Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
7. únor 2010

Zdravím holky, chtěla jsme se zeptat jestli cítíte pohyby mrňouse v různých intenzitách tzn, jeden den se mele hodne a jeden je klidnejsi ? V týdnu se totiž mrňousek mlel každou chvilku a teď o víkendu je klidnější a tak přemýšlím jestli se mám znervozňovat.

crawler
7. únor 2010

ahoj holky🙂

byla jsem na prodlouženém víkendu u rodičů, takže byla fuška vás dočíst ;-D

andy: jojo, naše mimi je někdy jako milius a kopne jednou za den a jindy - např dnes to až bolí, jak divočí, takže buď v klidu - hlavně, že ty pohyby cítíš 😉

eri: to je škoda, že jsi to nestihla ten kurz, tak příště no...Já zase nebudu moct jet do litomyšle toto úterý, páč profesor si vypsal zkoušku...:-/

jinak jsem byla u zubaře a nic mi nenašla ( a to jsem tam nebyla 2 roky), tak jsem si řádně oddychla a oslavila to čokoládou .-D

bat: tak my teda máme náklady vyšší: kočárek + autosedačka 7500kč (nový), kosmetika 150kč, jednorázovky 1000kč (4 balíky), oblečky poděděné, ale pár nových (700kč), EPI-NO 1600kč, lahvičky, dudlík, savičky, hřebínek, manikúrka, apod. cca 600kč, přebalovací pult na míru 4000kč, + ještě počítáme, že budou cca 2000kč další náklady a to minimálně 😉, takže celkem minimálně 20 000kč (s velkou rezervou nám to pokrývají svatební dary, jinak by to naše peněženky dost bolelo😀)

mandragora10
7. únor 2010

Andrej,

drzim palecky, at to dobre zvladas!!!
Co se pohybu tyce, tak nas mrnous nekdy radi cely den i vecer a uklidni se az v noci a nejaky den se sem tam otoci a ani moc nekope. Specialne nedele ma lenivejsi....i kdyz ta dnesni byla zrovna vyjimkou....dneska je vzhuru zase cely den. Ne ze by non stop kopal, ale spis se prekuluje, protahuje nozicky, obcas skyta 🙂
Dneska jsme uspesne slozili komodu i detskou postylku, tak jsem hned vyrovnala do komody vsechny vecicky a hracky, povlikla i postylku a naladilo me to tak moc, ze jsem se vrhla i do prani a zehleni 🙂 Uz se zacinam tesit, az mrnousek bude s nami.
Ve stredu se chystam do poradny a vecer pak jdeme na predporodni kurz primo do porodnice, tak jsem zvedava, co se tam dozvime a jak to tam bude vypadat 🙂

janinka22
8. únor 2010

Dobré pondělní ránko 🙂
Jaký jste měly víkend? My trochu únavný,z pátku na sobotu jsme spali v brně-ale ne zrovna pohodlně,v sobotu byli u švagrové-malej Martínek je zlatíčko hodňoučký,vůbec nepláče,tak snad ten náš klučina bude taky takový 🙂 odpoledne jsme byli ještě u našich na oslavě narozenin a domů dojeli až večer.. včera ráno jsem se vzbudila s bolením podbřišku a křečema v lýtkách (ty jsem měla i v noci..) - takhle jsem to ještě nezažila teda.. doufám,že to bude dobrý,křeče z nohou už jsou pryč ale v podbřišku mě dneska zas pobolívá ☹ myslíte že pořád roste děloha?? Ty křeče v nohách si myslím,že jsem měla z věčnýho sezení a v pátek jsme taky pochodili dost obchodů..nebo nevím,ještě něčeho nedostatek - myslím že jste tu psaly,že je na to dobrý hořčík,že? V poradně jsem byla minulý týden,tak bych leda musela dr. zavolat..

zuzi82
autor
8. únor 2010

Dobré ráno,
Andy: držím palečky, ať to dobře zvládáš. Neboj, příště už budeš mít trochu praxi, tak to půjde lépe.
To naše malé má taky některé dny klidnější. Tento víkend už jsem byla hodně nervózní, protože jsem ho skoro necítila, ale dneska už zase od rána řádí, tak jsem spokojená.
My měli velmi náročný víkend. V pátek jsem byla s kolegyněma na kávičce, tak to bylo moc ajn. A v sobotu jsme ráno v osm vyjížděli za babičku do Děčína. Máme to 400 km, takže celkem dálava. Dorazili jsme v půl jedné a šli s babi a našima na oběd. Babička měla v lednu narozeniny, takže jsme je trošku oslavili. A včera po obědě už jsme jeli zase domů. Přijeli jsem o půl deváté. Byl to dost náročný, ale za to krásný víkend. Jsem ráda, že jsem se zase viděla s našima a babi. Naposledy jsem s nima byla na začátku prosince. Teď to bude kratší. Naši k nám na začátku března přijedou a pojedeme kupovat kočárek, tak už se těším. Jinak jsem od našich dostala ještě nějaké oblečky, chůvičky a taky plenky, tak se nám to tu začíná hromadit. Už nevím, kam to dávat. Potřebovala bych, aby manžel to patro už dodělal, ale to si ještě počkám. Taky jsem si dovezla nějaké dupačky ještě po mě, tak to musím vyprat a přebrat, co je ještě použitelné a co už ne.

katy007
8. únor 2010

Ahoj holky,
tak vík jsme přežila v pohodě. Husa se povedla na 1* všichni měli boule až za ušima a chutnalo, bylo super, hodně dárků, kytic i něco pro malou. Už mám 1 růžový obleček co koupil P. tatík a je moc krásný. Nafotím a hodím do alba už tu mám více nových úlovků 🙂

miselaniki
8. únor 2010

Ahoj holky,
koukám, že jstě měly náročný víkend🙂. Já jsem doma oddychovala. Manžel jel na víkend do Prahy na oslavu tak jsem byla sama, ale za takový klídeček. Mně přijdou tento týden pro prcka věci - lehátko, kapsář, mantinelky atd. pak nafotím a dám do albíčka.
Andy: já to taky měla minulý víkend, malý se od soboty do neděle rána skoro vůbec nehýbal, pak si to v neděli vynahradil až jsem litovala, protože jsem byla okopaná jak futbalový míč
Janinko: křeče mívám taky, i teď o víkendu. Když nemáš magnézium v tabl. tak si kup minerálku Magnézii a popíjej, ale tak do pul litru denně max.
katy: tak super, že se oslava vydařila, na fotky se teším

crawler
8. únor 2010

krásné dopoledne😀

zítra mě čeká poslední zkouška, tak se budu učit a neustále sem načumovat, tak pište pište 😀

andy: určitě to nemáš jednoduché, ale určo si za chvíli zvykneš a bude to v pohodě a po porodu cukrovka odezní a budeš mít zase klid - no a porod už je vlastně za chvíli 😀

janinko: křeče v lýtkách jsou v těhu naprosto normální - tvé tělo potřebuje více hořčíku a bude zase líp - já doporučuju Magnosolv (bere ho tuším i eriska) - je to horčík rozpustný - jsou to pytlíčky prášku, který si rozpustíš ve sklenici vody a piješ - je to jako celaskon nebo tak, chutná to po citronu a mě křeče přešly hned po první dávce. Nevím, zda to není jen na předpis - zkus se v lékárně optat 🙂

man: taky obdivuju bříško - když si představím, že tam máš "melounek", který váží zhruba 1,5kg a měří kolem 40cm, tak nemám tu představivost, v jaké poloze ho tam máš uloženého 😀 ale máš ohromnou výhodu co se týče pohybu a všeho - já jsem mnohem větší nateklina - brzo vám zase hodím foto - pupík už je téměř venku a celkově se bříško zakulacuje. Bundu ještě dopnu, ale břicho mění tvar...

holky. co se týče praní, tak vyváříte? nebo už je to zbytečné? Já jsem si říkala, že to na těch 100°C radši dám nebo co myslíte?

janinka22
8. únor 2010

mis,děkuji za radu 😉 budu popíjet aspoň tu minerálku.. i když dneska už je to dobrý..

craw,tak přeju hodně štěstí,zkoušku určitě zvládneš,jsi šikula 🙂 taky děkuji za tip na ten hořčík,zkusím prvně jen tu minerálku a kdyby se opět křeče dostavily,tak si koupím tohle

jinak ještě k pohybům-tak mě se malej taky ozývá jak kdy,někdy intenzivně někdy zas slaboučko,to je asi normiš,podle toho jak se mu chce 😀 ale když se přes celý den neozve,tak začínám být trošku nervozní..

mandragora10
8. únor 2010

Ahoj holky,

tak nas mrnous ma od vcerejska porad skytavku, vzdy tak na pul hodinky, pak zase treba 2-3 hodiny klid a znovu. No snad mu nic neni a hold jen nejak zbrkle papa 🙂

Craw, co se prani tyce, tak ja nevyvarim...ptala jsem se maminek v okoli a ty mi rikaly, ze staci klidne prat na 60 stupnu, hlavne v detskem prasku a nepouzivat avivaz....mame na pracce program primo na kojenecke pradlo, takze peru na ten. Mozna vyvarim jen stare klasicke pliny, co jsou jeste po mne, ale oblecky vyvaret nebudu.

miselaniki
8. únor 2010

Holky to praní je dobré téma, já tedy vyvařím plínky, jinak bílé budu prát na 60%,ale co to barevné??? Třeba teplý overálek co mám, nebo i barevné dupačky to budete prát taky na 60% já mám na lístečkách 40% tak je bojím aby se mi to nezabarvilo nebo něco.

andrea110409
8. únor 2010

Ahoj holky děkuju za podporu ono si nemám co stěžovat. Třeba taková mis celé těhu leží, spousta z vás má bolesti stydkych kosti a já hold mám rozpýchaný prsty 🙂Mrňous už dneska hezky dovádí a kdybych neměla rýmu tak nám bude vcelku fajn🙂 Jinak gratuluju k povedené oslavě, já sice měla o víkendu narozeniny ale zvládla jsem jen upéct buchtu a co se týče dárečku tak těch mám teď plný být v podobě židli,křesel a postele🙂 Tak a teď jdu na oběd mám děsný hlad

zuzi82
autor
8. únor 2010

Já peru bílé na 60°C a to barevné na 40°C. Bojím se, aby se mi nesepraly ty krásné barvy. Jen to starší oblečko, které mám třeba ještě po sobě nebo po někom vyperu všechno na 60°C

ivet6
8. únor 2010

Ahoj holky 🙂

takže koukám, když barevný na 40 C, tak postrádá smysl prát bílé na 60 C, že jo?? Pokud to teda není ukydaný 😀

Co by se jako miminku stalo prát všecko na 40 C jako sobě?? Zůstanou v tom bacily nebo co? Stejně jich kolem mimča bude spoustu lítat a musí se s nima naučit.... 😎 Beztak si ho pak vemete do postele - peřiny se taky přece perou na 40 C , nebo připlácnete na svoje tričko, které máte vypraný na 40 C a je v tu chvíli asi jedno ne, že má dupky na 60 C...Takže si myslim, že by to mohlo stačit 😉 Myslíte, že ne?? 😲

andrea110409
8. únor 2010

Ahoj já budu prát na 60 a na 40. Když je ta bílá na víc tak z ní nám lepší pocit, plíny se dokonce vyváří.

janinka22
8. únor 2010

ivi,já si myslím to stejný,ale těžko říct..rozhodně neplánuju nic vyvářet a prát třeba na 90 stupňů...přijde mi to zbytečný, max. na těch 60 stupňů.

crawler
8. únor 2010

díky holky za odpovědi...no jo dřív se všechno vyvářelo, ale je fakt, že se dělaly cavyky s ledasčíms - třeba že maminky nemohly s miminky ven pomalu celé šestinedělí...dneska už se to tak nehrotí...Já nad tím začala přemýšlet jen kvůli tomu, že mám většinu věcí poděděných a byly roky na půdě, kde řáděj myši, ale na druhou stranu budu všechno žehlit a to je taky dezinfekce, že?🙂

holky, vy co už máte za sebou pár předporodních kurzů - jak přesně vám popisovali poslíčky? Mě by zajímalo, co to přesně ta těhule cítí...nevíte?

man: téda, tak škytá? jaký to je? jako co cítíš? 😀 Mě se někdy bříško jakoby rozvibruje - přijde mi, jako by to mimísek plaval nožičkama kraul nebo co 🙂

miselaniki
8. únor 2010

Holky tak dorazilo lehátko ( je v albíčku), náš pes nemohl chybět u skládání je to baba zvědavá🙂 No a jak jsem to pustila - hraje melodie, tak náš pes seděl a poslouchal, natáčel hlavičku na strany - no byste nevěřily 😎 Takže to bude zábava nejem pro našeho chlapečka - který se mimichodem na melodie taky vzbudil, ale i pro našeho psa🙂.

verisek
8. únor 2010

mis: lehatko je super, uz mas i tu zavinovacku lodger?

crawler
8. únor 2010

mis: to je moc hezký lehátko!🙂 na kolik tě vyšlo? z MMB?

janinka22
8. únor 2010

mis,mám úplně stejné lehátko jen trošku jinak barvy 🙂 je bezva,že jo 😎

miselaniki
8. únor 2010

Veri zavinovačku zatím nemám, slíbila jsem si ji jako odměnu jestli budu mít zítra dobré vysledky, jakože věřím, že budou a hned ji objednám🙂.
craw: stálo mně 1200 Kč je ještě v záruce do 07/2011 a paní mi poslala i paragon na kterém je cena 1999Kč, tak jsem spokojená, ale je pravda, že jsem číhala každý den na mmb na dobrou cenu🙂

miselaniki
8. únor 2010

janinko: no úplně stejné🙂) ty jo, no je suprové

katule01
8. únor 2010

Ahoj holky,
tak jsem tu pěkně dlouho nebyla... Buď jsem v práci, nebo někde něco sháníme do kuchymě co nám těď budou dělat nebo pracuju doma.... Koukala jsem, že se vám všem daří, mě taky, akorát mě začal zlobit zub.. ☹ Zlobil už kolem Vánoc, začal mi rýmou, a byl pak citlivý, pak dobrý a teď mě začal o víkendu, zase po rýmě tak nevím co s tím, asi vyrazím k zubaři, ale nevím, kdyby bylo třeba jestli mi to může umrtvit? Nevíte prosím někdo? Bolí mě už trochu míň, ale když skousnu tak bolí a bojím se abych něco nezanedbala... ach jo...
koukám, že jste se trochu rozmnožily...🙂 Jinak dočítat vše fakt nebudu... 🙂 Vzala jsem to tak letecky... Koukám že se nakupují kočárky, věcičky atd. 🙂 Taky už se nám doma něco hromadí... 🙂 No jo, když ono to strašně letí mi připadá... už bych chtěla mít mimi venku.. 🙂 Asi jako všechny 🙂

andrea110409
8. únor 2010

Katule: já měla problémy se zubem v 8tt to mi nemohli dát vůbec nic, ale zubařka tenkrát řikala že po 20 tt by to šlo. Záleží,ale na tvém zubaři....přeju hodně štěstí 😉

katule01
8. únor 2010

Andy: no když já nevím, jestli ho mám citlivý a podrážděný od té rýmy, nebo jestli ho potřebuju převrtat, v říjnu mi ho totiž spravoval... a v životě jsem se zuby problém neměla, nikdy mě nebolely, nic mi neumrtvovali a teď tohle, tak nevím... 🙂 ale bolí už míň se zdá, na skus ho ale cítím víc... Tak uvidíme co to bude dělat dál...

andrea110409
8. únor 2010

Katule: hele za poradu nic nedáš. Ono to podcenit v těhu asi není rozumné 😉 Ale ode mne to sedí mám rýmu jako blázen a dneska jsme byla v práci a čekám co ten bacil vyvede 😒

katule01
8. únor 2010

Andy: No za poradu nic nedám, ale aby zubař něco zjistil, tak mi to bude muset rozvrtat, aby tam viděl, když na rentgen nemůžu... ☹ A když mě bolí skus, tak vrtání nevím jestli bych vydržela bez umrtvení, no ale každopádně když tak půjdu tak to zkusím bez umrtvení...
Jinak mě když trápí rýma, tak si kupuju v bylinkách speciální sypanou směs Při rýmě, tu 15 min dýcháš a pak scedíš a vypiješ a ta se v těhu může a mě teda pomáhá...

t.kosticka
9. únor 2010

Ahoj děvčata...tak já si užívám jeden z posledních, doufám, frmolů v zaměstnání...jsem zvědavá, jestli mi bez problému ten doktor tu marodní napíše...
Tím chci říct, že makám a makám a makám... 😒

katy.........tak jsem ráda, že oslava Tě neodrovnala a naopak se povedla 😉

man.........teda upřímně mě pěkně prudíš tím pidi bříškem 😀

andy .......to víš, že jo, každá máme něco.. Já jdu na cukrovku Zítra!!! A mám teda podezření, že na tom budu podobně, hrozně přibírám...no uvidíme.

mis, lehátko je kráásný.

My byli očíhnout tu postýlku, máme ji vybranou, jen se čekáme na nějaká pokyn od známých-jakože se někdo nabídne, že nám ji cálne... 😀 , že ji objednáme...vybrali jsme i matraci, z které mám radost...moc se těším, až ji budeme mít doma, hned vletím na peřinky, povlečení, mantinely atd...

Minulý pátek jsem byla po práci na hodinovém líčení na Václaváku (dárek k vánocům), malovali mě, konzultovali barvy a jako bonus jsem si odnesla troje stíny, zdravíčko a sadu profi štětců... no a mezitím manžel, že půjde omrknout krámy...co by tam se mnou dělal...a přinesl plnou tašku úžasnejch hodobóžovejch oblečků na malou z Benettonu, že tam měli ohromný slevy...no kdybyste to viděly!! 😀 Já byla úplně paf...on se naparoval, jak krásný oblečení vybral a úplně sám...musela jsme ho mnohokrát ochválit 😀

katy007
9. únor 2010

Ahoj holky,
co jsem doma není nějak času na net, včera jsme měla chvíli volna, ale jen co zapnu PC tak spadl 😠
Jinak mám do dětského krásný lustr, novou sadu do kočárku - peřinku s polštářkem a včera jsme už koupila 2x mega pack plenek Pampers.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru