Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
9. únor 2010

ahoj holky, preju dobry rano, u nas nic noveho, uz mame komplet kocarek, takze chybi jeste prebalovaci komoda a do auta easy fix, abych nemusela porad pasat..
jinak co se tyce zoubku, tak mimco si bere dost vapniku, takze ja ktera mam od mala spatny zuby, tak to taky citim, ze me obcas pobolivaji, u zubarky jsme byla, ceka me jeste korunka, asi bych to chtela zvladnout do porodu, tak uvidime
jinak z cukrovky jsem taky mela strach, zacla jsem jist hodne sladky a v pohode, mela jsem nizky hodnoty, zalezi jak to telo zvlada
tak preju hezkej den 🙂

katy007
9. únor 2010

Misi, Eri: máte mailíky snad to dojde v pohodě.

Veri: mě zubař teprve čeká, půjdu asi ze začátku března, abych další prohlídku měla až na podzim.

ivet6
9. únor 2010

katule: mně zase zubařka řekla, že zákroky jdou dělat, ovšem né v 6. a 7. měsíci těhotenství. Že je to takové pravidlo! Takže já se musela rozhodnout, jestli si osmičku nechám vyrvat v 5. měsíci, nebo to s ní vydržím do 8. měsíce 😀.....vydržela sem to, jelikož bych na osmičku byla asi radši, kdyby mi jí předtím zrengenovala a to v těhu nejde že jo....takže jen co se ozve prvně po porodu, jdu na ní 😒 To znamená, že umrtvovat se dá...jinak nevim, jak by mi chtěla tu osmičku rvát 😝

Holky a já sem včera byla zaplatit hrací dečku pro mímo...a mám z ní strášnou radost...už aby dorazila 😀

katy007
9. únor 2010

Ivet: a kde jsi ji objednala?

t.kosticka
9. únor 2010

teda ty zubaři, to je taky docela síla...
jaktože mě hnali k zubařce hned na začátku?!

t.kosticka
9. únor 2010

jo ivet, ukaž! 😉

miselaniki
9. únor 2010

Ahoj holky,

katule: no umrtvovat zuby se můžou, jenom rtg nemůže být v těhu, držím pěsti, mně taky pobolíval zub, nakonec to byl mrtvý zub, tak mi to ani nedělal, že to může být z nachlazení a pak to nějak přešlo
kostičko: no tedy manžel je šikovný, že tak nakoupil to u nás tedy nehrozí, manža by se bál, že to koupí blbě
katy: moc děkuji za poslání, dorazilo na oba mailíky
ivet: tak jí dej pak do albíčka ať se pokocháme

Holky já jsem byla na kontrole, čípek hodně zlepšený, tak mi pak doktor povolil i nějaké vycházky uf🙂). Velký UTZ OK, chlapeček je už dolu hlavou, míry odpovídají kolem 30tt, vážíme cca 1500 g a že to vypadá, že budu rodit dřív 😲

katule01
9. únor 2010

Ivet: No počkej, tak v 6. a 7. měsíci se teda umrtvovat nesmí? To právě jsem... ☹ Ach jo, tak nevím, to je těžký, každý ti k tomu řekně něco jiinýho a ty si jako naprostý laik vyber... .☹ A ta osmička tě bolela už v 5. měsíci a ještě jí máš jo? a dobrý?

t.kosticka
9. únor 2010

mis, tak to je úleva co?! Ono sice v tomhle holomrazu sněhu blátě není o co stát, ale když asi jsi zavřená jakou dobu doma, tak každý "výlet" ven je hodně vítaný,co?! Tak si dávej pozor.
1,5kg - to už je asi pěkná tíha...
Jak poznali, že budeš rodit dřív?

katule01
9. únor 2010

miselaniki: No právě já myslím že to mám taky z rýmy, protože poprvé se mi ten zub ozval mezi svátkama po rýmě a teď jsem měla rýmu a v sobotu se ten zub zase ozval... Tak furt nevím, jestli mám jet k zubaři, nebo ještě počkat, jak se to vyvrbí... Dnes je trochu lepší než včera... a v říjnu mi ten zub spravoval

ivet6
9. únor 2010

katule: doktorka mi řekla, že se jí zdá, že mám kolem osmičky jenom zánět dásní a doporučila mi mezizubní kartáček a hojivou ústní vodu! S tím, že když mě to bude dál obtěžovat, ať dorazim co nejdřív, že mi ho vyrve, ať mám klid, ale že nesmím být v 6.-7. měsíci, že to se nesmí dělat kvuli miminku zubařské výkony (kromě teda akutních stavů jo!) .... jinak pak, že to musime vydržet až do 8. měsíce - pak, že mi ho zase klidně může vytrhnout...
...mě ta osma, bolí občas pořád, a spíš to cítim tak, že by tam mohl být kaz 😠 , než bolavá dáseň 😒 A jak píšeš, víc mě to bolí při rýmě 😝 , nebo spíš zpravidla při rýmě, plným nosu a tak....takže si zase říkám, že je prostě ten zub víc citlivej a nervama je to celý spojený, takže při tý rýmě, pokud není ve 100% stavu, to prostě bolí nebo bolí víc....já to vydržim po porodu! Protože opravdu chci, aby mi tu osmičku prohlídla nejdřív RTG, než jí bude rvát....

Ale být tebou, tak zubař ví, co si může dovolit, tak bych se mu šla ukázat, protože zase si v těhu zahrávat s nějakým případným zánětem...to taky není dobrý...on ti poradí, co se s tím dá dělat!!

Holky, v albíčku to mám hozený! Dečka je z e-butiku..ještě se mi líbila - ten oranžový hrošík - nějaká ho tu máte, ale zase tadle mi přišla super, že se dá jakože zestran založit 😉, tak se prima bude vejít do postýlky 🙂

andrea110409
9. únor 2010

KOSTIČKA: hele nevím jestli přibírání je měřítko pretože já mám návrh jen 7 kg a moje kolegyně nevypadaly jinak. Držím, ale pěstí aby to dobře dopadlo. Dneska jsem už 3 den nachlazena,sice je mi líp ale ideální to není. Volala jsem na gyndu a doktorka mi řekla že při teplotách si mužů vzít půl paralenu a lipovy čaj s medem. Teplotu ale nemám a tak jsem v práci přijde mi to stejné jako sedět doma.

ivet6
9. únor 2010

katy: ty jí máš tu hroší hrací dečku, já si to myslela, ta se mi víc líbila těma veselýma barvama.... 🙂

verisek
9. únor 2010

zakroky nejdou delat v 6 a 7 mesici? tak ta moje zubarka mi rekla at prijdu tak v 7 mesici, dokud nemam jeste pupik 😅
rikala, ze nerada umrtvuje v prvnim trimestru, pak uz to nevadi, minule mi to taky opichla, ale mensi davkou, rentgen by se delat nemel, ale pokud je to nezbytne, tak se to da taky, ta davka zareni je minimalni, ja byla tehotna asi tyden, to jsem to jeste nevedela a vesele jsem sla ve Spanelsku k zubarovi, delal mi 3krat rentgen a umrtvovaci injekce byla tak silna, ze jsem pul dne necitila pulku pusy, no a malej to prezil ve zdravi 🙂

miselaniki
9. únor 2010

kostičko: no úleva veliká, nebudu to přehánět, ale aspoň občas půjdu se psem a mezi lidi🙂
no termín porodu mi posunul o pár dní dřív podle toho UTZ, když jsem teď 29tt, ale chlapeček mírami odpovídá už cca 30tt. Ale zakončil to větou - ve finále to může úplně jinak, už je to jenom na něm kdy se mu bude chtít na svět🙂.
katule: no z rýmy klidně můžou zuby bolet, no já mám se zuby problémy, takže já vždy raději jedu, tak uvidíš.

Jo jinak holky chlapeček vyplazoval na tom sonu jazyk, bylo to srandovní.

eriska
9. únor 2010

Ahoj těhulky,
tak se po dlouhé době zase hlásím, teď nám nebylo moc dobře, tak jsme byli zalezlí v posteli..holt to uklízení už není co bývalo a záda to odnesly☹ dneska jsem byla na kontrole, čípek ze trošku zkácený, ale prý to nevadí, malý je hlavičkou dolů a všechno je jinak v pořádku.a prý že můžu jen doufat, že takový kliďas bude až se narodí, že to prostě bývá naopak, že se po narození pořádně "ožije"😀 tak uvidíme..

panečku, to už pěkně doplňujete výbavičku..nám toho taky už moc nechybí, teda pro mimčo, dneska jsem měla dokonce na stole dárek od ségry, dudlík, lahvičku a vložky do podprsenky..takže další věci z krku😉 teď už jen kočárek, autosedačku, od babičky postýlku a bude to snad všechno komplet

katy, moc díky za mejlík, jdu ty soubory hned pročíst🙂 to je dobře, že se oslava vyvedla, nám se ples vyvedl taky, jak se mi tam nechtělo, tak to bylo super, přítel po pár pivkách začal pořád hladit bříško, pusinkovat, když jsme tancovali, tak se za něj držel a prý je to dobrý držátko😀 takže to bylo super a jako bonus jsme si přinesli z tomboly zajíce a slepičku (tu dostal pejsek) takže vydařený večer..😉

teda, docela vám závidím, že manžové tak nakupují na mimča..to přítel nee, prý se bojí, aby něco nezakřiknul a nemůžu mu vysvěstlit, že už nic zakřiknout nemůže🙂 oni na to jsou pověrčivý i jeho rodiče, radši se o mimču ani nebaví a čekají, až se narodí😉

dobrou chuť vám přeju, já si jdu udělat takový falešný špagetky carbonara

ivet6
9. únor 2010

s tím zubařem 🙂 sem taky prolezla spoustu diskuzí, jak mě začal bolet zub...abych zhruba věděla, co si mám nechat u zubařky dělat a co ne a zjistila sem, že každej zubař na to má jinej názor 😨 a jiné metody 😨 .... já budu poslouchat tu svou zubařku, protože jsem s ní spokojená 😎
A teď hlavně udržet ty zubíky v inteligentním stavu do porodu 😀

Jé misi a nemáš ho tak vyfocenýho? 😵

eriska
9. únor 2010

mis, taky gratuluju k vycházkám..a závidím to sono, že se malý tak předváděl😉 to my byli předevčírem taky na procházce, ale s tím naším telátko to vůbec není jednoduchý, na prázdninách u přítelových rodičů pěkně zvlčel a chůze na vodítku, to je horor, to táhne jako ďas, tak jsem zvědavá, jak to s ním budu zvládat..

veri, jak jsi psala o tom iso fixu, to může být na každou sedačku? a používá se to místo pásu? já jsem o tom sice někdy dříve slyšela, ale nějak jsem to neřešila..

t.kosticka
9. únor 2010

andy, já právě všude čtu, jak rychlé přibírání na váze je jedním z příznaků nadcházející těhu cukrovky...tak ti teda nevím. 7 kg navrch závidím.

ivet, hezkééé!!

mis, vyplazoval jazýček? 😀 to je hezký...

t.kosticka
9. únor 2010

počkej ivet, ta oranžová deka je hrací deka?

ivet6
9. únor 2010

terez, hrací jakože si v ní hraje dítě - tak sem to myslela 😉, né že se z ní line melodie 🙂

t.kosticka
9. únor 2010

aha 😀 ale jak říkám hezounká...

ivet6
9. únor 2010

děkuju 😉 ikdyž připadá mi trošku víc holčičí... 😅 , ale miminkům je to přece jedno 😉

katy007
9. únor 2010

Misi: super, že máš vycházky a můžeš jít ven, jen tam dej pozor klouže to tam jako čert. Mailík ti dorazil? zatím se mi nic nevrátilo, pro jistotu jsme ti to poslala na oba.

Ivet: já tu dečku nakonec mít nebudu, koupím v SAm baby klasickou huňatou deku, od švagrové mám suprovou velkou hrazdičku od FP už se těším až si se vším bude malá hrát 🙂

miselaniki
9. únor 2010

katy: mailík dorazil díky moc, už to mám i vytištěné
ivet: moc hezká deka, barvu bych neřešila, my budeme mít plno věcí v pokojíku oranžových ( třeba koberec, křeslo) a malý má i červený dupačky a tak, no fotku s vyplazeným jazykem nemám, ale dala jsem foto hlavičky do albíčka
eri: no naše niki taky občas tahne, ale že jo má 7 kg oproti vám je to pohoda, jenom včera začala hárat tak to bude veselé☹

ivet6
9. únor 2010

katy: tak to je jasný, to by byla dečka zbytečná 😉

ivet6
9. únor 2010

misi: Kryštůfek už má krásně tvarovaný čumáček 😵 .... Já už chci taky fotku 😠

t.kosticka
9. únor 2010

zrovna jsem chtěla napsat to samý, že malej má opravdu krásný profil 😵

eriska
9. únor 2010

já jsem zaúkolovala taťku, dneska jede na nákup do Polska, tak jsem mu říkala, že když tam uvidí nějakou hezkou hrazdičku,ať nám ji vezme, tak jsem zvědavá, jestli něco přiveze..jinak deku taky kupovat nebudu, protože máme to lehátko, když koupíme i hrazdičku, tak se mi zdá hrací deka zbytečná, máme dost hezkých deček,takže ty korunky dám do něčeho jiného..

mis, krásná fotečka..my z posledního utz žádnou nemáme, ale co, už se těším na to překvápko, tak bude maličký vypadat😉 no, jo, 7kg, to je nic, oproti těm našim 40..jediné, kdy mě poslechne a jde mi u nohy je, když mám v ruce klacek a to kňučí, jen ho zvednu, takže až se nastěhujeme zase zpátky domů, náš pejsek se přestěhuje z hiltnu do motelu🙂 ale zase aspoň si to hárání odbydete teď a pak je půl roku pokoj, nebo jak to je, že? jo, chtěla jsem se zeptat, jak ti posunul dr. termín porodu,kvůli utz, tak když mně náš mimísek je taky dle utz o týden starší, taky se nám to posouvá,co? já se na to dneska zapomněla zeptat..

andrea110409
9. únor 2010

Kosticka: Ono já příbrat víc tak už to bude problém protože už teď mám přes 80kg těším se až bude mrňous na světě a budem moct někde poletovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru