Bolest spodku v těhotenství. Máte zkušenost?

siima12
16. únor 2023

Ahojky všem, holky dnes jsem 19+0tt a už asi od 17 týdne mě hrozně bolí kosti pánev nebo nevím.😬 Při otočení na druhý bok je pro mě děsně bolestivý. Jako kdyby mi někdo kopal do spodku nebo dal spodek do svěráku 😒. Na kontrolu jdu až 23.2, když poslouchám srdíčko, tak je hodně nízko. Tak si říkám jestli mimčo není moc dole, a proto ta neskutečná bolest. Mám i 17 měsíční dceru a hodně ji beru na ruce. Tak tomu moc asi nepřispívá. Měl jste taky někdo takovou neskutečnou bolest hlavně při přetáčení ba bok nebo z boku na zadá?

janches
16. únor 2023

@siima12 já mám taky tyto bolesti 🙈 prakticky při jakémkoliv pohybu a u chůze je to úplně nejhorší. To mám pocit, že mě fakt někdo hodně nakopal 😁😁 ale podle dr. vše v pořádku. Tak uvažuji o nějaké fyzioterapeutce

siima12
autor
16. únor 2023

@janches Jo přesně mám to samé teď i při chůzi😬 musím nějaké cviky najít ta představa že to bude až do konce porodu mě děsí.

gbp
16. únor 2023

@siima12 brutalni. az do konce. trochu pomohla fyzio, napichovala me i jehlickou. dala mi tejpy, musela sem podvazovat bricho satkem. ale presne to co pises. temer sem se nemohla otocit a ani chodit 🙈

siima12
autor
16. únor 2023

@gbp Je to nepopsatelná bolest. U první dcery jsem to měla až ke konci těhu a to nebylo takový extrém. Teď to je mazec u druhého těhotenství.

gbp
16. únor 2023

@siima12 ja u obou takhle brzo. moje telo proste na to asi neni staveny, nevim. jo, je to bolest, ze by clovek brecel. pro me je tehotenstvi protrpeny skororok zivota 🙈

emillyhk
16. únor 2023

@siima12 Bolela mě stydká kost, někdy v tom druhém trimestru. Pocit jako by mě mezi nohy kopl kůň 🤦‍♀️ Horší to bylo, když jsem dýl stála nebo při chůzi. Já neměla skoro žádné břicho a stejně jsem chodila jako kačena 🙈😂
Mě to teda dost bolelo ještě dva měsíce po porodu, do teď (dva roky po porodu) se ta bolest ozve při ovulaci nebo první den MS 🤷‍♀️.

elllienka
18. únor 2023

@siima12 měla jsem při prvním těhotenství, bolela mě stydká kost, nemohla jsem dýl chodit, stát, když jsem se oblékala a stala na jedné noze tak to vůbec nešlo, musela jsem u všeho sedět. Prý je to jak se to tam vše roztahuje a bolelo mě to ještě půl roku po porodu - že se to zase stahuje. Bylo to šílený.
Ted jsem 12tt a mám úplně hrůzu z toho, kdy to zase přijde. Začínám to občas cítit přesně když ležím na boku nebo dám nohu přes nohu a to břicho nemám ještě žádný. Takže to bude nejspíš opět totální peklíčko 😵‍💫
Držím palce ať to zmákneš, ať do odsejpa a ať to nebolí pak moc dlouho po porodu 🙏😉🍀

siima12
autor
18. únor 2023

Děkuji všem ☺️😊😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru