Bolest v třísle a nohy ve 2. trimestru. Prošla si tím některá z vás?

natali1996
27. bře 2021

Ahooj, chci se zeptat jestli ste si některá taky tím neprošla 🙂 jsem 22+1tt a v týdnu v úterý jsem šla spát a vše vporadku, ve středu jsem se probudila a od té doby mám problémy s nohou.. neumim to přesně vysvětlit, při změně polohy to bolí, když stoupnu po delší době tak než to rozchodim tak bych bolesti brecela, jde mi to do třisla.. je to práva noha, když ji jakoby vybocim ven, nic neboli, ale když ji vybocuju dovnitř tak taky bolest, vůbec nevím jestli to muže patřit k těhotenství? Děkuji 🙂)

pampeliska1313
28. bře 2021

Netuším, jestli je to to samý, ale mně zase bolí kyčel tak, že kulhám, nebo nemůžu ležet na jedný straně.. bolelo to celý dny, noci, neustále, nemohla jsem se zvednout, jít, sedět a jak to trvalo dlouho, kolikrát se mi chtělo až vzteky brečet, prostě to nepřecházelo..Prý se všechno uvolňuje, nejde s tím nic dělat. Zkoušela jsem cvičit, ale ulevilo mi to nárazově, ale aspoň se ten den dal občas zvládnout. Přechází to pomalu najednou až teď, i když to pořád není slast. Údajně se to týká i bolesti v tříslech. Ale kdyby to bylo jó špatný, klidně bych zavolala na gyndu a optala se, pokud teď nějak nebudete mít kontrolu. 🙂

vladka_zi
28. bře 2021

@natali1996 může to souviset s povolování vazů v pánevní oblasti, to je normální. Zkus cviky pro těhotné, nějaké klidné protahování spojené s dýcháním. Nebýt jich, tak bych sotva chodila (nemohla jsem dát ani nohu dopředu), naštěstí jsem tehdy ještě mohla chodit na cvičení s PA do porodnice.

sanyy22
28. bře 2021

Já mívám hodně silné bolestí v křížich a vystřeluje mi to do práve nohy, musím chodit v předklonu a nejvíce to bolí když pravou nohu chci jakoby vytočit. Mám problém vstát i ze záchodu😠

natali1996
autor
28. bře 2021

@pampeliska1313 já si nato teda mužů lehnout vklidu, na dotek mě nic neboli, ale pohyb hrůza :/ na gyndu jdu 14.4 přemýšlím jestli spis neskocit k praktickému

natali1996
autor
28. bře 2021

@vladka_zi no doufám, že to bude jen tohle, přijde mi že mi to jde až do podbriska :(

natali1996
autor
28. bře 2021

@sanyy22 mě přijde, že mi to jde taky vpravo od zad a když nato stoupnu tak to projede podbriskem, do třisla :( a než to rozchodim tak hrůza.. taky je to pravá noha, a me nevadí ji vytočit ven, ale dovnitř to bolí.. byla si s tím někde?

janina228
28. bře 2021

@natali1996 ahoj, znám - akorát u levé nohy
a byla jsem 25..26tt v ten čas, přesně nevím.. 3 dny jsem čekala,že to přejde a protože to postupem času bylo horší,tak jsem jela na pohotovost. Tam vše naprosto v klidu - všichni neuvěřitelně ochotní, klobouk dolů🙂. Nakonec z toho bylo to,že mi miminko lehlo na nějaký nerv a protože jsem v břichu měla dle slov primáře "kosmonauta", tak holt nezbývalo než čekat až se uvelebí nějak jinak🙂. Uklidnilo mě to a pak to postupem času přešlo, mimčo se začalo stáčet hlavou dolů.. může to být podobně i u tebe, ale těžko říct.

natali1996
autor
28. bře 2021

@janina228 ahoj, já jsem prave to minule pondělí byla na screeningu a vše vporadku a 2dny nato.. ale nevím jestli plasit s gynekologii nebo spis zkusit praktika 🙂

oveckaluky
28. bře 2021

Měla jsem to s dvojčaty, natažené děložní vazy. V podstatě to "nic není", neohrožuje to ani vás, ani miminko, ale nepříjemné teda pořádně. Odeznělo to porodem, ale občas, když to přeženu, třeba s delší chůzí, ozvou se i teď.
A je to přesně, co popisujete. Bolest v třísle (u mě napřed v jednom, později i v druhém), napřed jsem myslela, že snad slepák, pak to střílelo do kyčle, že jsem nemohla chodit...

tynulaa
29. bře 2021

Vždycky když jsem si myslela, že jsem těhotná tak jsem hledala na sobě příznaky... Když se to fakt povedlo tak první příznak byl bolest třísel. Pak to na pár týdnů odeznelo. A od nakyho 28tt mě bolely hrozně třísla až jakoby ty kosti k děloze nebo jak to říct. Otočení v posteli, vstávání, než jsem to vždycky rozchodila...byko peklo

janina228
29. bře 2021

@natali1996 a nebo mě ještě napadlo, jestli užíváš hořčík? Mě pomáhá na různé křeče i v netěhotném stavu, dokonce i na migrény mám celkem dobrou zkušenost.. zkusila bych ten na předpis a třeba by ti to aspoň trošku pomohlo.

natali1996
autor
29. bře 2021

@janina228 jj beru magnosolv a magne b6 forte, měla jsem bolesti břicha predtim.. :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru