Co dělat, když mi tvrdne bříško? Jsem ve 23tt

natysnovec
3. čer 2018

Holky co dwlat kdyz mi tvrdne brisko jsen 23tt.Vcera me manzel vzal na vylet.Odjizdely jsme v 12:30 a vratily se kolem 20:15.A uz asi okolo 16h jsem mela brisko jako kamen..ze shora uplne tvrde.☹☹
Uprimne.Co by se stalo kdyby se mimi dostali na svet treba v 25tt.??

ajronka
3. čer 2018

Já beru na tvrdnutí Magnosolv. Je to normální, břicho ti může tvrdnout i 10x za den. Pak už by se to mělo řešit. Většinou to taky mívám z námahy nebo večer, když už jsem unavená.

keksikova1
3. čer 2018

Mě tvrdlo od 20.tt a nakonec byl porod.. Porod.. V 40.tt. Pokud to není častěji, než 10xdenne, je to normální. Každopádně vždycky můžeš aspoň zavolat na gyndu. V 25.tt je ještě hodně brzo.

natysnovec
autor
3. čer 2018

@keksikova1 ja pozoruju vzdy v podstate na konci dne.

lmartinkova85
3. čer 2018

25tt je moc brzo, segra rodila 26tt a měla veliké starosti naštěstí to dobre dopadlo ale i tak..., nasad si magnesium 3-3-3 tablety a v pondělí raději k dr pokud neprejde... v 26tt jsem byla i já hospitalizovana kvůli trvdnuti ale měla jsem normální kontrakce co 5 min... malém jsem porodila, zastavovali mi to dva dny, naštěstí to ustálo a malý se narodil v termínu. Měli jsme pak zakázány sex a klidový režim...

natysnovec
autor
3. čer 2018

@lmartinkova85 ja ho prave mam na konci dne vetsinou.

keksikova1
3. čer 2018

@natysnovec víc odpočívat prostě, pokud to nejsou kontrakce, o nic nejde,je to tréning. Magnesko bych si klidně vzala, kontaktuj pak ale lékaře, ať máš klid.

lmartinkova85
3. čer 2018

@natysnovec
To tak bývá, za cely den je tělo unavené...měla jsem to pořad od toho 20tt jen jsem prstem doubla na břicho a bylo jak kamen....je lepší brát to magnezko, dr ti ho stejně nasadí když mu řekne ze tvrdne. Mě teda tvrdil i přes to magnesium ale dr o všem vědět a bylo to ještě v normě.

dominikaromanova
3. čer 2018

@natysnovec, to je normální, mi tvrdlo břicho od cca 15tt, pokud to není víc jak 20/den nic se neděje. Nech si předepsat magnosol.

milusina
3. čer 2018

@natysnovec Já bych být tebou zkusila víc odpočívat.Jinak hranice životaschopnosti miminka je od 24.tt.Ale není to samozřejmě žádná jistota...

veraakubik
3. čer 2018

Mě občas tvrdne od 14tt,řešila jsem to s doktorkou a ta mi říkala,že do 10 ztvrdnuti za 24hodin je běžné..Napsala mi magnezko a je to v pohodě..Jinak mi také tvrdlo večer,po větší námaze,když jsem byla hodně unavená,po delší procházce.

priefi
3. čer 2018

@natysnovec rekni to dr., predepise Ti magnosolv

lmartinkova85
3. čer 2018

@veraakubik
Už od 14tt? Jsem 13tt a mám pocit ze mi taky tvrdne, beru magnezko k dr jdu v úterý tak mu to řeknu... dělalo mi to u obou tehu až do konce Ale nepamatuju se od kdy...už jsem měla bříško...teď zatím moc nemám..ale asi je to možné ze?

veraakubik
3. čer 2018

@lmartinkova85 Ono moc nezáleží jestli bříško máš,nebo nemáš..Není to o velikosti. Čekám 5 miminko a měla jsem to i v posledních dvou těhotenství.Vždy mi pomohlo magnezko,sice mi tvrdlo občas,ale magnezko ti neublíží a alespoň ja se citim ,,bezpečněji,,.. Pokud už ho beres možná ti zvýší dávku,popř. napíše jiné,ale moje doktorka říkala,že pokud bříško trvdne 10x za 24hodin nic to není,že to gynekologove berou za běžné..

lmartinkova85
3. čer 2018

@veraakubik
Jj beru 3-3-3 a je to lepší... 😉 Deloha je zvětšena.. mám za sebou dvě tehu a jeden SP toto je defakto 4 tehotenstvi...

maagda
18. čer 2018

@natysnovec tak takove veci ze tvrdnuti 10x za den je v pohode je blbost. Me tvrdlo asi jen 10x za mesic a doktorce jsem to rekla na poradne a lezim uz 3 tydny v nemocnici s kraticim se cipkem. Dnes jsem 21+4 a mam cipek jen 1,5 cm. Normalne je 4. Dnes mi zavedli krouzek aby jsme to s prdosem dotahli co nejdal.

lmartinkova85
18. čer 2018

@maagda
U kluků mi tvrdlo víc jak 10krat denně...ale čípek byl v pořádku...tak možná proto.... držím palecky ať to vydrzite co nejdéle 😘

maagda
18. čer 2018

@lmartinkova85 tak jasne nekdy to nemusi znamenat nic a z toho to muze byt neco. Ale radsi 100x zbytecne nez jednou pozde

petulaho
18. čer 2018

Ja byla s tvrdnutim bricha radsi mimo poradnu u sveho dr a napsalmi utrogestan, ktery pry predchazi prip.predcasnemu porodu a kraceni cipku.A bricho je lepsi..radeji se nechat jet zkontrolovat, dr udela vnitrnim UZ cervikometrii a hned cl vi jak na tomje.nekomu tvrdne bricho a cipek je ok, kamaradce treba vubec nic nebylo a cipek se zkracoval..

lmartinkova85
18. čer 2018

@maagda
Doktoři vědí co dělat ;) když se ti zkracuje čípek není to dobry...ale neboj pomůžou ti ;)
Taky jsem vždycky o všem informovala dr i když to byla prkotina 😉 člověk nikdy neví ..

maagda
18. čer 2018

@lmartinkova85 jo kvuli tomu mi dali krouzek aby se maly narodil co mozna nejpozdeji. Doufam ze az v terminu, ale to nikdo nedokaze rict.

lmartinkova85
18. čer 2018

@maagda
Moc držím palecky 🍀

kepu
18. čer 2018

@maagda tak ale tvrdnuti bricha je uplne neco jineho nez zkracovani cipku ...

maagda
19. čer 2018

@kepu je to kolikrat i priznak. Protoze deloha pracuje a tim vznikaji delozni stahy a prdosa a delohu to tlaci dolu. Nebudu tady resit ze to je nebo neni neco jineho. Proste to neni malichernost. Ja jsem mela stesti, ze jsem to doktorce rekla a radeji si to prekontrolovala. V nemocnici tu lezi sposta zen kterym se krati cipek a poznali to diky tomu ze jim zacalo tvrdnout bricho a tak to radeji rekli lekari nebo jeli na pohotovost. Jinak vetsina lekaru meri cipek az okolo 30tt a to u nekterych muze byt proste pozde. Ale pokud zeny co tu pisou ze je to v pohode tak jsou asi doktorky. Nekdy to nemusi nic znamenat a nekdy ano.

maagda
19. čer 2018

@kepu radeji 100x zbytecne nez 1x pozde

kepu
19. čer 2018

@maagda jasne proto jsem v prvnim tehotenstvi lezela 3 mesice v nemocnici pred porodem ... Jinak moje doktorka cipek kontroluje od 12tt a delaji to tak vsichni doktori co ja osobne znam ... Jinak to ze deloha pracuje je uplne normalni .... A i kdyz nebude tak cipek se muze zacit zkracovat a otvirat a nemusis to vubec nijak poznat .... Zrovna vcera jsem byla u doktorky a na tohle tema jsem s ni dost rozsahle mluvila protoze mam pocit ze mi maly hodne tlaci na cipek a hodne to boli ...takze mi to vsechno hezky vysvetlovala....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru