Bolest svalů kousek od hrudní kosti. II. trimestr

dukie
21. kvě 2008

Ahojte těhulky. 🙂

Chci se Vás zeptat, jestli jste některá necítila (případně necítíte) takovou podivnou bolest pod hrudní kostí (tedy ne pod ní uvnitř, ale pod ní ve smyslu směrem dolů k bříšku). Připomíná mi to bolest namožených svalů, ale trvá to už doclea dlouho (asi týden) a ještě k tomu cítím v tom místě občas v kůži takové jakoby brnění. Napadlo mě, jestli to není tím, jak roste bříško (jsem ve 25. týdnu), ale to se mi zdá divný, protože rostě spíš od pupíku dolů a tohle bolí skutečně nahoře těsně pod tou hrudní kostí...

Nevíte, čím by to mohlo být a jak se toho zbavit? Jeden den dobrý, ale víc jak týden už mě to neba... 😒

haninka
21. kvě 2008

Ahoj Dukie,
asi vim co myslíš. Nemám to sice týden, ale dost nárazově. Občas jsem to měla i před těhu, ale tak jednou za rok, teď to mám tak 2x do týdne. Občas se nemůžu ani pořádně nadechnout, musim se protáhnout a za chvíli mě to většinou přejde. Je to taková pálivá bolest?? Většinou se mi to stane když ležím nebo spím na boku, pak se vzbudím a musím to rozhýbat...ale nic ti asi neporadim..nejde to rozhýbat??

dukie
autor
22. kvě 2008

haninka: Zdravím Tě a děkuji za príspěvek. 😵 Já nevím, já to ještě nikdy neměla. V dýchání mi to nevadí. Když se protáhnu, tak to v tu chvíli protahování přejde, ale jen co se zase začnu hýbat normálně, tak to cítím... Pálivá bolest... no možná by se to tak dalo říct. Je to takový pocit, jakobys si ty svaly tam hodně namohla nebo natáhla nebo jak to říci. Ale při spaní mi to nevadí, naopak. Ráno je to v pohodě, začne to zlobit až tak kolem desáté dopoledne (asi jak se ty svaly zase unaví... co já vím...) a vydrží to bolet zase až do večera. 😒 Dneska je to teda fest, bolí to a "brní" současně... zkusím to dle Tvé rady rozhýbat, ale bojím se, že to moc nezabere, už několik dní cvičím takovou sérii cviků pro těhulky a ještě nikdy to ani v nejmenším nepomohlo. ☹ Ale kdo ví, třeba je dnes ten pravý den. 🙂 😀

haninka
22. kvě 2008

Ahoj Dukie,
zmiň se o tom před doktorem, co ti na to poví..aby to nebylo něco důležitýho.. 😒 V mojí chytrý těhuknížce jsem četla, že těhule můžou trpět dušností...ale ty píšeš, že v dýchání ti to neva..fakt nevim, rači se optej mudra. 🙂

dukie
autor
23. kvě 2008

haninka: To víš, že se zeptám. Jdu tam v pondělí, tak to už těch pár dní holt musím vydržet. Já zase četla něco o rezestupu přímých břišních svalůl (diastáza), jak roste bříško. Prý k tomu občas dochází, když není ve svalech ten správný tonus... To mě taky docela vyděsilo. Sice nejde o nic zdravotně závažného, dá se s tím normálě žít (tedy podle toho, co jsem četla), ale člověk pak může (podle závažnosti samozřejmě...) zapomenout na ploché bříško... 😒 Což taky není moc hezká představa. Inu, musím vyčkat do pondělka, co mi paní doktorka poví. 🙂

haninka
23. kvě 2008

Ahoj Dukie,
to už je jen pár dní,..tak ať je všechno v pořádku. Ale dej vědět, co ti na to řekli. Samotnou by mě to zajímalo.. 🙂

Pa a krásnej víkend 🙂

dukie
autor
27. kvě 2008

Ahoj Haninko 🙂 , tak hlásím, že jsem paní doktorce včera na kontrole vše nahlásila... a ona s úsměvem pravila, že si s tím nemám dělat starosti, že prý to patří k takovým těm "těhu-normálním" bolestem. 😵 Tak snad má pravdu a jak to přišlo, tak to zase časem (alespoň po porodu) samo odejde. 😵 Snažím se tím tedy netrápit a zatnout zuby a vydržet. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru