Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
16. únor 2010

Craw: tak ať se vám pěkně věnují a hodně toho vidíte

katy007
16. únor 2010

Zuzi: v noci jo, ale měla jsem kolegyni přes 50 let, celkem silnější , kojila 3 děti a lítala celá nahá nejen doma, ale i na chatě zahradě, všude, jen do práce se oblékala (díky bohu) 😀 ale vždy to komentovala jak ji to obtěžuje a omezuje!

Craw: tak ať se malý pěkně na UTZ ukáže a ve škole ať to rychle uteče.

zuzi82
autor
16. únor 2010

Katy: tak extrémní nejsem. I teď jsem normálně oblečená 😀

janinka22
16. únor 2010

zuzi,já lehátko co máš ty (přesně stejný 🙂 ) koupila tady přes koníka na bazárku, taky po jednom mimču a vyšlo mě zhruba jak tebe,s poštovným kolem 1100,- mám ho už doma a přijde mi bezva 😉

craw,tak ať ti velký utz dopadne dobře,pak podej info! 🙂

já v podprdě teda nespím ani jsem nikdy nespala, navíc mě pánbůh moc neobdařil,takže by to pro mě byla zbytečnost 😀 ale teď jak se mi v těhu prsa trochu zvětšily,tak nosím podprdu i na doma-což jsem dřív nedělala,chodila jsem doma jen v tričku.
kojící podprdu si teda koupím až co nejpozději asi..i když jak to vypadá,tak prsa už se do porodu nezvětší..ale nevím jestli s tím spěchat,vy už jste přece v pokročilejších týdnech.. ještě uvidím no

mis,tak to ti domů přišla zase radost viď 🙂 já čekám balíček z mamitati.cz,akorát k mojí objednávce mají napsáno,že zboží bude odesláno po dodání dodavatelem... tak asi něco z toho není na skladě či co 😒 tak kdoví kdy balík přijde..

a dneska jsem objednala kolotoč na postýlku od fisher price 😵

katy007
16. únor 2010

Jani: já taky objednávala z mami tati 🙂 a max. spokojenost je to krásnější než na obrázku a dobrý materiál 🙂

janinka22
16. únor 2010

katy,opravdu? Jéé tak to se mám na co těšit 🙂 a poslali ti to rychle od objednání? Mě právě zaráží ta poznámka co jsem psala - protože jsem si myslela,že všechno co objednávám mají skladem.. tak nevím

zuzi82
autor
16. únor 2010

Já objednávám vše z mamitati nebo ebutiku. Dnes mi přijde postýlka, kapsář a jedno povlečko. Jen mě mrzí, že mi včera volali, že už nemají a mít nebudou sadu do kočárku, kterou jsem si vybrala. V březnu ještě z mami tati koupím ochranu matrace a jedno povlečko a jednu zavinovačku.
Jani: já kojící podprsenku taky zatím ještě nemám, ale asi už se budu muset jet po ní podívat do OV. Jaký budete mít kolotoč? Ten co mám v albíku s motýlkama nebo ten s lesníma zvířátkama?

miselaniki
16. únor 2010

zuzi: kupovala jsem ho na mimibazaru, je ještě v záruce, nás to vyšlo přes 1300 Kč s poštovným. No já jsem koupila jenom kapsář a volán, protože jsem podědila 3 barevné povlečení tak jsem zbytek volila v bílé barvě, ale moc se mi tato sada líbí s tím méďou🙂 ten mantinel jsem vzala taky bílý, ale fleecový, taky je tam medvěd🙂
craw: tak hned napiš jak bylo na UTZ
katy: tak závidím, my furt ještě nemáme přestěhováno a vymalováno, ale manžel včera dokončil přebalovací pult a má hotovou skříň jenom ještě police. O víkendu snad začneme malovat, protože se to blíží a já bych ráda i vyprala věci a nějak si to tam poskládala.

janinka22
16. únor 2010

zuzi,tak kolotoč budeme mít taky úplně stejný jak máš ty 🙂

zuzi82
autor
16. únor 2010

Jani: skladem to asi nemají. Já tu postýlku, co dnes přijde objednávala, myslím, 28. ledna, ale bylo to z ebutiku. A taky jsem tam měla poznámku, že to pošlou hned po dodání dodavatelem.

janinka22
16. únor 2010

zuzi,aha tak snad to nebude dlouho trvat.. jsem vždycky nedočkavec když něco objednám,tak bych to chtěla mít hned doma 😀

zuzi82
autor
16. únor 2010

Jani: tak na kolotoč se těš. My ho už máme doma a jak přišel, tak jsme ho zkoušeli a já jsem z něho úplně vedle. Naprosto mě dostalo to světýlko co promítá motýlky na strop. Úplně jsme zhasli a pustili to a byla to nádhera. Já ho sehnala ve vánočním výprodeji za 600 Kč nový a vůbec těch peněz nelituji. Je opravdu super. 😉

janinka22
16. únor 2010

zuzi,no jo,já se na něj těším 🙂 jsem právě chtěla tento kvůli těm světýlkům promítajícím na strop. Já za něj teda zaplatila tisícovku,taky za nový,ale myslím si že to bude stát za to 🙂 a pak ho můžu kdyžtak prodat dál..

katy007
16. únor 2010

Jani: dorazilo to cca za 3 týdny od objednání. Já vše z mami tati objednala najednou.

Holky dneska jsem chtěla jít na bř. tanečky a můžu tak akorát nějak se mi zablokovaly záda a špatně se mi z toho dýchá, nebo mě malá nějak nakopla do pravého žebra a proto to mám tak citlivé nevím, jdu zavolat masérce zda má volno. A asi začnu na jogu chodit 2x týdně od března bude mít 2 hod. táýdně, když jsem se ještě furt nedokopola na ty tanečky a navíc jsou jen co 14 dní.

janinka22
16. únor 2010

katy,aha,tak to vypadá že si ještě pěkně počkám že.. no co se dá dělat..

co jste měly k obědu,holky? Já měla vepřový na smetaně s opékanýma bramborama, bylo to docela dobrý ale nějak jsem se přejedla.. ovšem jak to tak znám,tak mě stejně za chvíli bude honit mlsná po něčem sladkým 😀

katy007
16. únor 2010

Jani: vločkovou polévku a holandský řízek s kaší a kompotem. A před chvíli 1 vodový nanuk, ale bodlm by se ještě jeden 😅

ivet6
16. únor 2010

Ahoj 🙂

Jsem zpět z cukrovky, nápoj mi chutnal a odběry byly bezbolestné, takže pohoda 😎 Jen sem chtěla vidět mimího a paní doktorka mě zase "odbyla 😀 " jen tím dopplerem 🙄 ...tak se těším na sobotu, jdeme na 4D, tak snad mímoš něco předvede 😉

Závidim vám holky ty kolotočíky 😉, my už teď obracíme každou korunu, takže našemu chlapci musí stačit hrací dečka (když jí dám do průvanu, tak se budou ti plyš. medvídci taky samy hýbat 😀 - to byl vtip 😀 )

Jani a já si po obědě dala mandlovou milku, jelikož ste mě namlsaly těma nugetama, jak sem Vás teď dočítala 😀
Jsem jak blázem, mám teď chuť na všecko, co vidím v reklamě a nebo u někoho jinýho.... 😅 😅 😅

ivet6
16. únor 2010

Holky, budete si psát a v porodce předávat lékařům nějaký porodní plán..?? Ja si představujete, aby s Vámi zacházeli?? Myslíte, že to dodržujou? Nebo to ani nemá smysl? 😠

zuzi82
autor
16. únor 2010

Ivet: porodní plán budu psát určitě. Jak jsem slyšela, tak k němu přihlížejí jak kde. Budu ho mít asi krátký, ale přece jen ho chci mít. Ještě přesně nevím, co si tam napíšu, ale určitě se zmíním o masáži hráze a porodu na porodní stoličce. 😉

miselaniki
16. únor 2010

Ivet: porodní plán si asi nachystám, nám bylo řečeno, že když si ho doneseme tak ho respektují, ale i tak že se na všechno znova ptají, protože se ta situace může během porodu změnit a kdyby jeli jenom podle toho, tak ne vždy by to vyhovovalo i mamince, což mi přijde fajn.

verisek
16. únor 2010

ahoj holky, my budeme mit v kurzu jednu hodinu na tema porodni plan, reknou nam co tam psat a jak to napsat, pry to rozhodne neni, tak ze tam napisete chci to a to a toto nechci, spis napsat co byste si prali a at to s vama proberou nez neco udelaji

crawler
16. únor 2010

hezký večír 😀

tak utz dopadl dobře - trval cca 15minut, tak jsem si mimíska prohlížela - když utz začal tak spinkal, ale pak se probudil a cucal si paleček a protahoval nožky. Bylo to moc fajn - škoda, že už naposledy...Jinak vážíme 1610g, což je v normě, ale hlavičku a končetinky máme skoro o 14 dní větší !!! 😕 Takže je to taková hubená žížalka s velkou hlavičkou - termín porodu se mi tedy jakoby posunul o 2 týdny, což je děsivý! teda mimi chci mít v náručí třeba hned, ale na druhou stranu člověk počítá s druhou půlkou dubna a ono to s klidem může přijít o dost dřív 😅 Myslíte, že tohle měření má vliv na skutečný termín porodu? jakože mu tam bude těsno a vydá se na cestu dřív nebo prostě závisí na tom, kdy bylo počato a narodí se prostě větší?

Jinak eri: byl tam Lotko, na řadu jsem přišla skoro o 2 hodiny déle než jsem byla objednaná - bylo tam šííílenejch lidí, ale Lotko měl náladu dobrou - bohužel jste na něj kápli, když vstal levou nohou :-/

o porodním plánu musím ještě popřemýšlet, ale myslím, že tam bude dost času říct osobně své představy a nevím, zda když si ten list přečte nějaká PA, tak zda si to zapamatuje a případně přetlumočí porodníkovi nebo jiné směně...těžko říct...

zuzi: chceš porodní stoličku? a masáž jste už dělali? manža už masíroval 2x - no příjemné to fakt není a to ještě nezačal tlačit :-/

man: tak co epinátorko??? já se omlouvám, ale dnes jsem se k tomu nedostala, ale jak víš, tak už jsem to vyzkoušela v sobotu, tak si ten můj výkon můžeš porovnat i tak🙂 dala jsem 7,5cm - dala bych víc, ale nechtěla jsem to riskovat, každopádně to nebolelo ani nebylo nepříjemný a co ty??? jak to šlo?

mandragora10
16. únor 2010

Ahoj holky,

tak ja si dnes jeste uzivala volno, zitra uz zase do prace, ale ceka me poslednich 7 pracovnich dnu, tento tyden 3 a pristi tyden 4, tak uz to snad vydrzim 🙂

Craw, epinovani jsem zkusila, byla jsem prekvapena, jak to slo lehce...trosku jsem se bala, ze bez partnera to sama nezvladnu, ale tim, ze mam male brisko, jsem na balonek videla a v pohode si ho zvladla pridrzovat, ani mi nevyklouzaval. Nafouknout by mi sel na hodne, ale spis jsem chtela zkusit vytlaceni, takze jsem dala 6,5....vevnitr jsem necitila nic, ani bolest....ale vytlacovani trosku bolelo, no ale povedlo se. Ted to zase necham byt a zkusim znovu pristi tyden a od toho 35.tt bych uz zacala cvicit denne.

Craw, a jeste gratuluju k peknym vysledkum ultrazvuku, vahu maji nase mimca stejnou, ale nas je o tyden mensi 🙂 No snad to jeste dozene, protoze rodicove jsou oba velci 😉

janinka22
17. únor 2010

Dobré ránko.

Tak já porodní plán sepisovat nebudu, přijde mi to zbytečný, protože stejně se všechno bude dělat podle situace jak bude porod probíhat a taky souhlasím s craw ... pokud budeme rodit dlouho a vystřídají se na nás různý směny.. a kdyžtak se zapojí do konverzace manža kdybych nebyla schopná, teda pokud se nebudu muset dobelhat do porodnice po svejch kdyby byl zrovna v práci 😀

craw,tak gratuluju k úspěšnému ultrazvuku 😉

man, tak těch pár dní v práci už vydržíš.. mě zbývá už jen dnešek a zítřek, tak se těšíííííím 😵

t.kosticka
17. únor 2010

Ahoj holky!

Teda, jsem tady po 5 dnech a nějak jsem mimo...musela jsme si jít udělat kafe, ukrojit 3ks 😅 bábovky s polevou a teď jsem vás dočetla.

Takže novinky u mě:

-cukrovku nemám 🙂

-v pondělí jsme byla sakumprdum naposledy v práci 😉 - bylo to narychlo. Taky mi totálně nedochází, že budu (pokud budem mít dvě děti za sebou) min.6,5 roku doma

-v poradně mi doktor vyšetřil ty "piční" kosti, a je to tak, jak jsme se tady bavily...je to způsobené vlivem hormonu, který roztahuje vazy jako příprava na porod...

-mám nějaký záněty, tak beru globule, ale nic vážného.

- taky mi poštou přišly 4 kojící košile. Jsou nádherný! 2ks do porodnice, další vypadají podobně, jako má janinka v albu, ty jsme si objednala jako spíš domácí oblek a jednu kojící se špagetovýma ramínkama na léto...a jsem moc spokojená. Mužu je mít i teď, ještě se s pupkem do nich vlezu, jsou i napůl těhotenský..

-dnes budu objednávat ve velkým...už jsme se na to třásla...takže povlečení, mantinely, atd atd... 😀

Eri, snad to špinění ustalo. Jsi v pohodě?!
POkud jde o odsavačku, taky půjdu do Baby vacu.
A když tak koukám na vás, měla bych začít pomalu taky objednávat nebo nakupovat nějakou drogerii nebo aspoň takový ty věci, jako jsou poporodní kalhotky atd... 😒

mandragora10
17. únor 2010

Ahoj holky,

kosti, gratuluji k vyslekdum cukrovky a ukonceni prace 😉
Janinko, tobe uz to taky utece 😉

Co se porodniho planu tyce, tak nam na kurzu rekli, ze preferuji spis, kdyz jim sve pozadavky sdelime ustne, ze stejne s nami kazdy krok konzultuji a vse jde resit dohodou. Pokud by se menily smeny, tak si porodni asistentky informace predaji. Takze ja sepisovat nic nebudu a spis to budu resit az v porodnici dle toho, jak se tam vse bude vyvijet a jak to budu citit. Na rovinu rekli, ze jako prvorodicky stejne moc nemame predstavu, do ceho jdeme a casto to pak probiha zcela jinak, nez jsme si vysnili. Vetsina ze ma porodni plany opsane nekde z internetu a ani vlastne nevi, proc tam ty jednotlive body v planu ma.

t.kosticka
17. únor 2010

man, děkuju
koukám, že se na těch předporodních kurzech tedy řeší snad úplně všechno, už se na ně těším....

crawler
17. únor 2010

Krásné ráno holky🙂

man: jsi šikula - to jsou krásný centimetry! Já to znovu zkusím o víkendu a zase Ti dám vědět...Mě právě nějak nešlo tlačit, páč mi balonek sam vyklouzával, ale nic nebolelo ani netáhlo tak nevím...Každopádně manža dostane za úkol ostřížím zrakem porovat hráz, aby jsem věděla "co dělá" - zda se napíná nebo tak...Jinak já právě čekala, že nás mimís bude mít váhu o dost vyšší - překvapilo mě, že je to taková hubená škrkavka - no holt to vypadá, že je celý po tatínkovi - ten, když jsme se seznámili vážil 64kg na 184cm - ten už jsme to společným soužitím vytáhli na 71kg, ale pořád je to hubeninka 🙂 Ono to, že jsme o 2 týdny větší způsobuje rozměr hlavičky - páč váhou by jsme byli právě taky spíš menší...No trochu mě to děsí - zřejmě budu muset epinem nacvičit víc než ostatní kvůli té velké mozkovně 😅 😀

janinko: taktak - manžílci kdyžtak budou povídat za nás 🙂 a budou nás bránit zuby nehty 🙂

tery: tak super, že cukrovka není, ale co ty záněty? no snad to není nepříjemné? co se týče objednávání, tak to jsem praktikovala v pondělí a dost mě mrzí, že nemáme peněz nazbyt, že bych se rozšoupla a ještě začala objednávat takový ty prkotiny navíc. Takhle už mám všechno - teda ještě jsem se rozhodla pro ten šátek, ale ten koupím v obchodě v Chrudimi (Paleček - Eri byla jsi tam?)

Eri: co že jsi tady včera nebyla? doufám, že je vše ok a špinění je fuč! Zase se nám ozvi ať máme klid 😀

Já půjdu zase něco čochnit na bakalářce a vám v práci přeju ať to utíká - už to máte opravdu za pár, tak si to užívejte! 😀

zuzi82
autor
17. únor 2010

Dobré ráno,
gratuluji ke kontrolám.
S prací to už vydržíte všechny. Man i tobě už moc nezbývá a pak začne velké praní a žehlení.
Já budu mít porodní plán opravdu jen krátký. Napíšu tam jen to, co si představuji, že by tam mohlo být. Na netu jsou v PP i věci, na kterých mi nezáleží, tak to tam samo ani psát nebudu.
Craw: momentálně si myslím, že by porodní stolička mohla být dobrá varianta. Nakonech když jsem na záchodě tak taky neležím, ale je to představa, kterou mám teď a pak se to třeba změní. Nic teď nemůžu tvrdit na 100%. 😒 A s masáží začínáme v pátek, tak jsem na to zvědavá. já si rozhodně nemyslím, že to bude příjemné, alespoň pro mě ne, ale manža se strašně těším, tak se bojím, že bude zklamaný. ☹ Doufám, že ho to nepřestane bavit. Přes to moje břicho by se mi masáž samotné dělala špatně.
Teri: pipi kosti mě taky bolí už asi 14 dní. Někdy je to lepší, ale když se do toho přidá bolest zad, tak nejsem schopná se v posteli pomalu ani otočit z boku na bok. 😠 Mluvila jsem o těch kostech i s mamkou a tchýní a asi tě nepotěším, ale obě mi na to řekly, že je ty pipi kosti bolely ještě alespoň deset let po porodu vždy při MS, takže se máme na co těšit.

katy007
17. únor 2010

Ahoj holky,
já od rána šikula, podařilo se mi rozbít sklenici s vodou, tak jsem hned i vytírala a sbírala střepy, teď suším ovčí podložku, která je taky mokrá. Momentálně si peru košilky do porodnice.

Co se týče por. plánu určitě sebou beru, i když je to asi u mě zbytečné, budu mít u porodu svou dr. (tedy doufám), ale jinak v porodnici kam se chystám to respektují.
Masáž hráze jsem ještě nezačala, ale asi už brzy začnu.Musím si koupit olejíček. Ale prý čsto stačí jen změnit poloha při porodu a nástřih se dělůat nemusí.

Craw: gratuluji k dobrým výsledkům.

Kosti: tak ať se ti doma dobře relaxuje. Jsi nějak brzy doma? Máš ještě i dovču nebo jsi na nemocenské?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru