Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
15. únor 2010

K žehličkám mě jen napadá, že já mám taky Tefal a přijde mi že míň hřeje. Žehlím vlastně pořád všechno na maximum a povlečení ani tak není perfektní......nenapařovačky hřály mnohem intenzivněji. Nemyslím, že by to byl problém značky, ale spíš principu ohřevu.
Nízká teplota mi vadila i protože jsem dřív hodně šila a šly špatně nažehlovat výztuže. K šití se chci teď vrátit tak jsme na to zvědavá. 🙂

janinka22
15. únor 2010

díky holky, já nějakej ten balík teda koupím.. a kolik toho kupujete v nejmenší velikosti pro novorozence?? Nemám nějak představu kolik by toho mohlo být potřeba...

co se týče žehliček,tak vlasy si nežehlím,páč je mám rovný až až 😀 a na prádlo mám od nedávna novou žehličku Tefal jeden z nejnovějších typů to je a jsem spokojená

eriska
15. únor 2010

jani, krupička výborná, koupila jsem na zkoušku od Hami, vícezrnnou a navrch jsem si nakrájela banánek a naprostá spokojenost😉 tak to vypadá, že si ji dám i k večeři..

craw, to já se teď radši nevážila, ale přibírám, to na sobě cítím..já to vážení nechávám na poradnu..jinak já odsávačku ještě nekupovala, takže o cenách nemám ponětí, jen jsem někde na diskuzích četla o babyvacu, že je moooc dobrá a teta mi říkala, ať si určo koupím tu na vysavač..takže uvidíme, až půjdeme nakupovat..

holky, co taška do porodky? mě ten včerejšek tak vyděsil, že si říkám, že bych asi něco pochystat měla..mamča říkala, že obě jsme se ségrou narodili 14 dní před termínem a když náš mimís je o týden větší, tak to už máme "jen"4 týdny..

zuzi82
autor
15. únor 2010

Já budu určitě kupovat Babyvac. I na kurzu jsem se ptala PA a jednoznačně říkala, že jedině odsávačku na vysavač.
Na obídek jsem měla ještě ze včerejška od babičky řízek s bramborovým salátem, tak jsem si celkem pochutnala.
Tašku do porodky zatím nebalím. V březnu budu objednávat jednorázové kalhotky, tak až dojdou, zabalím tašku.
Jani s pamperskama nemám zkušenost já kupovala v akci Huggies, ale mám pocit, že by se mělo počítat tak sedm plínek na den, ale už si tím nejsem jistá. 😒

miselaniki
15. únor 2010

eri jak jsem měla problémy s tím čípkem tak mi bylo odporučeno něco mít nachystáno, máme velký kufr na kolečkách v šatně tak jsem si do něho něco naskládala, že to pak přehodím do kabele. Sice už jsem to vybalila, ale časem na to zas přijde.
Jinak si holky zjistěte v porodnici co všechno vám půjčí tedy erár a co si máte vzít jak na sebe tak na miminko. Nám ta PA v sobotu všechno řekla do detailu, třeba i to abychom si na mimi vzali jenom plínky cca 30 a vlhčené ubrousky, všechno ostatní mu dají, že hlavně ať neberu dvě tašky - jednu pro sebe a jednu pro mimi, že to není kam dát. A že pak jak nás budou propuštět tak nachystat tatínkovi co má donést.

eriska
15. únor 2010

jani, já kupovala pamparsky za 349Kč a je jich tam 108, takže pokud ty tvoje vyhlídlé jsou v akci, tak bych je taky koupila..mám ještě jedny huggies (ty jsme dostali, já budu kupovat zatím jen pampersky, po čase uvidíme) a možná ještě jedny 3-9 kg dokoupím...co takhle koukám do letáků, tak každý týden je nějaká akce na plínky, tak se kdyžtak dokoupí...hlavně nevím, jak tomu našemu budou sedět, jestli mu budou vyhovovat a aby mu pak nebyly ty od 3 kg malé, takže si myslím,že dva balíky máme zatím akorát..dneska se plínky seženou všude..

mis a cos s sebou připravila? všude píšou něco jiného..košile, domácí oblek, tepláky, mně se toho zdá dost..když tam košile půjčí, tak si říkám, že mě dvě budou stačit a proč brát ještě tepláky a domácí oblek, to nevím..stejně budu mít s sebou ještě župan..tak ten je tak jediný, o kterým vím, kde je🙂

andrea110409
15. únor 2010

teď sem se objednávala do porodnice a chtěla bych vědět jakým stylem Vás zapsaly. Já si jdu pro nějaký dokument až 9.3.2010 a mezitím si mě napsali do nějaké objednaci knihy.............teda holky mám v tom hokej 🙂

janinka22
15. únor 2010

Eri,jasně,akce jsou na plínky teďka pořád,taky jsem si toho všimla,ale obávám se aby to tak bylo zrovna i v době kdy je budu potřebovat nakoupit 😎 tak radši aspoň ať něco už teď máme.. no já koupím teda asi ze dva balíky těch nejmenších pro novorozence a koupím i nějaký ty větší rovnou.. však tomu se nic nestane,ne?

Já se chystám do naší porodnice příští týden ve čtvrtek - na takový kurzík s prohlídkou porodnice. Tak jsem zvědavá co nám řekno co si všecko vzít a co ne. Jedna maminka už mi říkala,že tam toho plno pro mimčo poskytnou,tak aspoň toho nebudu muset tolik tahat 😎

Jinak ta odsávačka hlenů mi taky byla doporučená na vysavač..ale ještě jsem to nesháněla.

miselaniki
15. únor 2010

eri měla jsem nachystáno, 2 noční košile ( i tak po porodu si půjčím, protože si je budu furt měnit), župan, ponožky, spodní prádlo, 2 přezuvky ( jedny do sprchy - to nám zdůrazňovala i ta PA, nebo jedny ale omyvatelné), hygienické potřeby. Domácí oblečení nebo tepláky brát nebudu. Samozřejmě pak doklady, něco na čtění.

katy007
15. únor 2010

Ahoj holky,
tak o víku jsme se konečně zbavila rýmy a že byla protivná tak snad už budu OK. Dneska jsem byla utrácet penízky v Sam baby a nakoupila jsme sai i věci do porodnice v lékarně, šěla jsem s mamkou a ta byla v SDamovi hotová, hned tam něco princezně nakoupila 🙂
Dneska mi taky konečně dorazila ta zavinovačka co nedorazila posledně a zavinula jsem do ní obří ovečku co jsem dostala pro malou a je velká cca 50 cm 🙂

crawler
15. únor 2010

eri: já si nachystám tašku do porodnice cca v 34tt. Nám PA v Litomyšli říkala, že pro mimi 1 balík plen, čepičku a ponožky - ostatní že bude a pro nás - kalhotky, vložky, hygien.potřeby, něco na čtení, CDčka, mobil a nabíječku 😀, přezůvky pro sebe a muže...Co se týče oblečení, tak si ho donést můžeme, ale normálně, že je kdykoli k dispozici erární slušivá košilka 😀 no, župan si musím půjčit od ségry - rozhodně nebudu kupovat, páč bych ho jinak nevyužila...

jani: já kupila 1 balík novorozeneckých a 3 balíky 3-9kg - počítám, že náš bude mít víc než 3kila, tak abysem neměla moc těch novorozeneckých...🙂

eriska
15. únor 2010

Holky, díky za typy, já si právě říkám, že je zbytečný s sebou tahat hodně věcí, kdyžtak mi půjčí, nebo přítel dovezu..díky za mobilní telefon, to si brnknu a tatínek nám doveze, na co si jen vzpomeneme

jani, tak na takový kurzík jdu asi taky, u nás je to teď ve středu, prohlídka porodnice a povídání o porodu..a myslím, že nám to bude stačit..stejně pak při porodu PA poradí a prý si na kurz ani nevzpomenu..tak uvidíme, na podruhý budeme chytřejší..jj, plínky je lepší mít do zásoby, min. na ty první dny, balík prý spotřebuju v nemocnici a pak aspoň jeden, dva balíky mít doma v záloha, ať se hned nemusí letět do krámu...taky čekám, že u nás bude zase nějaká akce a koupím ještě jedny 3-9 kg a pak jeden balík od 4..jak píšeš, doma to být může..já dokonce objevila celou tašku pampersek ještě po tetě a vůbec nic jim není..jen je na plínce napsaná 5 a to nevím, co znamená..

craw, tak já se v plínkách vůbec nevyznám, myslela jsem, že 3-9 kg jsou od pampers nejmenší..a oni teda existují ještě nějaký menší,jo? tak to nám určitě nehrozí, když si vezmu, že teď už má kolem 2kg, tak to za těch pár týdnů 3 v pohodě přesáhne, takže menší kupovat rozhodně nebudu..

eriska
15. únor 2010

craw, jinak s tou taškou, podle utz dnes začínám 34tt.. 😎 takže ještě dokoupím vložky a kalhotky a asi začnu připravovat..pro jistotu..jo a díky za receptík na lívance..už jsem psala mamce, ať koupí cestou z práce podmáslí, že budeme mít sladkou večeři😉

andrea110409
15. únor 2010

eri: koukám my jsme skoro na stejno, jak to tu pocita tak divne tak se mi to plete protze podle doktorky jsem dneska v 32 tt 🙂

eriska
15. únor 2010

an, mně to počítá dobře, podle MS a prvních utz jsem 32tt (od zítřka 33tt), ale podle posledního utz je prcek o týden starší...hrooozně to letí..jak je doma? není to zlý, co?😉

andrea110409
15. únor 2010

eri:no trochu tápu, mám puštěnou TV, otevřenou knížku, objednala jsem pračku, objednala jsem porodnici a kurzy, rozesadila naše želvy protože se rozhodly že se dneska do sveho doméčku nevejdou no a teď přemýšlím do jakých ručních prací se pustím 😀

verisek
15. únor 2010

cau holky, tak ja se na plinky divam docela dost, ale ty nejmensi vubec v akci nemivaji a vetsi nechci, pak se stane, ze protecou,ani si nechci delat zasoby protoze netusim co malymu bude vyhovovat, takze koupim po 1 baleni huggies, pampers a pampers premium care
jinak na tu odsavacku jsme se ptala kamosky ktera ma pul rocni holcicku, tu na vysavac kupovali az byla mala vetsi, doktorka jim to v tech prvnich mesicich nedoporucila a pokud nemuzete regulovat sani na vysavaci tak vubec ne, pry uplne staci takova ta do pusy, a tu na vysavac dokoupit pozdeji
me ceka uz akorat nakup v lekarne a nejaky veci pro me..

eriska
15. únor 2010

veri, tak jak na to koukám, tak člověk, to názor.🙂 holt si ho budeme muset utvořit sami..já koupím tu na vysavač (teta říkala, že když byli malí, tak to místo vysavače vytahovali pusou) a budu doufat, že se nám nějaká ta rýmička vyhne..přeci jen, mimča se narodí do teplíčka a to rýmy nelítají😉

holky, vysvětlete mi ty plínky, ty nejmenší, to je od kolika kilo? já si myslela, že nejmenší jsou ty od 3, menší kupovat nebudu, v rodině máme dvojčata a ty tyhle plínky od tří let nosily tak měsíc, a pak přešly na 4kg

an, hlavně odpočívat...já po včerejšku na všechno kašlu..fakt je teď důležitější, abychom byli v klidu..

miselaniki
15. únor 2010

eri já mám plínky pampers víc druhů, new born, premium care a pak ty zelené a oranžové
velikost 1- 2-5 kg
velikost 2 - 3-6 kg
velikost 3 - 4-9 kg
U těch jedniček mám balení new born a je jich tam 43 což mi přijde akorát do porodnice.

katy007
15. únor 2010

Já už taky koupila 2 balíky plenek Pampers 3-6 kg po 108 ks. Zatím to asi stačí nevím jak budou malé sedět zda pak nebudu kupovat jiné značky, švagrová říkala, ať neblázním, že akce jsou pořád a tak dokoupím nebo zkusím jinou značku.

A s taškou neblázněte ještě máme času dost, ale pravda dneska jsem si už koupila vložky a kalhotky síťkované do porodnice, mám už košilky a župík tenký a kojící "sexy" podprdu jak jsme ji dnes zkloušela tak jsem si říkala Bože prádlo jako od babi! 😀

ivet6
15. únor 2010

A to jsou prostě nějaké vložky, které se jmenují poporodní 😅 ? A mají je prostě i v lékárně i v drogerce? 😨

miselaniki
15. únor 2010

ivet: mají je v lékárně i ve zdravotnických potřebách, nevím jak v drogerii, ale holky tady něco psaly, že kupovaly snad v Tescu. Jsou to vložky bez fólie, prodyšné, což je po tom porodu moc důležité. Sice tedy nic komfort musíš si dát tak dvě na sebe aby to aspoň chvíli vydrželo, ale co už.

katy007
15. únor 2010

Ivet: já kupovala v lékarně jedny mám "mini" jsou to klasická velikost vložek (jak jsou velke menstruační ) od Samu a pak novinku od Balis delší porodnické vložky lékarnice říkalam, že jsou dobré tak jsme vzala 2 balíky jedny stály 34 a druhé 37 kč.

ivet6
15. únor 2010

ok, děkuju 😉

ivet6
15. únor 2010

http://www.detskybioshop.cz/detsky-bio-shop/esh...

týjofka, BIO prací poporodní vzorkovaný vložky, to jsem ještě neviděla 😉

zuzi82
autor
15. únor 2010

Jojo, v Tescu jsem kupovala já. Jsou v oddělení těch mimi věcí a jsou to speciální poporodní vložky, myslím, že balíček za 30 Kč, takže jsem si taky koupila dvoje.

crawler
15. únor 2010

ahoj holky🙂

já taky kupovala ty vložky v Tescu - mám 2 balíky čili 24ks, takže v porodnici snad budou stačit a pak uvidíme🙂

já dneska koupila v lékárnš kalciovou mast sobě na bradavky a poporodní kalhotky - měli jen od značky Chicco - drahý jak čert, ale 3ks jsem vzala, páč nebudu lítat někde jinde...
zbytek už mám objednaný, takže poslední věc o které dumám je šátek na nošení - nějak nemůžu vyhmátnout dobrou akci...ale jinak z výbavy mám už vše komplet - teda až dorazí balíčky🙂))

nemyslím, že by zabalení tašky bylo plašení, páč od toho 34tt se už rodí hodně dětí...já jsem teda nějak vnitřně přesvědčená, že budu spíš přenášet, ale člověk nikdy neví...Takže radši to mít přichystaný než pak plašit 🙂

eri: tak ať lívance chutnají - my jsme si pošmákli 🙂

skretik
15. únor 2010

Craw koukej tady ten jsem kupovala ja, myslim, ze je to za vybornou cenu http://www.aukro.cz/item924521817_elasticky_sat... , jeste cekam az mi dorazi, ale Bater psala, ze ho kupovala od te stejne firmy a je spokojena....

crawler
15. únor 2010

skreti: díky za odkaz - zrovna dnes jsem se na něj dívala naživo v obchodě - taky elastický medley - jen barva byla tmavě modrá - zdál se mi dost dobrý a teda ve slevě byl za 579kč... mluvila jsem o nich s paní - vyznala se v tom a sama je taky používá, ale teda pevný, páč už má kluka 2,5 roku a je těžký, takže elastický by se prověsil, ale na ty menší mimi by byl fajn - manža taky říká ať do toho jdu...tak asi jo...😀 nekupovala jsem žádný kolotoč, hrací deku a tak, tak aspoň šátek 😀

skretik
15. únor 2010

Maji tam vic barev, tak mrkni, tmave modry tam je taky. Ja predpokladam, ze v tom budu nosit jen maly mimi, tak cca max. do roka, tak to snad vydrzi, uvidime 😉 . Ja jsem nad tim prave taky dlouho premyslela a pak jsem se nechala ukacet, tak snad nebudu litovat... i kdyz ta cena neni tak hrozna a da se to pak pripadne prodat 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru