělali napište mi vaše zkušenosti s 3d ultrazvukem 🙂❤️

lencaa11
5. led 2024

@emilysb škodlivé to určitě není a toto vyšetření bych určitě neodkládala právě aby se zjistilo zda je mimnko v pořádku ,placenta ,voda ,atd...vás lékař je teda pěkný b....jako nekotrolovat miminko 🫣

emilysb
autor
5. led 2024

@lencaa11 můj doktor mi dělá ultrazvuk vždy v těch doporučených týdnech, teď mi dělala ve 20tt poté se dělá ještě někde mezi 20 a 30 a poslední asi ve 32tt poté se chodí na ty ozvy ale přesně to nevím nejsem doktor, nejspíš na ten 3d ultrazvuk půjdu už jen proto aby se nám definitivně potrvdilo pohlaví, i když už nám 2 doktoři řeklo že si myslí že to bude kluk člověk nikdy neví 😁 ale hlavně aby to bylo zdravé miminko

lilian2111
5. led 2024

@lencaa11 To je spis velký utz ve 20tt.

Jinak já na něm byla v každým těhotenství, nebala bych se toho 😉

krisstina93
5. led 2024

Mě ho dělali v každém těhotenství i několikrát, chodila sem na screeningy na genetiku a tam ho dělali automaticky všem, plus mi ho dělali třeba i v nemocnici, když sem byla ve druhem trimestru hospitalizovana.

zuzanak1
5. led 2024

@emilysb musím teda říct, ze mě v těhotenství při každé kontrole dělala doktorka ultrazvukové vyšetření, takže každé cca 3-4 týdny. Teď ke konci jsem chodila na kontroly skoro každý týden a vždy s ultrazvukem. 3d ultrazvuk také máme za sebou a nikdy se doktorka nezminila, ze by to bylo nějak škodlivé. Ani mě to tedy nenapadlo

emilysb
autor
5. led 2024

@zuzanak1 četla jsem na internetu že je lepší to ráno před ultrazvukem podpořit nějakou sladkou snídani, nebo sušenkou. Aby se tam trochu víc vrtělo nemělo by spíš být v klidu aby byl vidět pěkně obličejík a nemrskal se tam ? To by potom bylo asi vše rozmazané nebo se pletu?

zuzanak1
5. led 2024

@emilysb no je pravda, ze nám na tom ultrazvuku zrovna spal a měl ruce před obličejem. Doktorka musela docela dlouho žduchat do břicha, aby ukázal obličej. Ale stejne měl pred nim částečně ruku. Takže proč ne, když si dáš něco sladkého, to by ho mělo probudit, aby nespal když se bude zrovna natáčet na památku.🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru